לא כולם יודעים אך צו עיכוב יציאה עיכוב יציאה מהארץ זה לא עונש. מדובר במנגנון שימנע מהאדם חייב את הבריחה מהארץ כאשר העתקת המגורים לארץ זרה עשויה להוביל לכך שהוא יתנער מחוב אותו הוא צריך עדיין לשלם.
בכל זאת ישנם מספר תנאים אשר אלו יעלו את הסיכויים לבטל את צו עיכוב היציאה מהארץ, במיוחד אם מדובר ביציאה שהיא למשך זמן קצר. (בדרך כלל מדובר ביציאה שהיא למשך שבוע עד חודשיים לכל היותר.)

 

ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ – מהם התנאים?

 1. התנאי הראשוני שהוא הבסיסי ביותר זוהי העמידה של החייב בכל התנאים אותו הטילו עליו במהלך ההליכים של פשיטת הרגל וחדלות הפירעון.
  זה כולל תשלום תקין לקופת הכינוס כמו גם הגשת דוחות חודשיים במועד הנדרש. (אחת לחודשיים בדרך כלל)
  תנאי זה הינו רלוונטי לחייבים שנמצאים בהליך של פשיטת רגל וחדלות פירעון.
 2. תנאי שני הוא סיבה מוצדקת עליו יכול החייב להצביע לצורך ביטול העיכוב יציאה מהארץ. בית המשפט יאשר בדרך כלל את הבקשות הללו במיוחד אם מדובר בסיבה שקשורה למצב הבריאות של החייב או של אחד מקרובי המשפחה של החייב והמצב מחייב טיפול רפואי מחוץ לגבולות ישראל. כך גם במקרים אשר בהם היציאה מהארץ היא לצורך עבודתו של החייב ולמטרות הקשורות במסגרת עיסוקו.
 3. תנאי שלישי היא העמדת בטוחות מספקות שישביעו את רצונו של בית המשפט, כארש החייב מבטיח לשלם את חובו במועד נקבע מראש במידה והוא לא ישוב לארץ במועד שנקבע לשם כך. יש צורך בשני ערבים שהם מעל גיל 18 ואשר יעמוד במספר קריטריונים.
  * ערבים אשר משכורתם עולה על סכום נטו של 7,000 ₪.
  * ערבים שאין להם תיק פתוח בלשכת ההוצאה לפועל.
  * נדרשת חתימה של הערבים על כתב ערבות מאומת על ידי עורך דין. (ההמלצה שלנו היא לפנות דווקא אל עורך דין שיש לו התמצאות בכל התחום הזה של ביטולי עיכוב מהארץ)

 4. תנאי רביעי הוא שהחייב יצביע על צד ג' שיהיה אחראי על נשיאה בכל ההוצאות שכרוכות בנסיעה לחו"ל. זה כולל טיסות, לינה, מזון, ביטוחים וכן הלאה.

 רק אם החייב אכן יעמוד בכל התנאים, הוא משלם באופן תקין לקופת הכינוס, הוא מגיש את כל הדוחות החודשיים, ישנה סיבה מוצדקת ליציאה שלו מהארץ ושני ערבים כשרים חתמו מול עורך דין על כתב רבות שהסביר היטב את כל ההשלכות במידה והחייב לא יחזור, כמו כן יש צד ג' שממן ת הנסיעה, אזי ישנם סיכויים גבוהים מאוד שאפשר יהיה לבטל את צו עיכוב היציאה מהארץ למשך התקופה הנדרשת.
בכל מקרה, תמיד ישנה המלצה לפנות אל עורך דין לפשיטת רגל, חדלות פירעון או עורך דין הוצאה לפועל.
זה מה שיסייע לחייב לקבל את ההיתר המצופה.

גם למקרים כאלה של עיכוב יציאה מהארץ, כדאי שיהיה לכם ביטוח ביטול טיסה של טריפ גרנטי