חופשת סקי הפכה בשנים האחרונות להיות להיט בקרב ישראלים. אם בשנים עברו הסקי היה נחשב לספורט יוקרתי ויקר, וכל עיסוק בספורט חורף היה רחוק מהתודעה של הנופש הישראלי, הרי שבשנים האחרונות, תודות לשילוב של ירידת מחירים כללית (בעיקר באתרים החדשים במזרח אירופה) וחדירת טיסות הלואו-קוסט לישראל וממנה הפכו את התמונה לחלוטין.
על פי הערכות, למעלה מ - 60,000 ישראלים יוצאים מדי שנה לחופשות סקי, חלקם יוצאים אף יותר מפעם אחת בשנה; הרבה מהם מזמינים מקום אף שנה מראש ויותר, בשל העומס באתרים, ודואגים לרכוש ביטוח ביטול חופשת סקי, ליתר בטחון.
עדות לכמות הישראלים העוסקים בסקי אפשר למצוא בעובדה שבלא מעט אתרים קיימת הדרכה בעברית, כולל הדרכה לילדים.

מה חשוב לדעת על בחירת אתר סקי?

דע את עצמך

ישנם אתרים המתאימים יותר למתחילים, וישנם המיועדים למתקדמים יותר. מזרח אירופה למשל, משופעת בהרים פחות גבוהים ופחות תלולים מאשר האלפים. למתחילים שבינינו שווה להתחיל את טירוף הסקי באתרים מעין אלו.

גישה לאתר

חלק מהאתרים נמצאים, מעצם טבעם, במקומות שהגישה אליהם איננה קלה ורצוי לברר מה הן אפשרויות התחבורה והגישה מהמלון, כולל שינוע הציוד, לפני שיוצאים. לעומתם ישנם מלונות הממוקמים ממש באתר; אפשר לצאת ישר לסקי. ככה תנצלו את מלוא הזמן שלכם בחופשת סקי.

מבנה האתר

כדאי לברר, בין אם על ידי בדיקת האתר עצמו ובין עם באמצעות חוות דעת מעודכנות של גולשים, על מצב התחזוקה באתר. כדאי לוודא שהאתר אליו רוצים להגיע הוא אכן מתוחזק כהלכה.

שירותי חירום

תאונות סקי קורות ועלולות להיות קשות גם למנוסים ביותר, ושווה לוודא שבאתר קיימת מערכת שירותי חירום (שירותי עזרה ראשונה, שירותי חילוץ ופינוי וכו'), גם אם דאגתם לרכוש ביטוח חופשת סקי מראש. זיכרו שזהו ספורט המאופיין ברמת סיכון גבוהה יותר, ושאתם נמצאים בארץ זרה.

מנוחה ובילוי

אל תתבלבלו: פעילות סקי היא אמנם כיפית אבל גם מעייפת. הציוד, הטמפרטורה, הביגוד, כל אלה תורמים את חלקם. כל המומחים ובעלי הניסיון תמימי דעים בכך שצריך גם לדעת לנוח אם רוצים לנצל את כל החופשה. לכן כדאי לברר מהן אפשרויות הבילוי בקרבת מקום. המנוחה וההירגעות חשובות בין אם אתם בחופשה קבוצתית, עם הילדים, או לבד.

ביטוח

סקי הוא ספורט עם מאפיינים משלו, כמו ציוד יקר (יחסית לבטן גב על החוף), ריחוק מערים מרכזיות, וכו'. כך שבעוד שביטוח נסיעות "סטנדרטי" לחו"ל מכסה בעיות "שגרתיות" כמו למשל גניבה, אובדן מטען וכו', ביטוח חופשת סקי מכסה גם אירועים הקשורים לסקי באופן ספציפי, שלא לדבר על הגנה במקרה של ביטול חופשת סקי, לא עלינו.

גלישה נעימה

השותפים שלנו