חוק ביטול טיסה - טיפ לנוסע המבולבל

 

ג'ון לנון שר: "החיים הם מה שקורה כשאתה עסוק בלתכנן תכניות אחרות" ואכן, לצערנו, זה יכול לקרות גם כשהתוכנית היא טיסה לחו"ל. כשהיא משתנה באופן בלתי צפוי, קיים סיכון להיפגע מדרישות תשלום של דמי ביטול כרטיסי טיסה בסכומים שונים, או גרוע מכך - תשלום מחיר מלא על הכרטיס, ללא כל החזר. כדי להוסיף דלק למדורה, עם איומי הטרור של היום ומיני וירוסים כמו סארס וזיקה, הנוסעים של היום מתמודדים מול תנאי טיול לא ודאיים, שיכולים להשתנות במהירות. חוק ביטול טיסה כפי שהוא קיים כיום יכול לעזור רק במקרים מסוימים עבורם תדרשו להציג הוכחות, אבל אנחנו הרי יודעים שסיבות רבות הדורשות ביטול כרטיסי טיסה לא יעמדו בקריטריונים אלו. אז מה עושים?

אפשר כמובן להסתמך על חוק הגנת הצרכן ביטול טיסה, האומר שכל עסקה ניתן לבטל תוך 14 יום ובמידה והעסקה עצמה (הטיסה במקרה זה) אמורה להתרחש בתוך שבעה ימים שאינם ימי מנוחה. אבל מה עושים אם רק אחרי שלושה שבועות גיליתם ששכחתם את יום ההולדת של אמא? או שבדיוק יומיים לפני הטיסה הילדה חולה ואי אפשר לטוס איתה לחו"ל? שום חוק ביטול טיסה לא יאפשר לכם לבטל בתנאים אלו ולקבל החזר כלשהו. כך לפחות היה המצב עד שהגיע ביטוח ביטול טיסה של טריפ גרנטי. הביטוח, מבית הפניקס, נותן לכם את ההזמנות לבטל את הטיסה (וגם שלל מוצרי תיירות נוספים הקשורים אליה - השכרת רכב, כרטיסים להופעות, כרטיסים להפלגות וכו') מכל סיבה שהיא, בלי תנאים, בלי טובות ובלי אותיות קטנות. את הביטוח יש להפעיל מיד עם רכישת כרטיסי הטיסה (עד שבוע מיום רכישתם) והוא תקף עד ל- 12 שעות לפני העלייה למטוס.

אז מה אתם הייתם עושים? מסתמכים על חוק ביטול טיסה מיושן שאף אחד לא ממש יודע מה הוא אומר ומה הוא מכסה, או הולכים על ביטוח שמחזיר לכם 80% מסכום כל המוצרים שביטחתם, ללא שאלות וללא ניירת - היישר לחשבון הבנק שלכם, כך שלמרות האכזבה מביטול הטיסה והחופשה, תוכלו להתעודד מכך שרוב הכסף הוחזר לכם ומיד תוכלו להתחיל לרקום את חופשת החלומות הבאה? לפרטים נוספים ורכישת ביטוח, היכנסו עכשיו לאתר טריפ גרנטי.