מי שמזמין כרטיסי טיסה, כמה לילות לשהייה בבתי מלון ותוכנית לטיולים בעיר שאליה הוא טס מעבר לים, מחכה בכיליון עיניים ליום הטיסה. 

תכנון ההגעה לשדה התעופה ברכב פרטי

קיימות כמה דרכים להגעה במועד לשדה התעופה, הראשונה היא באמצעות הרכב הפרטי. לאור הכבישים העמוסים ופקקי התנועה בשעות השונות של היום יש לקחת תמיד טווח ביטחון ולצאת הרבה יותר מוקדם כדי לא לפספס את הטיסה. 

בשדה התעופה מחנים את הרכב החניון לטווח הארוך ובהתאם לכמות המתוכננת של ימי החופשה יש להביא בחשבון את עלויות החנייה שהן אינן זולות, סדר הגודל הוא כמה מאות שקלים.

אופציה נוספת היא שחבר או אחד מבני המשפחה יסיע לשדה את מי שטס ולאחר מכן, הוא יחזור הביתה עם הרכב. בדרך זו מטריחים אדם אחר אך אם הוא פנוי זה מצוין ובמקביל חוסכים את העלויות הגבוהות של החניה. אדם זה או קרוב משפחה אחר יצטרך להגיע גם בשעת הנחיתה, כדי לאסוף את החוזרים מהחופשה הביתה.

הגעה לשדה התעופה באמצעות הרכבת

אם הנוסעים לחו"ל גרים קרוב יחסית לאחת התחנות של רכבת ישראל כמו לדוגמה בבאר שבע או בנהריה, אפשר להגיע לנתב"ג באמצעות הרכבת כיוון שקו ייחודי זה פועל גם בשעות הלילה בהתאמה למועדי ההמראות. כך עולים בזמן הנכון על הרכבת ואם יש צורך מחליפים רכבת בתל אביב וכך מגיעים באמצעות הרכבת עד הטרמינל ועולים בדרגנועים לקומת הטיסות היוצאות. באופציה זו אין צורך לנהוג עד השדה, להחנות את הרכב או לבקש מקרוב משפחה שיבצע את הדרך שהיא לעיתים ארוכה וכרוכה בפקקים משמעותיים.

הגעה לשדה התעופה באמצעות הסעה 

הדרך הנוחה ביותר להגיע לשדה התעופה בזמן ובנוחות מקסימלית היא באמצעות הסעות לנתב"ג מהצפון או מהדרום אם מדובר בכמה נוסעים כמו חברים אשר נוסעים יחד לחופשה מעבר לים, או כמה אנשי עסקים שיוצאים כולם מאותה עיר בצפון כמו לדוגמה עפולה ואמורים לטוס יחד לכנס מקצועי מעבר לים. 

מיותר שכל אחד מהם ייסע באוטו שלו עד שדה התעופה, ישלם חניה שערכה כמה מאות שקלים וגם בימים שהם יעדרו מהארץ, אף אחד אחר לא יוכל לנהוג ברכב זה כיוון שהוא יישאר בחניון לטווח הארוך. לכן הדרך המעשית היא לקבוע נקודת יציאה בעיר, לדוגמה בחניון של הקניון ורכב ההסעה יגיע לשם בשעה שנקבעה מראש. כל הנוסעים יניחו את המזוודות שלהם בתא המטען הגדול ויעלו על רכב ההסעות החדיש וככה ייסעו כולם יחד לשדה.

בשדה התעופה הם ירדו בנחת כיוון שלא נהגו כל הדרך הם רגועים לחלוטין וכך הם נכנסים לטרמינל לכל סידורי הטיסה הנדרשים ועולים בזמן לדיוטי פרי. 

בדרך זו של הגעה באמצעות הסעה, חו"ל מתחיל כבר מההסעה המאורגנת מהעיר.

השותפים שלנו