ביטוח נסיעות לחו"ל - 5 טיפים לפני הרכישה


גם באקלים הכלכלי הנוכחי, אנשים עדיין מתכננים חופשות והפסקות קצרות באירופה ומחוצה לה, אך הרצון לחסוך מעט כסף ולצאת לחופשה ללא ביטוח נסיעות לחו"ל, עלול להיות טעות יקרה מאד - במידה וחס וחלילה, יש צורך בניתוח חירום בזמן חופשה, אשפוז או אפילו צורך ברכישת תרופות מרשם מסוימות, החשבון עשוי להגיע למאות אלפי שקלים.

לכן, כמו שכיום חייבים לרכוש ביטוח ביטול טיסה למקרים של ביטול הנסיעה מכל סיבה שהיא, כך חובה לוודא, לקראת כל נסיעה לחו"ל, כי יש בידיכם ביטוח נסיעות. אל תתנו למחירי הפוליסה שניתנים על ידי סוכנות הנסיעות להפחיד אתכם - אנחנו כאן עם מספר טיפים שיעזרו לכם למצוא ביטוח לחו"ל במחיר נוח:


סוגים שונים של פוליסות ביטוח


ישנם שני סוגים עיקריים של ביטוח נסיעות - פוליסות טיול יחיד, שמכסה נסיעה בודדת,  או פוליסה שנתית שמכסה כל נסיעה שמתבצעת במהלך השנה. אם אתם יודעים כי תצאו לחופשה אחת ויחידה במשך שנה, כמובן שעדיף לרכוש פוליסה חד פעמית, אך לאלו המטיילים הרבה רכישת פוליסה שנתית עשויה להיות חסכונית ומתאימה יותר.

סוג החופשה


יש עוד כמה דברים שכדאי לזכור לפני שמחליטים מהו סוג המדיניות הנכון:

  • אם בחרתם בפוליסה שנתית, כדאי לחשוב על יעדי הנסיעות - הרבה סוכני ביטוח מציעים כיסוי אירופאי או כיסוי עולמי, כשאם מודבר רק בכיסוי אירופאי, המחירים יהיו לרוב נמוכים יותר.
  • יש לזכור כי פוליסות ביטוח נסיעות רגילות לא יכללו פעילויות בסיכון גבוה כמו צלילה או סקי. הוספת ספורט אתגרי יכולה להקפיץ את מחיר הפוליסה כולה ולכן, ברוב המקרים, עדיף לרכוש פוליסת חד פעמית לחופשה האתגרית בלבד.
  • כל סוכן ביטוח הוא שונה ומציע תנאים שונים ולכן כדאי לבדוק מה כל אחד מציע. נוסעים מבוגרים או כאלו בעלי מצב רפואי עדין נחשבים למבוטחים בעלי סיכון גבוה ולכן עלולים לשלם יותר. כדאי למצוא סוכן ביטוח המתמחה הפוליסות מסוג זה. נשים בהריון נחשבות גם הן למבוטחות בעלות סיכון גבוה וסוכנויות ביטוח רבות לא יסכימו לבטחן אחרי שבוע 28.
    לכן, גם אם יש להן ביטוח נסיעות שנתי, כדאי לבדוק את האותיות הקטנות כדי לראות אם הן מכוסות. חשוב מאד להיות כן עם סוכן הביטוח ולדווח על כל בעיה רפואית קיימת, כי אי גילוי עלול לגרום לדחיית התביעה. גם צריכת אלכוהול מוגזמת עלולה לגרום לדחיית התביעה.

ביטוח כבודה


לפני שאתם כוללים באופן אוטומטי את כיסוי המטען בביטוח הנסיעות שלכם, חשבו אם כבר בטחתם את החפצים שלכם תחת ביטוח הבית. היו מודעים לכך שזה יכול להיות קשה לתבוע את הביטוח עבור פריטים שאבדו או נגנבו כאשר הייתם בחו"ל.


ביטוח משפחתי


אם אתם מטיילים עם בן הזוג או עם הילדים, כדאי לשקול בחירת ביטוח נסיעות לחו"ל לכל המשפחה. לרוב המדיניות גמישה בימים אלה, כך שתוכלו לציין את מספר המבוגרים והילדים.

נהיגה בחו"ל


אם אתם מתכננים לנהוג בחו"ל וודאו כי ביטוח הרכב מבטח גם אתכם - מספר סוכני ביטוח עושים זאת כסטנדרט בעוד שאחרים דורשים ממכם לשלם תוספת. כמו כן, שימו לב לחוקים המקומיים.


יעניין אותך גם: ביטוח טיסה, ביטוח למטיילביטוח חופשה