חופשה ברומא - יותר טוב מהסרט!

 

כשחושבים על חופשה ברומא,  אחד מהפתגמים שמיד עולים בראש הוא "ברומא התנהג כרומאי".

איך? יש טיפים?

כמובן.

הנה מספר טיפים שיהפכו כל טיול ברומא למוצלח יותר:

  • הזמינו מראש סיורים למקומות פופולריים - כשבודקים דילים לרומא, שימו לב אם הדיל מאפשר לכם להזמין מראש מקום בסיורים למקומות כמו הוותיקן, הקולוסיאום ומקומות פופולריים נוספים. אם לא תזמינו מראש, אתם עלולים להיתקל בתורים כל כך ארוכים שיגרמו לכם לוותר על התענוג, וחבל. הרי מי שלא ביקר בוותיקן כאילו לא יצא לטיול ברומא כלל. ואי אפשר באמת לשקול חופשה ברומא מבלי לבקר במרכז החשוב ביותר לנצרות. אל תתעצלו - הזמינו מראש.
  • דאגו מראש למזומנים - למרות שרומא היא בירתה של מדינה אירופית גדולה, דברים רבים מתנהלים בה רק במזומנים. האיטלקים לא ששים לקבל כרטיסי אשראי או המחאות תיירים ובמקרים רבים הם יוותרו על המכירה, על נתינת השירות וכיוצא באלו, במקום לקבל תשלום באחד מאמצעים אלו. לכן לקראת חופשה ברומא, כדאי להצטייד בכמות נכבדת של שטרות יורו
  • לימדו מילים באיטלקית - למרות שהמצב מעט משתפר, גם כיום, רוב האיטלקים לא מדברים אנגלית. לכן, אם תלמדו מספר מילים בסיסיות באיטלקית, יהיה לכם קל יותר לתקשר ולבוא במגע עם הרומאים. גם ניסיונות עילגים וידיים מתנופפות באוויר יזכו להערכה מצד תושבי העיר.
  • אם אתם צמחונים, טבעוניים או רגישים לגלוטן חשוב מאד שתלמדו מראש את כל המונחים המתאימים באיטלקית, כדי שתוכלו להסביר את עצמיכם במסעדה, במעדניות ובמלון. בארץ הפסטה והפיצה, גלוטן הוא מלך, ובשר הוא מרכיב חשוב מאד בתפריט. היו מוכנים כדי שיהיה לכם גם טעים וגם בריא.
  • התלבשו בצורה מכבדת - כאשר אתם בודקים דילים לרומא ומתכננים לבקר בוותיקן, בכנסיות  המרהיבות שפזורות ברחבי העיר, במוזיאונים הנפלאים או  במרכזי התרבות של הבירה האיטלקית, חשוב שתדאגו להתלבש באופן מכבד. נשים צריכות לוודא שאינן מגיעות בחצאית או שמלה קצרה מדי, או בכתפיים חשופות; גברים צריכים לדאוג לא להגיע עם מכנסיים קצרים ו/או גופיות קיץ ללא שרוולים. בחלק מהמקומות ישמחו לתת לכם צעיף או חצאית ארוכה, אך בחלק מהמקומות, השוער עלול לסרב להכניס אתכם. אז למרות שהקיץ ברומא הוא חם מאד, דאגו שבימים בהם אתם מתכננים לבקר במקומות מהסוג הזה, אתם לבושים בהתאם.
  • כייסים, כייסים, כייסים - ישנן מספר ערים באירופה שמפורסמות במיומנות הכייסים שבהן. רומא היא ללא ספק אחת מהן. כשיוצאים לחופשה ברומא, חשוב לוודא שיש לכם כיסים פנימיים, וחובה לשמור על הדרכון, על הכסף המזומן, על כרטיס האשראי ועל המסמכים הנוספים, במידה ויש. בכל מקרה,תמיד יש לשים לב באופן מיוחד לארנק, לסלולרי, למצלמה (במידה ויש), ולתיק כולו. בעיקר במקומות צפופים.
  • השלימו מראש עם העובדה שלא תספיקו לראות את כל השפע התרבותי, ההיסטורי, הארכיטקטוני, הקולינרי, והאמנותי שיש לרומא להציע. לשמחתכם, לארוך כל השנה תוכלו למצוא דילים לרומא, כך שכבר ברגע שתחזרו הביתה ותפרקו את המזוודות, תוכלו כבר להתחיל לתכנן את החופשה הבאה בעיר.