ביטוח ביטול טיסה - חופשה באמסטרדם

מהתעלות הרומנטיות שחוצות את רחבי העיר, דרך דוכני המזון המהיר האותנטיים, המוזיאונים המפורסמים, הכיכרות הומות האדם ועד חיי הלילה הסוערים  - אמסטרדם מציעה אינספור חוויות, התרגשויות, אטרקציות, נופים ואנשים ומהווה יעד חלומי לחופשה בלתי נשכחת באירופה.

אמסטרדם מסבירה את פניה לתייר בכל ימות השנה: בכל רגע שתרצו תוכלו לתפוס טיסה לאמסטרדם (טיסת שכר או טיסה סדירה) ולנחות, כעבור כמעט 5 שעות, בשדה התעופה המפורסם של העיר - סכיפהול. משדה התעופה הדרך למרכז העיר נוחה, קצרה וזולה במיוחד, וכדאי לעשות אותה בתחבורה ציבורית. הרכבת משדה התעופה למרכז העיר יוצאת משעות הבוקר המוקדמות, בתדירות גבוהה, וכעבור לא יותר מ20 דקות נסיעה, תמצאו את עצמכם בתחנה המרכזית, שנמצאת ממש במרכז העיר. רוב המלונות באמסטרדם ממוקמים גם הם במרכז העיר - כדאי לבדוק היכן בדיוק ממוקם המלון  ולהחליט אם ללכת ברגל מתחנת הרכבת, לעלות על חשמלית או לתפוס מונית עד לפתח המלון. 

אבל לפני שמדברים על מלון באמסטרדם, מסיבות ומוזיאונים, כדאי לעצור לדקה ולדבר על ה"מקרה הגרוע ביותר" - מקרה בו, חס וחלילה, תאלצו לבטל את חופשתכם, מכל סיבה שלא תהיה. במצב כזה, כמה יעלה לבטל? עם מי צריך לדבר? האם כדאי לעשות ביטוח ביטול טיסה? כמה זה יכול לחסוך?

ישנם כמה תרחישים שיכולים לקרות במידה ונאלצתם לבטל את החופשה:
אם רכשתם כרטיס טיסה של טיסת שכר (צ'ארטר) לא תקבלו החזר כספי על הטיסה. במידה והזמנתם טיסה סדירה, ההחזר הכספי מחושב לפי המחלקה שרכשתם - במקרה הטוב תקבלו חצי מעלות הכרטיס, במקרה רגע - לא תקבלו כלום. 
אם הספקתם להודיע למלון באמסטרדם לפחות שלושה ימים לפני המועד שבו הייתם אמורים להגיע, סיכוי סביר שתקבלו החזר כספי כלשהו על החדר, אבל אם הביטול נעשה יום לפני - סיכון רב שלא תקבלו החזר בכלל.
אם הזמנתם כרטיסים להופעה ולא הגעתם - לא תקבלו פיצוי אך אם הזמנתם רכב שכור והודעתם מספר ימים מראש- יש סיכוי שלא תחויבו.

מכל המקרים הנ"ל אפשר להבין שביטול חופשה מנסיבות שאינן נחשבות כ "כוח עליון" הוא עסק דיי מייגע, ארוך, מתיש ויקר. כדי להימנע מכל זה ולטוס לאמסטרדם בראש שקט, כדאי לעשות ביטוח ביטול טיסה של טריפ גרנטי. עם טריפ גרנטי אתם יכולים לבטח את כל מרכיבי הנסיעה ולקבל החזר של 80% על כל השירותים שהוזמנו ובוטלו, ושעליהם לא התקבל החזר מהגורמים הישירים. הביטוח נכנס לתוקף מרגע הזמנתו ועד 12 שעות לפני היציאה לחופשה, כך שאתם יכולים לתכנן את חופשת חלומותיכם בראש שקט ולדעת שיש מי שדואג לכם!