חופשה בחו"ל היא חוויה מלהיבה במיוחד ובאופן טבעי כל מי שרוכש כרטיסי טיסה ליעד כזה או אחר מחכה בקוצר רוח למועד ההמראה ולהתחלת החופשה. מצד שני אי אפשר להתעלם מהעובדה שאנחנו חיים בעולם שמתאפיין ברמת אי ודאות משמעותית – ולכן נעזרים במוצרי ביטוח שונים כדי להגן על עצמנו מפני נזקים כלכליים.
בהקשר של טיסות לחו"ל, הפוליסה הרלוונטית היא כמובן ביטוח נסיעות – ובפרט המרכיב של החזר במקרה של ביטול הטיסה מצידנו.

באילו מקרים ניתן להפעיל ביטוח ביטול טיסה?

ישנם שני סוגים של ביטוח ביטול טיסה: סוג אחד של פוליסה הוא כזה שמאפשר למבוטחים לקבל החזר עבור הכרטיס הלא מנוצל רק במקרה שסיבת אי העלייה על המטוס הייתה רפואית או מוות של קרוב משפחה.
הסוג השני של הפוליסות בתחום זה מקיף יותר, ומקנה למבוטח ראש שקט באמת. פוליסה שכזו ניתן להפעיל – ולקבל את ההחזר הכספי – בלי קשר לסיבת הביטול של הטיסה. למעשה אין בכלל צורך לנמק מדוע לא מימשתם בסופו של דבר את הרצון לצאת לחו"ל ולא נדרשת הצגת אישורים כלשהם לגבי ביטול היציאה מהארץ. הכלל פשוט: אם לא טסתם, אתם זכאים להחזר – כל עוד ביטול הטיסה התבצע לפחות 12 שעות לפני מועד ההמראה.
תנאי נוסף לתקפות הפוליסה הוא רכישתה תוך לא יותר מ-7 ימים ממועד קניית הכרטיס ולפחות 14 ימים לפני מועד היציאה לחופשה.

האם ניתן לבטח רק את הטיסה או מוצרי תיירות נוספים?

אם בנוסף לטיסה שילמתם על שהות בבית מלון, על השכרת רכב לפרק זמן כזה או אחר, לטיסות פנימיות ביעד שלכם, לכרטיסים לאטרקציות ומופעים ובעצם כל דבר – תוכלו לבטח גם את כל אלה, בתוספת פרמיה כמובן.

היעדים שעבורם חשוב במיוחד לרכוש את הביטוח

כל פוליסת ביטוח נועדה לתת מענה לסיכון מסוים, ובהתאם המפתח להחלטה האם לרכוש ביטוח ביטול טיסה הוא הסיכוי שאכן לא תוכלו לטוס בסופו של דבר מכל סיבה שהיא.
בפרט מומלצת פוליסה זו כשיוצאים לחופשה משפחתית. במקרים אלה הסיכוי שמשהו ישתבש גדול יותר, ובנוסף עלות כרטיסי הטיסה והמרכיבים האחרים גבוהה יותר, ועל כן הביטוח עשוי להתגלות כמשמעותי מאוד.
היעדים הפופולריים לחופשות משפחתיות, ובהתאם אלה שכדאי לבצע עבורם את הביטוח על כל מרכיביו, הם אזור היער השחור בגרמניה, הולנד על כפרי הנופש הקסומים שלה ושלל האטרקציות לילדים, אזור צפון איטליה ובפרט אגם גארדה ובשנים האחרונות עלו על מפת התיירות גם רומניה ובולגריה.
המלצה נוספת היא לרכוש את חבילת הנופש המשפחתית אך ורק מחברה שמתמחה בכך כמו רם תיירות ונסיעות.

השותפים שלנו