ביטוח למטייל האתגרי - 5 יעדים שכדאי לבדוק


רוצים לטייל בחו"ל? רוצים לאתגר את עצמכם? הנה מספר הצעות:

מונגוליה, מדבר גובי - אחת מהחוויות המרתקות ביותר, גם מבחינה אנושית, היא לחצות את מדבר גובי יחד עם הנוודים המונגולים. הזמן הטוב ביותר לביקור באזור הוא יולי. אז ניתן לחוות את המשחקים החברתיים-תחרותיים שמתקיימים אחרי החורף הקשה. המסע במדבר הנו מאתגר אם רוצים לחוות את חיי הנוודים, כמו לישון ביורטה ולשתות חלב סוסות.

מלזיה, בורנאו - מי שאוהב לטפס על הרים, כדאי שיבדוק את האפשרות לטיול בבורנאו. שם אפשר למצוא ג'ונגלים עבותים ואת הר קינבאלו שנישא לגובה 4,085 מטר. ההר נמצא בתוך פארק בצפון מזרח האי.

קירגיזסטן - ארץ שנמצאת בצומת דרכים של מה שהיה בעבר דרך המשי (אותה מנסים כיום הסינים להקים מלחדש). קירגיזסטן נחשבת למקום קסום לטרקים ולטיפוס הרים ומשלחות טיפוס מגיעות אליה מכל רחבי העולם. בין הרכסים המועדפים ניתן למצוא את רכסי טיין שאן שנמצאים ממש מעל החוף הדרום-מזרחי של אגם איסיק קול.

אוסטרליה, שונית נינגלו - אלו מביניכם שאוהבים לאתגר את עצמם בצלילה, כדאי שירחיקו לאוסטרליה ויבקרו בשונית נינגלו שנחשבת לאחד מהמקומות היפים מסוגה. היא נמצאת במערב אוסטרליה וניתן לראות שם לוייתנים, דגי מנטה-ריי ועוד אוסף דגים מרהיב כמו גם מגוון צורות מרשים של שוניות אלמוגים. העונה הטובה ביותר לביקור היא יוני-אוגוסט. אם נסעתם כבר למערב אוסטרליה על תוותרו על ביקור באזור קימברלי האדום שנמצא בצפון-מערב .אם רוצים לנסוע לשונית בתאריך אופטימלי כדאי לרכוש כרטיסי טיסה מראש אך במקרה כזה מומלץ לעשות ביטוח ביטול טיסה כי הכרטיסים יקרים ואם לא יכולים לממש את הטיסה לפחות ניתן יהיה לשמור על ההשקעה היקרה.

רוסיה, קמצ'טקה - זהו חצי אי הנמצא בקצה הצפון-מזרחי של רוסיה.קמצ'טקה מהווה חלק מטבעת האש סביב האוקיינוס השקט ומאופיינת בפעילות טקטונית ענפה. יש באי כ-160 הרי געש, חלקם פעילים. צריך לקחת בחשבון שקר שם מאד. מאחר והמקום מרוחק, מבודד ובלי הרבה תשתיות כדאי במקרה הזה לרכוש ביטוח נסיעות לחול מקיף.

אל תשכחו - טיול אתגרי בחו"ל דורש היערכות שונה מאשר טיול רגיל!

  • חשוב לדעת ולתכנן מראש לאן נוסעים ובפני מה עומדים.
  • חשוב לבדוק איזה ציוד להביא ואיפה ניתן להשיג ציוד מתאים במקום.
  • חשוב לעשות ביטוח למטייל האתגרי שיקיף ויכיל את האלמנטים הנדרשים: כדאי לוודא שהביטוח הרפואי מכיל חילוץ, אשפוז, הבאה לארץ וכד'.
  • חשוב לדאוג לגיבוי כל הפרטים, מסמכים, כתובות וכד גם בצילומים עטופים בניילון וגם במסמכים דיגיטליים

מאחר ורוב הטיסות למקומות המאתגרים הן יקרות יותר מומלץ לרכוש ביטוח ביטול טיסה על מנת למנוע עגמת נפש כפולה. סעו בשקט ובבטחה.


יעניין אותך גם: ביטוח לחול