דמי ביטול טיסה - איך יוצאים מזה?

 

עולם התעופה הולך ומשתנה במהירות בשנים האחרונות - חוק השמיים הפתוחים, התחרות הרבה בין חברות התעופה, סוכני הנסיעות המקוונים, וכמויות האינפורמציה העצומות הניגשות לכל אחד, בלחיצת עכבר אחת בלבד, הפכו את הטיסות לזולות יותר, את החופשות לזמינות יותר, ואת העולם לקטן יותר, כשהמרוויחים הגדולים הם כמובן אנחנו, הנוסעים. אם בעבר הזמנת חופשה הייתה כרוכה בתכנון מקדים, התחייבות לתאריכים ספציפיים, סקר שוק ארוך ויסודי וכיתות רגליים עד לסוכן הנסיעות הקרוב לביתכם, הרי שכיום, אתם יכולים למצוא את עצמיכם משוטטים באתר מסוים באינטרנט, רוכשים ברגע אימפולסיבי חופשה באתר שונה לגמרי, ומתעוררים בעיר אחרת. גם אם אתם פחות ספונטניים תוכלו ליהנות מחוקי המשחק החדשים, אבל יש כמה דברים שכדאי לדעת לפני שמוסרים את פרטי כרטיס האשראי, ובמיוחד כל מה שקשור לנושא דמי ביטול טיסה, כסף שיכול לגרום לחופשה שלכם להיות יקרה יותר משתכננתם.


אז מה הם דמי ביטול טיסה? מדובר על הכסף שאותו תצטרכו לשלם במיד ותתחרטו או לא תוכלו להגיע לטיסה. אם תחליטו לבטל תוך 14 יום מרגע רכישת כרטיס הטיסה, ורק אם הטיסה עצמה היא בעוד יותר מ- 7 ימי עבודה, אתם זכאים, לפי החוק, לשלם דמי ביטול טיסה נמוכים של 5% משווי הכרטיס או 100 ש"ח - הסכום הנמוך משניהם. אבל מה קורה במצב הנפוץ יותר, שבו קניתם כרטיס זול שמצאתם און ליין, ואחרי שבועיים פתאום הבנתם שעשיתם טעות/ שלא תוכלו בסוף לטוס/ שאתם מעדיפים לחכות קצת ולטוס ליעד אחר? כאן אתם לגמרי תלויים באותיות הקטנות של חברת התעופה, ולרוב, זה יסתיים בהרבה כסף. כדי לבטח את עצמן ולא לטוס עם מטוסים ריקים, חברות הלואו קוסט גובות דמי ביטול גבוהים על כל כרטיס ועבור כל אדם בנפרד. כלומר שהכרטיס הזול שמצאתם ורכשתם לבד באינטרנט, יכול להפוך ליקר מאד, במידה ולא שמתם לב שרכשתם לתאריך שגוי, או ליעד הלא הנכון. אלא אם, כמובן, רכשתם גם ביטוח ביטול טיסה עם רגע הזמנת הכרטיס.


ומהו ביטוח ביטול טיסה? מדובר על ביטוח שמאפשר לכם לבטל את הטיסה, מכל סיבה שהיא ועד 12 שעות לפני העלייה למטוס, ולקבל החזר כספי של 80%. בלי שאלות, בלי הוכחות ובלי אותיות קטנות - רכשתם כרטיס טיסה והפעלתם ביטוח? תוכלו לבטל אותו בכל רגע נתון. בנוסף, לטריפ גרנטי יש גם שירות משלים - ביטוח שירותים נוספים, דרכו תוכלו לבטח גם את יתר מוצרי התיירות שהזמנתם - חדר במלון, כרטיסים למשחק כדורגל, כרטיס למעבורת, ציוד סקי וכו' - כל מה שייכנס לפוליסה יהיה מבוטח, ואתם תוכלו לבטלו בלי נקיפות מצפון ובצלצלו טלפון אחד. רוצים לשמוע עוד? היכנסו עכשיו לאתר טריפ גרנטי.