עד שנת 2020 כל אדם שרצה לנסוע לכל יעד בכל העולם, רכש כרטיס טיסה, תכנן את המקומות שבהם הוא יבקר, הפעיל ביטוח חיים וביום הטיסה, הגיע לשדה התעופה. ההימצאות בטרמינל היא שמחה גדולה ולאחר הבדיקות הביטחוניות מגיעים לדיוטי פרי וכבר מרגישים שנמצאים בחו"ל. מהר מאד שוכחים את ענייני העבודה ושאר הדברים שבהם מטפלים ביום יום וחושבים רק על ההמראה, הנחיתה והשהות מעבר לים. אך מאז תחילתה של מגפת הקורונה בשנת 2020 קיימות מגבלות רבות עקב התפשטותה של המחלה ולכן האופי של נסיעות לחו"ל, השתנה באופן משמעותי. ההוראות לגבי אפשרויות הטיסה למדינות השונות משתנות מעת לעת וכבר אי אפשר כמו בעבר להיות ספונטניים ולהזמין כרטיס טיסה ליום למחרת, להתארגן במהירות ולטוס לכל יעד רצוי.

ישראלים רבים נהנו לטוס לחו"ל למטרות שונות כמו טיול במדינות רחוקות, ביקורים משפחתיים, פעילויות ספורטיביות כמו לקיחת גלשן סופט מקצועי כדי לגלוש במדינות מרוחקות כמו בדרום אמריקה וליהנות מכל גל. כך נשארו במדינות הללו בעבר פרק זמן מסוים כמו שבועיים וחזרו עם הגלשן ארצה. אך כעת לא לכל המדינות הללו אפשר להיכנס, במקצתן יש להיכנס לבידוד לאחר הנחיתה ובמקרים רבים גם לאחר החזרה לישראל יש להישאר כמה ימים בבידוד וזאת על פי ההחלטה של משרד הבריאות. נושא נסיעות לחו"ל הופך להיות מורכב הן לפני הטיסה, הן בשהייה ביעד וגם כאשר חוזרים ארצה. 

 

מוותרים על נסיעות לחו"ל

לאור המצב המורכב ישראלים רבים שבעבר טסו כמה פעמים במהלך השנה לחו"ל והספיקו להיות במדינות רבות ברחבי הגלובוס, מעדיפים בשלב זה לא לטוס. הם לא רוצים להימצא בכל ההליך המסורבל של בדיקות הקורונה שיש לבצע בשלבים השונים של ההתארגנות והשהייה מעבר לים, דבר שעלול להשאיר אותם לתקופת בידוד נוספת בחו"ל. לכן הם מעדיפים בשלב זה לוותר על החלום ולהמתין עוד כמה חודשים עד שהדברים יחזרו למסלולם בכל העולם.

 

ביטוח לחו"ל

לאור המורכבות והמחלה שנמצאת במדינות השונות, חברת ביטוח רבות אינן מסכימות להפעיל פוליסת ביטוח עבור הנסיעה ליעדים השונים. יש כמה חברות ביטוח שמסכימות לבצע זאת, אך העלויות הן מאד יקרות והן אינן פרופורציונליות לעלויות האמיתיות. קיים הפרש משמעותי ביותר בין המחיר ששולם בעבר עבור ביטוח נסיעות לחו"ל מול המחיר העכשווי ודבר זה מייקר מאד את העלויות הכלליות של נסיעות לחו"ל שכוללות את עלות הטיסה, בית המלון והשהייה במדינה זו.

 

נופשים בארץ

לאור המצב העכשווי, המשפחות הישראליות מעדיפות להישאר בארץ. הן מזמינות חופשות בבתי המלון באילת, בים המלח, בדרום ובצפון. כשמדובר במשפחות מורחבות, יש העדפה לשכור כמה צימרים גדולים שיש בהם בריכה במרכז הרחבה וכך כולם מבלים יחד בחופשה איכותית.
כאשר אפשר יהיה לחדש את ההרגלים של נסיעות לחו"ל, כולם ישמחו לטוס שוב מעבר לים.