יין הוא משקה שמשמח, מרגש ומרתק את האנושות עוד מימי קדם. מי מאיתנו לא מתענג מדי פעם על כוס יין עם ארוחה טובה? התעשיה שמאחורי סוגי היינות הרבים מרתקת חובבי יין רבים, מהמתוחכמים ומביני העניין שביניהם ועד הסקרנים שרוצים לגלות עולם חדש. לכן סיורים וטיולים שמוקדשים ליין נפוצים ומצליחים מאוד בכל העולם.
מדובר בחוויה שמשלבת טעמים, נופים וגילויים - הכי כיף לצאת לטיול מסוג זה עם חברים או בני משפחה. רבים מוותרים על תכנון טיול בסדר גודל כזה במקומות רחוקים, כי תמיד יש סיכוי לביטול נופש בגלל אחד המשתתפים. אבל בדיוק עבור מקרים כאלה קיים ביטוח ביטול כרטיס טיסה וביטוח שירותים נוספים. אל תתנו להפתעות לא מתוכננות להרוס לכם את התכניות - גם אם מישהו יאלץ לבטל, הוא יוכל לקבל החזר כספי, וכל השאר ימשיך לפי התכנית.

טיולי יין באירופה

טיולי היין נפוצים ביותר באירופה ובייחוד בצרפת. רק בחבל בורדו פזורים יותר מ-1200 יקבים וכרמים! כמובן שהחשודים המידיים הם גם שמפיין, שבלי ובורגון, שהפכו את צרפת לאלופת העולם ביין. אבל פרט לצרפת יש עוד כמה מקומות שמייצאים לעולם יינות נהדרים. באוסטריה אפשר ליהנות מיינות ריזלינג וסוביניון בלאן על רקע ארמונות, טירות ונופים עוצרי נשימה. גם חבל טוסקנה היפהפה באיטליה, הידוע ביין הקיאנטי שמיוצר שם, מלא בכרמים לצד גבעות ונהרות.
חברות תיירות רבות מארגנות סיורי יין ברחבי אירופה, ואם אתם לא בקיאים מספיק כדי לארגן טיול כזה לבד, אל תחששו להזמין את כל החבילה - סיורים, סדנאות, סידורי לינה ועוד. בדיוק בשביל זה קיים ביטוח שירותים נוספים, כך שבמקרים של ביטול נופש תוכלו לקבל החזר כספי גם על הטיסה וגם על בתי המלון והאטרקציות שהזמנתם מראש.

טיולי יין באפריקה

ולא רק אירופה היא יבשת של יין. אם אתם מחפשים יעד קצת יותר מרוחק ואקזוטי, דרום אפריקה מלאה בכרמים רבים ככל שמתרחקים מקו החוף ומתקדמים אל פנים היבשת. בקייפטאון והסביבה תוכלו לגלות את היינות הדרום אפריקאיים המעולים - ואז להמשיך לטיול ספארי. גם במקרה שבו מיהרתם והזמנתם כבר טיול אירופאי קלאסי, אם עשיתם ביטוח ביטול כרטיס טיסה וביטוח שירותים נוספים - אתם יכולים להתחרט ולשנות את יעד החופשה.
ועוד לא דיברנו על עמק נאפה וסונומה בארצות הברית - שם תמצאו יקבים ענקיים לצד יקבי בוטיק. ולמי שמחפש משהו יותר מיוחד, יש את עמק יערה שמחכה לכם באוסטרליה עם יינות יוצאי דופן בעלי טעם מעושן. אז אל תתנו לחששות מביטול נופש לעצור אתכם. תתחילו לתכנן כבר עכשיו את החופשה שתמיד דחיתם.