מה ביטוח טיסה לחול כולל?

ביטוח טיסה לחול הוא למעשה, בשמו המלא, ביטוח ביטול טיסות. כלומר, במידה ורוכשים כרטיס טיסה מבעוד מועד או שירותי תיירות נוספים כמו חבילות נופש, הזמנת מלון, השכרת רכב, רכישת כרטיסי תיאטרון או כרטיסים למשחקי כדורגל ורוצים להימנע מעוגמת נפש במידה ונאלצים לבטל את הטיסה, ביטוח ביטול מאפשר לקבל החזר של עד 80% מדמי הביטול. כך לפחות יודעים שלא כל הכסף "ירד לטמיון".
 

מה ההבדל בין ביטוח נסיעות לביטוח טיסה?

ביטוח נסיעות בעיקרו הוא ביטוח בריאות שמהווה כיסוי רפואי לכל אזרח היוצא מגבולות המדינה. לכן מומלץ לוודא שהוא אכן מכסה את כל מה שקשור לטיפול רפואי שהאדם אולי יהיה זקוק לו, בהתאם לצרכים האישיים שלו כמו למשל טיפולי חירום גם של שיניים, ביקורים אצל רופא, רכישת תרופות, אשפוזים ועוד. אם האדם יודע שהוא יוצא לטיול אתגרי, חופשת סקי וכד', כדאי שירחיב את ביטוח הנסיעות בהתאם.
בנוסף ניתן להוסיף ביטוחים נוספים כמו: הטסות לארץ, הגנה משפטית, חבות צד ג', ביטוח מטען וציוד אלקטרוני ועוד. את ביטוח הנסיעות עדיף לרכוש זמן מראש אבל ניתן לעשות זאת עד ממש לפני העלייה למטוס.

  • ביטוח נסיעות תקף בדרך כלל מרגע העלייה למטוס. ביטוח נסיעות מבטח את הנוסעים לאורך כל תקופת השהייה שלהם בחו"ל.
  • ביטוח טיסה לחו"ל יש לרכוש לא יאוחר מ - 7 ימים מרגע רכישת כרטיס הטיסה או מועד הכרטוס, וגם עד 7 ימים מרגע הזמנת שירותי התיירות אותם רוצים לבטח למקרה של ביטול בהמשך. הביטוח תקף עד 12 שעות לפני ההמראה.

בגדול ניתן לומר שביטוח נסיעות מכסה את זמן השהייה בחו"ל ואילו ביטוח ביטול טיסה מכסה את הזמן שנותר בארץ עד לטיסה לחו"ל.
 

איפה ניתן לרכוש ביטוח טיסה לחול?

כל חברות הביטוח הגדולות כמו הפניקס, הראל, מגדל, AIG, פספורטקארד ועוד מאפשרות לרכוש ביטוחי נסיעות הן אונליין, והן ישירות בטלפון. חלק מהחברות גם מציעות להוסיף גם ביטוח ביטול טיסה במחיר מוזל שאולי כדאי לשקול אם נוסעים בטיסות לא יקרות, או לנסיעות קצרות או כאשר כרטיסי טיסה נרכשו יחסית קרוב למועד ההמראה. אך ישנן חברות כמו טריפ גרנטי שמתמחות בביטוחים של ביטול טיסות ושירותי תיירות ואפשר לקבל הצעה גם מהן.
ישנם כיום אתרים שעוזרים לעשות בדיקה מקיפה איפה כדאי לרכוש ביטוחי נסיעות, ביטוח ביטול טיסה השוואת מחירים וקבלת הצעה ממספר חברות.
אם מעדיפים, ניתן לרכוש ביטוחי נסיעות וביטול טיסה גם בעזרת סוכנים עצמאיים.

השותפים שלנו