דף הבית  /  כתבות  / 

חו"ל זה לא רק חופש: מהן זכויות העובד שנוסע?

כתבות

הצעת מחיר
צרו עמי קשר
שלח
  • אם החלטתם לבטל, לנו לא חשובה הסיבה – כל סיבת ביטול ביוזמתך מתקבלת.

  • בנוסף לטיסה ניתן לבטח כל שירות נוסף שהוזמן בחו"ל כגון מלון, השכרת רכב, קרוז, כרטיסים למופע ועוד.

  • מבוטח בפני ביטול מרגע ההזמנה של הטיסה ועד 12 שעות לפני מועד היציאה.

  • אפשר לרכוש את הביטוח ישירות באתר או במוקד הלקוחות במספר 08-6995110.

  • הביטוח הינו של חברת הפניקס, מחברות הביטוח המובילות בישראל.

מדי פעם, מקומות עבודה שולחים את העובדים השכירים שלהם לעבוד בחו"ל. אז איך זה הולך מבחינת תשלום על השהות מעבר לים? מי אחראי לממן את האוכל? האם שעות הטיסה נחשבות לשעות עבודה? וכמה מקבלים אם העבודה נעשית בשבת? המשיכו בקריאת המאמר ותגלו.

האם זמן טיסה מהווה שעות עבודה?

נניח שמדובר על טיסה למזרח הרחוק, אוסטרליה או ארצות הברית, האם שעות הטיסה נחשבות כשעות עבודה? לא בדיוק. בזמן הטיסה, העובד לא חופשי לעשות כרצונו אבל מנגד הוא גם לא עובד. החוק לא בדיוק מטפל בסיטואציה הזאת. מה שכן, על העובד והמעביד להגיע להסדר לפיו ימי הטיסה ישולמו לו כיום עבודה רגיל.

עבודה של 16 שעות בחו"ל? לא חוקי

העובד בחו"ל אבל זה עדיין לא נותן לגיטימציה למעסיק להפר את חוקי העבודה. מקסימום שעות העבודה ליום עומד על 12 שעות וגם בחו"ל לא ניתן להעסיק את העובד מעבר לזמן זה. כלומר מעבר ל-12 שעות עבודה ביום.

עובד בחו"ל בסופשבוע

ישנו איסור בחוק הקובע שאין להעסיק עובדים בשבת, אלא אם כן ניתן איזשהו היתר ספציפי לגבי אותה עבודה או שמדובר על עיסוק המופיע ברשימת החריגים בחוק. יש להבהיר לעובד הנמצא בחו"ל, שאין לעבוד ביום המנוחה השבועי ואפילו יש לשקול לתת איזשהו פיצוי כמו יום חופש למשל, לעובד שהיה בחו"ל בסופשבוע במסגרת העבודה. גם אם הוא לא נדרש לעבוד בפועל ביום המנוחה, עדיין מגיע לו פיצוי. הדבר כמובן תלוי במעסיק.

אש"ל

אל תנסו לחפש את כל הקשור להחזרי אש"ל בחוקי העבודה. מה שכן, אם עובד נשלח מטעם מעסיקו לעבוד בחו"ל, הוא בוודאי לא צריך לשאת בהוצאות אלו. כך בחברות מסודרות, יש נהלים המסדירים את הזכאות לאש"ל – כמובן כל זאת בכפוף ליעד ולזמן השהייה בחו"ל.

ביטוח נסיעות לחו"ל

כאשר העובד נשלח מטעם מעסיקו לעבוד בחו"ל, אז המעסיק צריך להיות אחראי לבטח את העובד בפוליסה ייעודית. על המעסיק לבחור בפוליסת ביטוח שתכסה את העובד גם מבחינה רפואית וגם מבחינה של נזק לכבודה או גניבה של מחשב נייד וטלפון סלולרי. במקרה שיש בעיה כלשהי, יש לפנות לחברת הביטוח. החברה כבר תטפל ותסדיר כל מה שצריך, על מנת שלא תיפגם שהייתו של העובד בחו"ל.

שורה תחתונה

זכרו שגם כאשר אתם מבצעים עבודה בחו"ל, עליכם לדרוש את קיום הזכויות שלכם. במידה ונתקלתם במצב בו המעסיק שלל מכם את הזכויות המגיעות לכם על פי חוק, רצוי לפנות לעורך דין מתמחה בתחום כמו, עו"ד דיני עבודה. הוא כבר ידאג לייצג אתכם כמו שצריך בצורה המקצועית ביותר, במקרה והעניין יגיע לתביעה ולבית המשפט.

השותפים שלנו