חופשת סקי - חורף יבש

 

בשנה השלישית ברצף, החיפוש אחר השלג באלפים נמשך. חודש דצמבר היה אולטרה-יבש ופתח עונת סקי מגומגמת בהרים הנמצאים בלב אירופה, שמושכים מדי שנה מיליוני תיירים ומשתמשי אינסטגרם, שלא יכולים לחכות להגיע לפסגות המושלגות. ינואר הקר כבר שיפר את התנאים והביא איתו שלג יפהפה, אך חוסר הוודאות בתחילת החורף הוריד את מחירי הכרטיסים והוביל לגל ביטולי טיסות וחופשות מצד גולשים רבים (חלק מהמבטלים אף קיבלו החזר כספי, בייחוד אלו שרכשו ביטוח ביטול טיסה של טריפ גרנטי).

נושא השיחה העיקרי במשרדי התיירות בחודש האחרון היה המחסור החמור בשלג. מספר משרדים מדווחים על לחץ מצד הלקוחות וגל ביטולים או החלפות לאור מזג האוויר. ישנה הבנה כללית כעת שחג הכריסמס הוא כבר לא התקופה האידאלית ליציאה לחופשת סקי. סופות חזקות בחודש נובמבר הפיחו תקוות שווא אצל הטסים לאלפים, אבל חודש דצמבר הפיק פחות שלג בשווייץ, מאשר ב-100 השנים האחרונות ושבר שיא על הדרך. אתר הסקי ג'ונגפראו שנמצא בסביבת וונגן וגריינדוולד סבל מירידה של כ-25% במספר הביקורים מתחילת העולם ועד ה-2 לינואר, למשל.

סופה חזקה שהתרחשה בשבוע שעבר הביאה איתה גם שלגים לפסגות האירופאיות ואפילו לעיירה טאורמינה, הידועה במזג האוויר הים תיכוני והשמשי שלה. חלקים מהאלפים, ובייחוד אלו שבאוסטריה ומזרח שוויץ, כוסו בשלגים. פסגות במערב אירופה נשארו יתומות משלג, לעומת זאת.

פסגות קרירות מסוגלות להשתמש כיום בטכנולוגיית שלג מלאכותי על מנת לפצות על חודשים יבשים, ותחזיות מזג האוויר צופות סופות שלגים נוספות בימים הקרובים, ועדיין, כמויות השלג לעונה זו נמוכות מהרגיל. מומחי מזג אוויר טוענים שעלייה בלחץ האוויר אחראית על התנאים היבשים בפסגות האירופאיות בדצמבר, וכי זהו סימן לשינויים הרבים שיתרחשו בעקבות שינויי מזג האוויר בעולם.

מזג האוויר ששרר לפני 50 שנה כבר לא ישוב, ולמרות שישנם מספר פתרונות טכנולוגיים לפיצוי עבור החודשים היבשים, כמו מכונות שלג מתוחכמות שמכסות לפחות חלק מהמדרונות בשלג, חבל לקחת סיכון. מיד אחרי שהזמנתם חופשת סקי, וודאו כי רכשתם ביטוח סקי - ביטוח ביטול טיסה של טריפ גרנטי, ואם הפסגות עדיין יבשות, תוכלו לבטל את החופשה ולקבל החזר כספי.

השותפים שלנו