ביטוח נסיעה - השמנה בטיסה

האם קילו או שניים הם תוצר לוואי הכרחי של כל חופשה? הם לא חייבים להיות. העלאה במשקל היא נפוצה בחופשות אך האפשרות לנסוע, ליהנות ולא לחזור הביתה כבדים יותר – אפשרית לגמרי. אז אחרי שווידאתם שיש לכם ביטוח ביטול טיסה, הנה מספר טיפים לגבי שמירה על המשקל בחופשה:

השתמשו באפליקציות מנטרות פעילות
אין צורך להקפיד ללכת לחדר הכושר במשך החופשה שלכם אך חשוב להשאר פעילים. בשנים האחרונות הושקו מספר אפליקציות (חלקן אף מובנות במכשיר) אשר מנטרות את רמת הפעילות ואת מספר הקלוריות ששרפתם בכל יום. ההגיון אומר שבמהלך חופשה, רמת הפעילות שלכם אף תעלה על זאת שבשגרה ובישיבה על כסא במשרד. בחופשות אורבניות הקפידו ללכת ברגל ברחובות וליהנות מן הסביבה באיטיות, במקום להשתמש במוניות ואוטובוסים. בחופשות לצד הים: גלשו, צללו וצאו לצעידות שימלאו את הטיול שלכם בנופים וחוויות. על מנת לשמור על כושר מינימלי השתדלו לצעוד כ-12,000 צעדים ביום שהם כ-10 ק"מ.

התפנקו בחכמה
חופשה היא לא כרטיס קלוריות חופשי ויכולה לשמש כהזדמנות לקבלת החלטות בריאות יותר. אנשים רבים נוטים לאכול ללא בקרה כשהם בחופשה אבל דווקא בימים בהם אתם דואגים לבריאותכם הנפשית והפיזית בחופשה מפנקת, השתמשו בהזדמנות לבחור את הארוחות בקפידה וליהנות מהם עד הסוף. טעימות מאוכל מקומי הן בגדר חובה כמובן, אך נסו לעשות זאת במנות קטנות ומהנות.

בזהירות עם האלכוהול
אחת הבעיות הנפוצות בטיולים היא  הגזמה בשתיית אלכוהול,כשאפילו שני דרינקים ביום יכולים לתרגם את עצמם לאלפי קלוריות במשך הטיול, במיוחד אם תשתו קוקטיילים מסוכרים ומרגריטות. נסו לספור דרינק כפינוק יומי ובחרו במשקאות עם ערך קלורי נמוך כמו וודקה עם סודה ולימון.

התנתקו מהטכנולוגיה
כן, הקטנת הזמן שתבלו בבהייה במסך האייפון, הטאבלט או המחשב בזמן חופשה יכולה למנוע השמנה. האור המלאכותי שבוקע מהמסכים עושה שמות במוחכם ועלול לגרום למתח אשר מעלה את ייצור ההורמון קורטיזול שגורם לעלייה במשקל. במקום לפנות לטכנולוגיה, נסו לקרוא ספר או מגזין, הם ישמשו כהסחת דעת בריאה ויורידו את רמת הסטרס בגוף.

חשש מהשמנה יכול להיות גורם מעכב אבל הוא בשום פנים ואופן לא שווה ביטול נסיעה, ביטול נופש או ביטול חופשה, אפילו אם יש ברשתוכם ביטוח ביטול ביטול טיסה. הפנימו היטב את הכללים שכתבתנו כאן, ארזו מזוודה, מצברוח טוב וראש מכוון בריאות וטוסו לאן שהרוח תקח אתכם.