ביטוח למטייל וטיפים למטיילת בחו"ל


כל אחד נוסע מדי פעם לחו"ל, בין אם לנסיעה קצרה, לנסיעת עבודה או לטיול ארוך. ברור כבר לכולם - כשרחוקים מהבסיס וקורים דברים לא צפויים צריך שיהיה להם מענה. ביטוח נסיעות לחול יאפשר את השקט הנפשי למקרה בלתי צפוי.

מה כלול במסגרת של ביטוח לחו"ל תלוי כמובן במטרת הנסיעה, יעד הנסיעה, זמן השהות, תכנית ומסלול הנסיעה ועוד.

התופעה של מטיילים שיוצאים לחו"ל אחרי צבא או סתם טיול של אמצע החיים, חופשה וכד' מקובלת במחוזותינו אך לאיטה מתפתחת תופעה חדשה של נשים שמטיילות לבד - סולו.

טיפים והמלצות איך להתארגן, איזה ביטוח למטייל כדאי לעשות, הנחיות להתנהגות וכד' זהים לנשים כמו לכל מטייל אך ברור גם שנשים שמטיילות לבד צריכות להתנהג במשנה זהירות.

מספר טיפים למטיילת בחו"ל

  • אם את מטיילת במדינה כלשהי או באזור מסוים דאגי להירשם וליידע את השגרירות המקומית.

  • כשאת נפגשת עם אנשים אל תנדבי פרטים על מקום מגוריך או המלון שאת שוהה בו, ושימי לב לא כדאי למהר ולשתף אותם בעובדה שאת מטיילת לבד.

  • השתדלי לא להגיע לאזור חדש בשעות אחר הצהריים המאוחרות או בלילה, וכן דאגי לארגן לעצמך לינה לפני רדת החשיכה.

  • למדי מראש את המקום אליו את אמורה להגיע כמו גם את המנהגים וקוד הלבוש לנשים כדי שלא תבלטי באופן יוצא דופן אלא שהנוכחות שלך תהיה זורמת עם הסביבה. כמו למשל: להתלבש בצניעות במקומות הנדרשים, לעטוף את ראשך בצעיף במידה ויש צורך או כל דבר אחר כדי לכבד את תושבי המקום ואת דרכיהם.

  • כשאת מגיעה למקום חדש וזקוקה לעזרה יש לשער שנשות המקום תוכלנה לעזור, ואף תשמחנה לענות על שאלות או לייעץ. אך היי עם תשומת לב כי גם נשים יכולות להפתיע לרעה. סמכי על התחושות והאינטואיציה שלך.

  • מאחר ואת מטיילת סולו בדקי את תנאי הביטוח למטייל שאת עושה ודאגי שהוא יהיה מהסוג המקיף ביותר כי אם תזדקקי לעזרה, כדאי שהיא תהיה יעילה, נותנת מענה במהירות ואופטימלית מבחינתך. כל הסדר ביטוח לחול צריך לכלול ביטוח רפואי שיכסה קשת רחבה של אירועים כולל פינוי לארץ. בגלל שאת מטיילת לבד כדאי שביטוח נסיעות לחול יכסה גם ביטוח הציוד, גניבה של מכשירים אלקטרונים וכד.

  • מבחינת ההיגיינה הנשית - זה תלוי כמובן בתכנית הטיול שלך, אך דאגי מראש שיהיו ברשותך תחבושות היגייניות או טמפונים, ממחטות נייר, מגבונים לחים, ג'ל לחיטוי הידיים במידה ותהיי זקוקה להם ולא יהיה את מי לשלוח להשיג עבורך.

שתהיה לך דרך צלחה!יעניין אותך גם: ביטוח חופשהביטוח טיסה