חוק ביטול טיסה – חוק הגנת הצרכן

חוק ביטול טיסה כולל סעיפים רבים המתייחסים למצבי ביטול טיסה שונים, כאשר טיסה מתבטלת או נדחית ביותר משמונה שעות. מאות אלפי ישראלים רוכשים כרטיסי טיסה מדי שנה דרך חברות התעופה השונות, דרך סוכני נסיעות ובמגוון אתרי אינטרנט. כדאי להזמין מראש כרטיסי טיסה וחבילות נופש, אך לעיתים קורה ומסיבה זו או אחרת, נוסעים נאלצים לבטל את כרטיס הטיסה ושולחים בקשה לביטול וקבלת החזר. מכיוון שסוכנויות התיירות וסוכני הנסיעות אף הם מזמינים דרך חברות התעופה השונות, ולכל חברה יש נהלי ביטול משלה, נוסעים רבים מוצאים את עצמם מתמודדים עם בירוקרטיה ומפסידים סכומי כסף גדולים. מהן הזכויות של הצרכנים במקרים של ביטולי טיסות? וכיצד ניתן לפתור את המצב הזה?

חוק הגנת הצרכן בישראל קובע כך: בעסקה המתבצעת בישראל רשאי הצרכן לבטל את העסקה תוך 14 יום ממועד הרכישה. ביטול העסקה אפשרי רק אם מועד ביטול העסקה חל תוך שבעה ימי עסקים. במידה והביטול נעשה לאחר 14 ימים, הוא כפוף לתנאים שנקבעו פנים מול פנים מול סוכן הנסיעות.

הבעיה בתחום התיירות, היא שעסקאות מתבצעות על פי הנהלים של החברות הבין לאומיות. במידה ומדובר בעסקה מול גורם ישראלי (סוכן נסיעות או סוכנות נסיעות) חל החוק הגנת הצרכן הישראל לגבי חוק ביטול טיסה. אך אם אתם מזמינים טיסה באופן ישיר מול חברות התעופה, כדא שתסגרו ביטוח ביטול טיסה. ביטולי טיסות מתאפשרים אך ורק על פי התנאים של החברות הבין לאומיות.

חוק ביטול טיסה על פי חוק הגנת הצרכן

חוק ביטול טיסה על פי חוק הגנת הצרכן, במקרה של הזמנה מגורם ישראלי, חל בכל מקרה, גם אם סוכן הנסיעות החתים אתכם על תנאי העסקה של החברה הבין לאומית. מסיבה זו, רבים ממליצים לפנות לסוכני הנסיעות ולא להזמין ישירות מחברות התעופה, על אף שמדובר בעסקה זולה יותר.

עם זאת, כיום חברות ביטוח מפעילות ביטוח ביטול טיסה. ביטוח ביטול טיסה של טריפ גרנטי מכסה אתכם על כל מקרה של רכישה: בין לאומית או ישראלית. הביטוח של טריפ גרנטי מכסה ביטול כרטיסי טיסה, חבילות נופש ועסקאות תיירות שונות. למידע נוסף על ביטוח ביטול טיסה של טריפ גרנטי צרו קשר עוד היום בטלפון 08-6995110