ביטוח נסיעות גם לטיול בחלל?

 

תשכחו מהאיים הקריביים, החופים המרהיבים, הים הכחול והחול הנוצץ בשמש.

תשכחו מטיול לטבע חזק, עוצמתי ומרשים בהרי הרוקי'ס בקנדה.

תשכחו את הטיול הרוחני שרציתם לעשות לבוטאן, אותה ממלכה קסומה בהרי ההימלאיה.

תשכחו מהטיול האנתרופולוגי שתכננתם לאיים של פפואה-גינאה החדשה.

תשכחו מהאיים הקנאריים בהם אפשר למצוא נופי טבע ימי וחופי חול ארוכים ומבודדים.

תשכחו מטיול הפיורדים בסקנדינביה שתכננתם לאביב הבא.

תשכחו מטיול הספארי באפריקה שהבטחתם לילדים בחופש הקרוב.

תשכחו את הטיפוס לאוורסט אליו התאמנתם במשך שנים ארוכות.

תשכחו, לא בגלל שהמקומות האלו אינם יפים מספיק, קסומים מספיק, מאתגרים מספיק, או בגלל שהם יקרים מדי. הרי יש ביטוח נסיעות לכל אחד מהמקומות הללו (שנקרא גם ביטוח לחול), שכל אחד שיוצא לחול יכול לעמוד בו. אלא שיש "שריף" חדש בעיר - תיירות חלל.

עד שנת 2001 היו כ-550 אנשים שיצאו לחלל, וכולם היו אסטרונאוטים מקצועיים שיצאו למשימות מוגדרות. תייר החלל הראשון היה מיליארדר מקליפורניה בשם דניס טיטו, ששילם 20 מיליון דולר כדי לבלות שבוע בתחנת החלל הבינלאומית. כשחזר לכדור הארץ אמר: "בדיוק חזרתי מגן עדן".

עד שנת 2009 הטיסו הרוסים ששה תיירים נוספים לתחנת החלל הבינלאומית, תמורת סכומים נאים. אם פעם כשהייתם שואלים חברים שנסעו לאיים המלדיביים איפה הם היו, יש לשער שגם הם אמרו: "היינו בגן עדן". רק תארו לעצמכם כמה עלה ביטוח נסיעות לחלל למר טיטו, וכמה עלה ביטוח לחול לחברים שלכם.

ישנן כיום שתי חברות שמנסות לפתח את הנושא של תיירות חלל:

חברת "וירג'ין גלקטיקה" של סיר ריצ'ארד בראנסון-  לטענתו, יש כבר הרבה אנשים שקנו כרטיסי טיסה במחיר של 250,000 דולר. רק נסו לדמיין איך אפשר להגיד עבורם ביטוח לחול - האם זה יהיה ביטוח נסיעות מקיף, מה יעשו במקרה של מצוקה רפואית, ועוד שאלות שהתשובות אליהן בוודאי יגיעו בהמשך.

החברה השניה היא "בלו אוריג'ין" של ג'ף בזוס- המייסד של אמזון, שעובד אף הוא על פיתוח ענף תיירות החלל.

הפעלת תיירות חלל היא אתגר לא פשוט, בגלל הצורך להתאים את הטיסות לאנשים שאינם אסטרונאוטים וגם אינם עוברים הכשרה ארוכה כמוהם, בגלל דרישות הבטיחות המחמירות ועוד ועוד. זה לא מונע מיזמי תיירות להתחיל לתכנן מלונות בחלל, וטיסות של תיירים לירח.

בינתיים "אנחנו נשארים בארץ…" ואם בכל זאת החלטתם לבקר בכל המקומות המרהיבים עליהם דיברנו למעלה, אל תשכחו לבטח את עצמכם עם ביטוח נסיעות שמתאים לסגנון החופשה שלכם, וגם עם ביטוח ביטול טיסה (רק ליתר ביטחון) של טריפ גרנטי.

השותפים שלנו