עלייה במחיר ביטוח טיסה בעקבות נגיף הזיקה
בזמן שנגיף הזיקה ממשיך להתפשט ברחבי מדינות שונות, מחירי הביטוחים עבור ביטול נסיעות וביטול טיסות נמצאים במגמת עלייה וצפויים לעלות אף יותר במשך החודשים הקרובים. מאז שהחל נגיף הזיקה להתפשט בשנת 2015 הוא השפיע על איזורים נרחבים מדרום וצפון אמריקה, הקאריביים וחלקים מאפריקה. בעקבות הנגיף, נסיעות לאיזורים המדוברים הוגבלו ואף נאסרו, דבר הגרם למקרים רבים מאד של ביטולי טיסות, ביטול חופשה וביטול נסיעה, זאת בעקבות חשש מהדבקות.

על אף שהסימפטומים דומים לסימפטומים של קדחת הדנגי וגרסה מוחלשת של וירוס הצי'קונגוניה, הנגיף עלול לפגוע בעיקר בנשים הריוניות והעוברים אשר ברחמן. ילדים אשר נולדו לאמהות הנגועות בנגיף עלולים לסבול מהתפתחות מוח פגומה וממיקרוצפליה בה ראש העובר אינו גדל כראוי. השפעת הנגיף על ילדים היוותה סיבה ראויה לכך שהמרכז העולמי לבקרת מחלות ומניעתן שחרר אזהרת מסע המפצירה בנשים הרות לדחות את ביקורן במדינות בהן הנגיף התפשט.

ארגון הבריאות העולמי הודיע השבוע כי נגיף הזיקה, שגרם למומים מולדים באלפי תינוקות בברזיל, מתפשט "כמו אש בשדה קוצים" בדרום אמריקה ובמרכזה ועלול להדביק בין שלושה לארבעה מיליון בני אדם – לא רק ביבשת אמריקה אלא גם במרכז אפריקה ובמערבה ובדרום-מזרח אסיה. בשלב זה, המרוץ נגד הזמן למציאת חיסון או טיפול לנגיף בעיצומו, ובקהילה המדעית סבורים כי ניתן יהיה לפתח חיסון תוך שנה.

למרות שהנגיף נפוץ במספר מועט של מדינות ושההתקדמות בפיתוח חיסונים בשיאה, על נוסעים להתנהל במשנה בטיחות לפני שהם טסים למדינות אלו. אין לדעת מתי מדינה אשר בה לא התפשט הנגיף, תמצא את עצמה בסכנת הדבקה. ביטוח ביטול נסיעה עשוי להיות שימושי עבור נוסעים שיגלו כי המדינה אליה תכננו לנסוע נמצאת בעיצומה של התפרצות הנגיף.

משרדי נסיעות רבים מדווחים על עלייה של 75% בביטוחי ביטולי הטיסה ובתקופה שכזו אין סיבה שתמצאו את עצמכם חשופים לביטולים ואובדן התשלום עבור הטיסה. עם ביטוח חופשה של טריפ גרנטי אשר נעשה בזמן, תוכלו לחסוך לעצמכם סיוט כלכלי וביורוקרטי ולהבטיח לעצמכם נסיעה נוחה ובטוחה.