שלוש סיבות לכך שחייבים ביטוח ביטול טיסה

 

כן, אז כולנו כבר יודעים שלקראת כל נסיעה לחו"ל אנחנו חייבים לבטח את עצמנו עם ביטוח נסיעות, כי מי יודע מה יכול לקרות לנו דווקא כשנהייה בחו"ל. ורובינו גם שמענו על האופציה של לרכוש ביטוח נסיעות לחול כולל ביטוח נסיעה, למקרים קיצוניים בהם נאלץ לבטל לגמרי את הנסיעה.

אבל מה שרובנו לא יודעים זה כי הביטוח היחידי שיכול להבטיח החזר כספי במקרים של ביטול טיסה (ולא משנה מהי סיבת הביטול), הוא ביטוח ביטול טיסה של טריפ גרנטי, מבית הפניקס. כן, גם אם יש לכם סעיף של ביטול נסיעה בפוליסת הביטוח, וגם אם סיבת הביטול היא ייחודית ומוצדקת מאד בעינכם,

הנה שלושת הסיבות השכיחות ביותר לכך שתביעות ביטוח הנסיעה שלכם נדחות:

לא הלכתם לרופא לפני ביטול הנסיעה בעקבות מחלה

אם אתם או בן/בת זוגכם סובלים ממחלה, פציעה, או מצב רפואי מספיק רציני כדי לגרום לכם, בתור האנשים השקולים שאתם, לבטל את הנסיעה, יהיו מספר חברות ביטוח שאכן יאשרו את ביטול הטיסה ויחזירו לכם את הסכום שנקבע בפוליסת הביטוח. עם זאת, ההחזר מותנה בכך שרופא בדק אתכם או את בן/בת זוגכם וייעץ לכם לבטל את הנסיעה - לפני שהתקבלה ההחלטה הסופית על הביטול.

אם זה לא אפשרי, הרופא חייב לבדוק אתכם תוך 72 שעות מרגע ביטול הנסיעה. לעומת זאת, עם ביטוח ביטול טיסה לא תאלצו לספק כל הוכחה מרופא ולמעשה, ביטול הנסיעה לא קשור כלל למצבכם הבריאותי, ולא תתבקשו לספק כל הסבר בנוגע לסיבת הביטול.

לא סיפקתם תיעוד עבור הסיבות לביטול הנסיעה וההוצאות הנלוות לכך

ברוב המקרים, פוליסת ביטוח נסיעות הכוללת גם אפשרות של החזר כספי כלשהו במקרים של ביטול, דורשת תיעוד של כל הסיבות וכל ההוצאות הקשורות לביטול. לא מספיק לשלוח קבלה של כרטיס האשראי או כל קבלה אחרת. אתם צריכים לתעד ביסודיות את כל עלויות הנסיעה, את הסיבה לביטול, ואת כל ההחזרים שייתכן וכבר קיבלתם.

רשימת התיעוד כוללת גם:

* קבלות וחשבונות מפורטים עבור כל ההוצאות.
* עותק מקורי של כל ההחזרים או כל ההוצאות שהתקבלו מסוכנות הנסיעות, ממארגני הטיול או חבילת הנופש, מחברת ההובלה, מאתר הנופש, מהחברה לניהול הנכסים או מכל ישות אחרת.
* העתק של החשבונית מאתר הנופש/ של חוזה השכירות (או אישור השכירות) של יחידת הנופש/דירה/מלון.
* טענות עבור ביטול הנסיעה.
* כל תיעוד ראוי  שמסביר באופן רשמי את הסיבה לביטול הנסיעה או להפרעתה.
* פירוט של כל החשבוניות והקבלות, והוכחת תשלומי ביטוח אחרים.
* כרטיסים מקוריים בהם לא השתמשתם, עותקים של חשבוניות, הוכחת תשלומים,  ומסמכים אחרים המאמתים את העלות או ההתרחשות של ביטול הנסיעה או הפסקתה באמצע.
* תיעוד החזרים שהתקבלו מספק/י הנסיעות.
* מכתב ממפעיל או מארגן הנסיעה, או שטר מפורט של סוכן הנסיעות המציין את סכומי עלויות הנסיעה שאינם ניתנים להחזרה.

בקיצור, אתם צריכים לשלוח כל מה שאתם יכולים למצוא בקשר לסיבות ביטול הנסיעה שלכם ולעלויות שבאו בעקבות ההחלטה. וזה לא רק נשמע הרבה. אלא זה באמת מדובר בהמון ניירת וסחבת, מהן תוכלו להימנע בקלות, אם רק יהיה לכם ביטוח ביטול טיסה.

רכשתם ביטוח נסיעות כאשר סערה גדולה כבר היתה באופק

ישנן מספר סיבות הקשורות למזג האוויר, שלרוב מכוסות בפוליסת הביטוח, כמו למשל:

* ספק הנסיעות שלכם אינו יכול להביא אתכם ליעד הטיול המקורי תוך 24 שעות רצופות לפחות מזמן ההגעה המקורי עקב מזג אוויר גרוע.
* מארגן הטיול מבטל את הסיור הרב-יומי שלכם (שנרכש לפני מועד היציאה ), עקב מזג אוויר חמור.
* יעד החופשה שלכם הוא בלתי ראוי למגורים
* יצאה אזהרת ציקלון, הוריקן, או טייפון לטיסות היוצאות ליעד שלכם, 24 שעות לפני מועד היציאה.
* הרשויות הממשלתיות מורות על פינוי חובה ביעד שלכם, שבתוקף בתוך 24 שעות לפני מועד היציאה שלכם.

עם זאת, ביטוח נסיעות נועד להגן על הנוסעים מפני אירועים פתאומיים ובלתי צפויים - לא איומים שכבר נמצאים באופק כאשר הביטוח נרכש. אם אתם קונים ביטוח נסיעות אחרי שכבר הוכרז על סכנה או אחרי שהוצאה אזהרה, פוליסת הביטוח לא תכסה את הוצאות הביטול.

אלא אם כן יש לכם ביטוח ביטול טיסה, איתו אתם יכולים לבטל את הנסיעה גם אם סתם הודיעו על כמה ימי גשם קליל ביעד, ואתם תכננתם חופשת בטן גב ללא הפרעות. או כל סיבה אחרת שבעקבותיה תרצו לבטל.

אלו הן כמובן רק 3 דוגמאות מתוך אינספור. אז עשו לעצמיכם טובה, ובעת רכישת החופשה ומוצרי התיירות, רכשו גם ביטוח ביטול טיסה וביטוח מוצרים נוספים, וצאו להרפתקה בראש שקט!

רוצים לבטח את החופשה הקרובה שלכם?

 חייגו עכשיו >>
 073-7586971

השותפים שלנו