טיפים לגולש המתחיל

תמיד רציתם לגלוש על מדרונים מושלגים, לפזר לכל עבר רסיסי שלג בזמן שאתם שועטים מטה במהירות בפוטוגניות מרשימה – אבל מעולם לא גלשתם. עכשיו, כשהזמנתם את חופשת הסקי הראשונה שלכם, וידאתם שיש ברשותכם ביטוח ביטול טיסה של טריפ גרנטי (רק ליתר ביטחון, למקרה שבסוף תקבלו פיק ברכיים ותחליטו שיותר מתאים לכם חופשה אקזוטית כלשהי) וארזתם את המזוודה. הגיע הזמן להתחיל בהכנות הפיזיות לקראת החופשה. אספנו עבורכם מספר טיפים נבחרים לגולש הסקי המתחיל שיעזרו לכם להתאקלם בין המקצוענים ללא בעיה.

שיווי משקל
סקי מציב אותך בתנוחה לא נוחה, במיוחד אם זוהי הפעם הראשונה על המגלשיים. רוב הגולשים נוטים להשען אחורה או קדימה בצורה קיצונית, אך המצב האופיטמלי הוא רגליים בקו ישר לטורסו, כתפיים פונות קדימה והעברה של משקל הגוף לכיוון הצר של המגלשיים.

הביטו קדימה
גולשים מתחילים רבים, בחופשת סקי ראשונה, נוטים להביט מטה כדי לראות לאן המגלשיים מכוונות – אנו ממליצים להביט קדימה על מנת לראות בדיוק לאן אתם מתקדמים, בדיוק כמו שהייתם עושים במהלך הליכה ברחוב. מדריכי סקי מנוסים ממליצים להביט לנקודה רחוקה (כמו שלמדתם בשיעורי נהיגה) על מנת להיות מסוגלים לחזות מכשולים בדרך.

התחילו לאט
בדיוק כמו שלא הייתם נוסעים להוואי ללמוד גלישה ומתחילים מהביג קהונה, כך לא מומלץ להתחיל מהמדרונות למתקדמים. המסלולים הירוקים למתחילים פחות תלולים, יש בהם פחות מכשולים והרבה גורמים שיקלו על הגלישה, במיוחד בהתחלה.

אל תחששו ליפול
נפילה היא חלק מהלמידה ובהתחלה, נופלים המון. אל תחששו ליפול על השלג הרך ונסו לכוון את גופכם לנפילה צידית שתמנע מכם למתוח איברים בצורה קיצונית. וודאו שאתם לא ממשיכים להתדרדר במדרון או שאתם לא ניצבים בדרכם של גולשים אחרים וכמובן, קומו ונסו שוב.

אל תלמדו מאדם שאתם אוהבים
זוהי אולי הצהרה מוזרה, אך לימודי סקי עלולים להיות מתסכלים ולהוציא מכם רגשות כעוסים שיופנו כלפי החונך שלכם. השתמשו במדריך מנוסה, אליו לא תוכלו להתנהג בחוסר נימוס. במידה ומדובר בילדים, הורים הם דווקא כן דמות מעולה ועדיפה על אדם בוגר שאינו מוכר.

כעת כשעברתם על הטיפים, קיפלתם את הגטקעס ווידאתם שאכן יש ברשותכם ביטוח ביטול טיסה של טריפ גרנטי, אפשר לצאת לדרך והכי חשוב, לא לפחד ליפול.