נערכים לנסיעה הבאה בימים של חוסר וודאות

דגל ישראל

האם אפשר לבטח את כל החופשה יחד

אין ספק שאנחנו, כעם, עוברים עכשיו את אחת התקופות הכואבות והקשות ביותר שידענו. בזמנים כאלה, מצד אחד קצת קשה לחשוב על יציאה לחופשה ומצד שני – הרבה מאיתנו מרגישים שהם חייבים התרעננות בארץ אחרת, לשחרר קצת מתחים ולחצים ולחזור עם כוחות מחודשים. אז איך אפשר להזמין חופשה בתקופה מורכבת שכזו? הנה כל מה שכדאי לדעת לקראת הזמנת חופשה בימים טרופים אלו:

הזמנת נסיעה בימים של חוסר וודאות

גם אם עכשיו אתם מרגישים חסרי מצב רוח ורצון לטייל ולבלות, תמיד חשוב להסתכל קדימה ולקוות לזמנים יפים יותר, חשיבה על העתיד היא חיונית – החיים, בסופו של דבר נמשכים, ומחשבות על זמנים טובים יותר עושות פלאים לבריאות הנפשית.
 בנוסף, ככל שמזמינים חופשה מוקדם יותר, נהנים ממחירים טובים ונוחים יותר.

אם בעיתות שלום אסור לשכוח אותו, הרי שבעיתות מלחמה מדובר בדבר חשוב מאוד וכדאי לעשות זאת אחרי הזמנת חופשה. הרבה דברים יכולים להשתנות עד שיגיע תאריך הנסיעה שלכם, בין אם ברמה המדינית לאומית והמשך המלחמה בין אם ברמה העולמית – אסונות טבע או חשש נקודתי, ובין ברמה האישית והפרטית מכל סיבה שהיא. לכן, ממש חשוב תמיד ובטח בתקופה שכזאת, שיהיה לכם ביטוח שמאפשר לכם לבטל את הטיסה מכל סיבה שהיא, ולקבל החזר כספי. 

ביטוח ביטול טיסה – הביטוח היחידי שנותן לכם שקט נפשי בכל מה שקשור לביטול החופשה.
מדובר במוצר שלמעשה משלים את תהליך הזמנת החופשה ומפחית את רמת הלחץ, במיוחד בימים אלו.
את ביטוח ביטול הטיסה מומלץ לרכוש מיד עם הזמנת הטיסה/החופשה- והוא תקף מהרגע בו רכשתם אותו ועד ל- 6 שעות לפני העלייה למטוס.
לאחר הרכישה, תוכלו לבטל מיוזמתכם מכל סיבה את הנסיעה וכל מוצרי התיירות הנלווים אליה שהוספתם בתהליך רכישת הביטוח כגון – השכרת רכב, חדר במלון, כרטיסים להופעות וכו’, מכל סיבה שהיא, ולקבל החזר כספי בלי שאלות, בלי אותיות קטנות ובלי לתת הסברים.

 

1. ביטוח נסיעות לחו״ל ״רגיל״ – מהות הביטוח הוא כיסוי רפואי מרגע יציאתכם ממדינת ישראל ועד חזרתכם, בארץ כאמור קיים כיסוי של חוק בריאות ממלכתי הניתן ע”י קופות החולים. ביטוח נסיעות לחו”ל מספק בעיקר הגנה רפואית לכל מה שעלול לקרות לכם בעת שהייתכם בחופשה. במסגרת ביטוח זה ניתן לרכוש כיסוי נוסף/הרחבה, אשר מאפשר קבלת החזר כספי במקרה של ביטול נסיעה מסיבות רפואיות קיצוניות ובלתי צפויות עם הגבלות מסוימות.

2. ביטול באמצעות חברות התעופה או ספק התיירות – הוספת אפשרות ביטול/שינוי ע”י חברת התעופה/ מלון, אך ישנן מגבלות שונות לביצוע השינויים בהזמנה, חשוב לקרוא את האותיות הקטנות. כמו כן, שימו לב מה הפרשי המחירים שמבקשים מכם בהוספת אפשרות השינוי/הביטול, לעיתים קרובות מדובר בעלות גבוהה בהרבה מרכישת ביטוח ביטול טיסה מכל סיבה, שדרכו אפשר לבטל מכל סיבה ולקבל החזר כספי.

חשוב לתכנן את הנסיעה מספיק זמן מראש – כשאנחנו אומרים מראש זה מלונות לפחות לימים הראשונים של הטיול, תוכלו לבחור חדרים מפנקים יותר, לא להתפשר על המיקום ורמת הכוכבים.
גם הזמנת רכב מראש היא מומלצת מאוד, עדיף לשריין סוג רכב שמתאים לצרכי הנסיעה שלכם, סוכנות רכבים אמינה, נקודות איסוף והחזרה וכו׳.
וזה מחזיר אותנו לעניין דמי הביטול/שינוי – גם כאן אנו ממליצים לבדוק את תנאי הביטול והעלויות שלהם ביחס לכל מרכיב מהנסיעה שלכם. זכרו שביטוח ביטול טיסה מכל סיבה מאפשר קבלת כיסוי גם על כלל מרכיבי החופשה כמו מלונות, רכבים וכל מוצר תיירות אחר בו אתם חפצים ושווה לעשות בדיקה כי בהרבה מהמקרים עלות הביטוח זולה יותר.

את הזמנת הטיסה חשוב לבצע בריכוז רב, ככל הניתן בימים אלו, על מנת להימנע מטעויות קטנות. תשימו לב היטב לאותיות הקטנות: 

  • בדקו שהכרטיס כולל גם מזוודה/טרולי ואם הוא אינו כולל – רכשו זאת במידת הצורך בעת ההזמנה. 
  • עברו מספר פעמים על הפרטים האישיים שהזנתם ובדקו שאין שם שום טעות – השם, באנגלית, כתוב כפי שמופיע בדרכון, תאריך הלידה נכון וכו. 
  • בדקו שהדרכון בתוקף – בחלק מהארצות הוא צריך להיות בתוקף כ-3 חודשים מתאריך החזרה לארץ ובחלק מהארצות 6 חודשים. 
  • בדקו שוב את תנאי הביטול/שינוי של הכרטיס ותדעו מהן הזכויות שלכם.

שתהיה טיסה נעימה ושנדע ימים שקטים יותר במהירות. נסיעה טובה! 

 

תכנון נסיעה עם AI - אם עוד לא הכרתם, הגיע הזמן!

פלטפורמות בינה מלאכותיות רבות משתמשות ב-ChatGPT, שבה תוכלו להשתמש בחינם, בדפדפן או דרך אפליקציית iOS (אפליקציה לאנדרואיד תגיע בקרוב). הצ’אט מייצר הצעות על סמך הפרטים בבקשתכם. עבור $20 לחודש, משתמשים יכולים לשדרג ל-GPT-4, המציע תוספי אינטרנט נוספים וחיפושים אחר מידע עדכני, כמו תמחור חי ומזג אוויר. אחד השימושים הטובים ביותר של AI לנסיעות הוא לתאם טיסות מרובות ולהציע יעדים על סמך פרמטרים מסוימים, כולל תזמון ותמחור. לדוגמה, GPT-4 יכול למצוא מספר טיסות בפחות מ-$1,500 לחמישה אנשים היוצאים מחמש ערים שונות בארה”ב ונוסעים לאמסטרדם באוגוסט. GPT יכול לחסוך הרבה מחקר על ידי תיאום תקציבים ומסלולים וחיפוש אחר העסקאות הטובות ביותר במספר פלטפורמות. בינה מלאכותית מיומנת במתן מענה לתחומי עניין ספציפיים, בין אם אתם מחפשים את ה”טובים ביותר” באזור ובין אם אתם מעצבים מסלול של חמישה ימים של מוזיאונים, אירועים או סיורים מחוץ לשבילים המוכרים. היא אפילו יכולה להציע הזמנות למסעדות או לברר את מחירם של אירועים בתשלום. למרות כל זה, אתם כמובן עדיין תצטרכו להיכנס באופן עצמאי לאתרי ההזמנות גם כדי להזמין וגם לאמת את התמחור, וזו אחת הסיבות לכך שמומחים ממליצים למטיילים להשתמש בבינה מלאכותית כמתווה גס או נקודת התחלה – ולא להסתמך עליה לבד 

מחפשים טיסה בזול

הזמנת כרטיסי טיסה מוקדמת יכולה גם לעזור לכם לחסוך כסף. חברות תעופה מציעות בדרך כלל את הכרטיסים הזולים ביותר מספר שבועות או חודשים מראש. אם תחכו לרגע האחרון כדי להזמין את הטיסה, אתם עלולים לשלם מחיר כפול. אל תדאגו, אפשר לבטל ולקבל החזר כספי – ביטוח ביטול טיסה של טריפ גרנטי.

גמישות בתאריכי הנסיעה היא עוד דרך מצוינת לחסוך כסף בטיסות. אם אתם יכולים להימנע מנסיעות בתקופות שיא כמו סופי שבוע, חגים והפסקות לימודים, תוכל למצוא טיסות במחירים נמוכים יותר. ימי שלישי, רביעי וחמישי נחשבים בדרך כלל לימים הזולים ביותר לטוס.

אחת הדרכים הטובות ביותר להזמין כרטיסי טיסה זולים היא בהשוואת מחירים. אל תתעצלו, תפנו לכם זמן, שבו מול המחשב ובדקו מהן האפשרויות הטובות ביותר. לפעמים באותה נקודת זמן אפשר למצוא מחירים שונים לאותו הכרטיס.

כאשר אתם מחפשים טיסות שוב ושוב, חברות התעופה עשויות להשתמש במידע זה כדי להציג לך מחירים גבוהים יותר. כדי להימנע מכך, נקו את היסטוריית הדפדפן ואת קובצי ה-cookie או השתמש במצב גלישה בסתר בזמן חיפוש טיסות.

לפעמים, הזמנת טיסות יוצאות וחזור בנפרד יכולה להיות זולה יותר מאשר הזמנת כרטיס הלוך ושוב. שיטה זו יכולה גם להעניק לכם גמישות רבה יותר בבחירת תאריכי הנסיעה.
הזמנת כרטיסי טיסה זולים דורשת קצת מאמץ ומחקר. על ידי שימוש במנועי חיפושי טיסות, גמישות בתאריכי הנסיעה, הזמנה מוקדמת, בחינת טיסות המשך, הצטרפות לתוכניות נאמנות ושימוש בקופונים ובקודי קידום, תוכל לחסוך כסף במחיר הטיסה שלך.

צור קשר

יש לכם שאלות נוספות? שלחו לנו הודעה בצ’אט או שלחו לנו פנייה ונענה בהקדם

דברו איתנו, אנחנו כאן, לכל שאלה

מומחים לביטוח הנסיעה שלך
כל הביטוחים במקום אחד!
5 דקות ואתם מכוסים מא' עד ת'