איך לברוח מאתרי סקי צפופים?

החופש הגדול בישראל נגמר, הילדים חזרו לבית ספר ובחופי ישראל כל כך שקט שאפשר לשמוע סיכה נופלת. עכשיו כשחזרתם גם אתם לשגרה תוכלו להתחיל לתכנן את חופשת הסקי הקרובה שלכם ולחשוב על הרגע הבא בו רוח קרירה תנשוב על הפנים שלכם בזמן שאתם מחליקים במדרון עוצר נשימה.

אנחנו, בתור ישראלים, מכירים בעיקר את החופשים אליהם התרגלנו: החופש הגדול, סוכות ופסח ואולי ראש השנה. כשנוסעים לחופשת סקי יש לקחת בחשבון דווקא את החופשים של הציבור האירופאי, ולקחת זאת כפקטור כשניגשים לבחור אתר סקי לנפוש בו. גם אם יש ברשותכם ביטוח ביטול נסיעה נהדר, עדיף לתכנן את הפרטים הקטנים מראש.

הסטודנטים הבריטים למשל, יוצאים לחופשת סמסטר ב-11 לפברואר ומציפים את אתרי הסקי. הסטודנטים הצרפתיים יוצאים לחופשה בזמן דומה, ויחדיו הם שוטפים את מדרונות השלג במיטב אתרי הסקי בצרפת, באיטליה או בכל מקום אחר באירופה. מיד אח"כ ההולנדים מצטרפים לחגיגה ומגיעים גם הם בהמוניהם לאתרי הסקי. אז מתי הזמן הכי טוב להזמין חופשת סקי משפחתית ללא חשש מהמוני אנשים?

אחת האופציות הבטוחות, אך היקרות, היא חופשת סקי בצפון אמריקה (ארה"ב, קנדה), שבה אתרי הסקי נחשבים מרווחים יותר מאשר באירופה, כל עוד החופשה לא מתנגשת עם זמני החופשות האמריקאיים. מתקני הגלישה לילדים והמדריכים נחשבים מעולים וכמויות השלג נדיבות יותר מאלו באתרי הסקי באירופה. גם במקרה זה כדאי להזהר מה-20 לפברואר שהוא יום הנשיא האמריקאי ובו אזרחים רבים יוצאים לסופ"ש סקי ארוך, מה שעלול להוביל אתכם לרצות להשתמש בביטוח ביטול הטיסה אותו רכשתם.

מומלץ להמנע מהאתרים המוכרים והגדולים ולהתמקד באתרי סקי כמו ג'ספר, פנורמה ובאנף בקנדה. אתרים פחות מוכרים ירגישו מרווחים ופנויים והסיכוי לעמוד בהם בתור ארוך לרכבל נמוכים בהרבה. קצת יותר קרוב הביתה, באירופה, מומלץ להמנע מאתרי סקי גדולים כמו מריבל, לה פלאן או ואל דיז'ר ומוטב להגיע לאתרים הנמוכים, שבהם יהיו כמויות שלג נדיבות בהתאם לעונה.

שיקול נוסף עליו חושבים רבים כשהם ניגשים לתכנן חופשה הינו המחיר. חופשה באיטליה או אוסטריה עשיה להתגלות כזולה בכ-20% מחופשה דומה באתרי סקי בצרפת. אם כסף הוא לא שיקול, אתרי הסקי השוויצריים מומלצים ביותר שכן הם דלים בגולשים בשל מחירם הגבוה. אתרים נוספים שעשויים להתאים לגולשים האמידים יותר, הם בסקנדינביה, כמו למשל לוי בפינלנד, טרייסיל בנורווגיה ואאורה בשוודיה.