עלות ביטוח ביטול טיסה ומהפכת הלואו-קוסט

הזמן טיסה

עם חתימת הסכם “שמיים פתוחים” הונהגה רפורמה בענף הטיסות מישראל ואליה. רפורמה זו הביאה לשינוי של ממש בשוק התעופה הישראלי, ודחפה לשינויים גם בדפוסי הצריכה של הישראלים. נתוני הרשות לתעופה אזרחית מלמדים כי מאז החלה מדיניות השמיים הפתוחים חל גידול של 43% במספר הטיסות בקיץ (בהשוואה לקיץ 2013). בקווים לאירופה חל גידול של כ – 51%, ובשאר הקווים – 32%. עיקר השינוי נובע מחדירתן של חברת לעופה “לואו-קוסט” לשוק.

החברות הללו מתבססות על מודל עסקי דומה כשבבסיסו:

  • מחלקת טיסה אחת בלבד.
  • דגם יחיד של מטוס (לרוב בואינג 737 או איירבוס A320), מה שמפחית מאוד את הוצאות הטיפול והתחזוקה במטוסים והכשרת צוותי האוויר.
  • תמחור פשוט וברור כשלרוב מחירי כרטיסי הטיסה עולים ככל שמתמלא המטוס. המקדימים להזמין נהנים מהמחירים הנמוכים ביותר. הכרטיסים אינם ניתנים לביטול ואין אפשרות “לשמור” מקום עד התשלום. חישוב המחיר מבוסס על טיסות בכיוון אחד, ולא על טיסות הלוך-חזור כמו בחברות תעופה מסורתיות. שיטה זו מפשטת מאוד את הליך ההזמנה.
  • המקומות במטוס אינם מסומנים; המטרה היא לעודד את הנוסעים לעלות למטוס מוקדם ולהבטיח עלייה מהירה למטוס.
    לדוגמה, השיטה הנהוגה בחלק מהחברות היא שכל מטוס מחולק למחלקות ולכל מחלקה יש מחיר מסוים. ברגע שנגמרת הקצאה למחלקה מסוימת, המחלקה הבאה בתור יקרה יותר, גם כשלעתים מדובר במושב באותה שורה במחלקת התיירים. באופן זה מעודדות החברות בענף את הנוסעים להזמין חבילות וטיסות מראש (ומבטיחות לעצמן תפוסה גבוהה מראש, בידיעה שככל שמתקרבים למועד המבוקש אנשים לחוצים ומוכנים לשלם יותר). אסטרטגיה זו ככל הנראה הוכיחה את עצמה. מי שמזמין כרטיסים מספיק זמן מראש חוסך לעצמו עשרות ולעתים מאות דולרים במחיר הכרטיס, לעומת מי שהזמין כרטיס קרוב למועד הטיסה.

כלומר אליה וקוץ בה: כדי ליהנות ממחירי לואו-קוסט יש להזמין את כרטיסי הטיסה זמן רב מראש אבל ביטול או שינוי הכרטיס גורר קנס. במדינה כמו ישראל שבה כל יום קורה משהו אנחנו חשופים למאה ואחת סיבות למה בכל רגע נצטרך להחליט על ביטול טיסה, על ביטול חופשה או על ביטול כרטיס טיסה עקב מחלה.

אז מה עושים?

ברגע שקניתם כרטיס טיסה וארגנתם את החופשה אתם פונים לטריפ גרנטי ודואגים לשלושה דברים – ביטוח ביטול טיסה, ביטוח ביטול כרטיס טיסה עקב מחלה וביטוח חופשה.

אם אתם חוששים בעניין העלות ותוהים האם כדאי לכם לייקר את החופשה שלכם, אל תשכחו- ביטול של חופשה יעלה לכם הרבה יותר ביוקר ללא הביטוח.

עכשיו, כשהכל מסודר, אפשר להמשיך את החיים ללא דאגות מיותרות בנוסח “מה יקרה אם עד שאצטרך לטוס יקרה משהו?” אל תדאגו – אתם מבוטחים.

המאמר נכתב על ידי חברת Trip Guaranty

המאמר נכתב על ידי חברת Trip Guaranty

אנו רואים בפעילות של Trip Guaranty שליחות המיועדת לשפר באופן משמעותי את הביטחון של הצרכן הישראלי בהזמנת מוצרים ושירותים ולאפשר לו גמישות לביטול במקרה הצורך.

למאמרים נוספים

עשוי לעניין אותך גם

מסוע מזוודות

איתור כבודה

רוב האנשים לא אוהבים לארוז, ורוב האנשים יחושו חסרי אונים כאשר הם יגלו שהמזוודה אבדה ואינה מחכה להם עם הנחיתה. מעבר לעובדה שבמזוודה עשויים להיות

קראו עוד
ביטוח נסיעה

ביטוח נסיעות

אין כמו גיחה לחו”ל, חוויה מרגשת ומעצימה, הזדמנות ליהנות ממקומות, תרבויות ומחוויות בלתי נשכחות. עם זאת, כדי שבאמת נהנה מהטיול, חשוב לדאוג לביטוח נסיעות מתאים,

קראו עוד
מומחים לביטוח הנסיעה שלך
כל הביטוחים במקום אחד!
5 דקות ואתם מכוסים מא' עד ת'