ביטוח ביטול חופשה - איך אפשר להקל על האכזבה?


דברים לא תמיד מתנהלים כפי שתכננו, בוודאי לא בישראל, המדינה הקטנה, הססגונית והסוערת הזו. קבעתם חופשה ועל מנת למצוא את המחירים הזולים ביותר עשיתם זאת מספיק זמן מראש. אך דברים קורים וכדאי להגן על ההשקעה הכספית שבחופשה או בטיסה, אם מסיבה כלשהי נאלצתם לבטל.

ישנם מעט מאד דברים שיכולים להיות מאכזבים כל כך כמו: לבטל חופשה שתכננתם מזה זמן, או טיול שחלמתם לעשות, או ירח דבש להתפנק אחרי החתונה, או אם סתם רציתם לקפוץ לאיזה מופע בלונדון ולשלב כמה ימי חופשה רק לשניכם, או אפילו טיסת עסקים חשובה שעשויה לשנות את חייכם וכד'. אז אם אתם חייבים לעשות את זה, מומלץ להבטיח שלפחות לא תפסידו את הכסף שעמלתם להרוויח ולחסוך, על מנת לעשות את הנסיעה ובכדי למנוע עגמת נפש נוספת.


כשנאלצים לבצע ביטול חופשה, יש לשים לב למספר נקודות:

1. אם הזמנתם את החופשה והדברים הנלווים אליה דרך סוכן נסיעות, יכול להיות שהוא יוכל לעזור ולטפל בכל תהליך הביטול ולנסות לקבל לפחות חלק מההשקעה.

2. אם ארגנתם את החופשה, טיסה, השכרת רכב וכד' בעצמכם דרך האינטרנט, וטרחתם לקרוא את מה שכתוב באותיות הקטנות, כל הכבוד לכם! הפשילו שרוולים ותתחילו לעשות טלפונים ומיילים כדי שתוכלו לנסות ולקבל לפחות חלק מההשקעה.

3. אם אתם, כמו רובנו, לא קראתם עד הסוף כולל האותיות הקטנות של מדיניות הביטול לגבי כל מרכיב שהזמנתם, תתכוננו לשלם כסף על הביטולים - ולעתים אותו מחיר שהייתם משלמים אם לא הייתם מבטלים.

4. עשיתם ביטוח ביטול חופשה - אתם יכולים להירגע. לפחות בחזית הזו תוכלו להיות שקטים ולקבל את ההחזר הראוי על ההשקעה, ותוכלו להתפנות להתמודד עם הסיבה שבגללה נאלצתם לבטל את החופשה.


אם הנסיעה היא לא בהכרח לחופשה אלא טיסה לעסקים, בילוי, טיול ועוד רצוי לברר יחד עם קניית הביטוח הרפואי, שעל חשיבותו אין עוררין, גם עלות ביטוח ביטול טיסה על מנת שתהיו מכוסים במידה ואתם נאלצים לעמוד מול האפשרות של ביטול טיסה בגלל מגוון סיבות כמו למשל:

  • מחלה
  • פציעה
  • מוות
  • מילואים
  • מזג אויר קיצוני בארץ ובעולם
  • פגעי מזג אוויר - שריפה, שטפון שפגע בבית שלכם
  • כל סיבה אחרת

לסיכום - תמיד תהיה אכזבה כשנאלצים לבטל תכנית; אך היא הרבה יותר גדולה כשהתכנית כוללת חופשה שחיכינו לה בכיליון עיניים. אז על מנת להקל במקצת על האכזבה הרגשית ועל עגמת נפש בשל אבדן כספי, תדאגו לביטוח ביטול חופשה שיביא להרבה שקט נפשי.


יעניין אותך גם: ביטוח ביטול טיסהביטוח נסיעות לחול ביטול נסיעה

השותפים שלנו