ביטול טיסה - טעויות שמהן כדאי להימנע בשדה התעופה

יום הטיסה קרב, ארגנתם את התיק, הכנתם את כל המסמכים הנדרשים (דרכון וכרטיס טיסה), סגרתם ביטוח נסיעות וגם ביטוח ביטול טיסה וכל מה שנשאר הוא רק להגיע בשלום אל המטוס. אמור להיות פשוט נכון? לא תמיד. מטיילים רבים, ותיקים וחסרי ניסיון כאחד, נוטים לחזור על טעויות נפוצות שיכולות להוביל לעיכוב עד כדי ביטול טיסה. מהן ואיך ניתן להימנע מהן?

וודאו שהמסמכים שבידיכם תקינים ונמצאים בתוקף

כולם יודעים שחייבים להגיע אל שדה התעופה עם כרטיס טיסה ודרכון בתוקף, אך אתם בטוחים שהמסמכים שלכם עומדים ברף הדרישות של כלל שדות התעופה? הדרכון הינו מסמך הזיהוי החשוב ביותר עמו תזדהו במהלך הנסיעה והוא חייב להיות שלם לחלוטין. נוסעים רבים עוכבו בשדה התעופה בגלל קרעים קטנים בקצות הדרכון, דיו מחוק כתוצאה מרטיבות וכדומה. להחליף דרכון פגום לדרכון תקין הינו הליך מהיר אותו ניתן לבצע במשרד הפנים בארץ ובכל שגרירות ישראלית בחו"ל. עדיף לבזבז 20 דקות בשביל חידוש דרכון מלבזבז שעות בשדה התעופה או חלילה להגיע למצב של ביטול נופש ולהפסיד אלפי שקלים. בנוסף, קחו בחשבון כי במדינות רבות, דרכון שנותרה חצי שנה עד לסיום התוקף שלו, מונע מנוסעים לעלות לטיסות ברוב חברות התעופה.

היו נחמדים ומנומסים אל הבודקים הביטחוניים

העבודה בשדה התעופה אינה זוהרת במיוחד בלשון המעטה. תוסיפו לכך משמעת מחמירה מצד ההנהלה, שעות רבות על הרגליים, עומס טיסות בקיץ ותקבלו אנשי אבטחה בעלי רף סבלנות נמוך מאוד. כאשר המאבטח שואל אתכם אם ארזתם לבד, לא מומלץ לענות לו "אחמד עזר לי" או להתעצבן מזמן הבדיקה הארוך במסוף הכבודה הקלה. התחצפויות וריבים עם אנשי ביטחון יכולים לעכב אתכם באופן מיותר לחלוטין. אנשי הביטחון בשדות התעופה לוקחים את עבודתם ברצינות ויש להתייחס אליהם בכבוד הנדרש.

וודאו שהכבודה שלכם מוכנה לקראת בדיקה

כדאי לעבור על תקנות האבטחה של המדינה אליה אתם טסים. בארה"ב למשל, לא מאפשרים להעלות נוזלים אל המטוס, כולל נוזלים שנקנו בדיוטי פרי. חבל שהבושם היקר שהחלטתם לקחת אתכם אל המטוס ייזרק אל הפח של הבודק הביטחוני. בנוסף, קחו בחשבון שמכשירי חשמל כמו נגנים ומשבים ניידים נבדקים בנפרד. אם תשימו את כל הכבודה בתיק הקטן שעולה אתכם אל המטוס ותוותרו על מזוודה גדולה כדי לחסוך זמן בבדיקה הביטחונית, ייתכן שתצטרכו לעבור בדיקה ארוכה הרבה יותר.

ביטול טיסה עקב בדיקות ביטחון ממושכות מתסכל ביותר, במיוחד מאחר והפסד כספי רב מעורב בכך. וודאו כי רכשתם ביטוח ביטול טיסה מיד לאחר רכישת הכרטיס ותוכלו לחסוך כסף רב במקרה של ביטול נופש או ביטול טיסה. לפרטים נוספים על ביטוח ביטול טיסה של טריפ גרנטי צרו קשר עם הנציגים בטלפון 08-6995110.

השותפים שלנו