ביטול חופשה - זכויות ביטול טיסה

ביטול חופשה הוא חוויה לא נעימה, במיוחד כשאנחנו צריכים לבטל בגלל אילוץ של הרגע האחרון או מחלה שמחליטה לתקוף בדיוק בעיתוי הזה. קצב החיים המהיר בישראל, המצב החברתי והפוליטי, חופשות החגים לאורך כל השנה וגם מזג האוויר החם, הופכים אותה לסיר לחץ לוהט. מאחר והישראלים כמעט ואינם יכולים לצאת לחופשה אל אחת המדינות הגובלות בישראל, טיסה שנתית לחו"ל הפכה להרגל שבשגרה אצל אנשים רבים. מדי שנה יוצאים מן הארץ לחופשה קצרה מיליוני אזרחים, בעיקר בתקופות החגים ובחופשת הקיץ. ההעדפה הגורפת לחופשה בחו"ל מראה כמה אנחנו זקוקים לשסתום הלחץ הזה, לברוח קצת, להתנתק ולנשום אוויר במקום אחר. תיירות הפנים הישראלית אינה מושכת את הישראלים בעיקר בשל המחירים הגבוהים שעולים בהרבה מקרים על מחיר של חופשה בחו"ל כולל בית מלון וטיסה. בגלל הסיבות האלו, אנחנו רגילים לחשוב על חופשה במונחים של הוצאה כלכלית גדולה ורבים מאיתנו בוחרים לשלם אותה מדי שנה גם אם המצב האישי והכלכלי אינו מתאים לכך.


ביטול נופש הוא מעיק ומרתיע רבים מאיתנו שמצפים לבלות בחופשה הקרובה בחו"ל. הסיטואציה הזו מוכרת לכל אחד - אנחנו מתכננים חופשה, בוחרים יעד, סוגרים חופש מהעבודה, מצליחים לשכנע את בן הזוג לצאת, משיגים בייביסיטר לילדים וברגע האחרון משהו משתבש: מגיעה שפעת מדבקת אל המשפחה, מישהו קרוב שבר את הרגל וצריך לטפל בו, האח האהוב הודיע שהוא מתחתן בהפתעה, ועוד אינסוף סיבות לא צפויות. ברגע שאתם מבינים שצריך לבטל חופשה, מגיעה תחושת פספוס גדולה ומיד אחריה הדאגה בגלל הצורך בטיפול בענייני בירוקרטיה כמו ביטול הטיסה, ביטול ההזמנות לבית המלון וכל שירות אחר שנרכש מראש כמו שירות הסעה משדה התעופה.
החוק הישראלי מאפשר ביטול טיסה עד 14 יום ממועד רכישת הכרטיס עם דמי ביטול בגובה 5% מערך העסקה או 100ש"ח (הנמוך מביניהם) אך במידה והביטול נעשה סמוך למועד הטיסה, הסיכוי שתקבלו פיצוי על ביטול טיסה הולך וקטן. חברות התעופה צריכות למלא את הטיסות על מנת לשמור על רווחיות וביטול כרטיס טיסה כמה ימים לפי ההמראה עלול לעלות ביוקר ולגרום לכם לשלם, במקרים מסוימים, 80%-100% דמי ביטול.

היום כבר לא מספיק לעשות רק ביטוח נסיעות לחול שמבטח אותנו במהלך החופשה עצמה. ביטוח ביטול טיסה יוכל להבטיח לכם שבכל מקרה שבו תיאלצו לבטל, תוכלו להישאר מכוסים ולקבל החזר עבור רוב הסכום שהושקע בחופשה מבלי להתרוצץ הרבה. חברות הביטוח הגדולות מציעות בדרך כלל ביטוח ביטול טיסה בהתאם לתנאים מסוימים: ביטול טיסה עקב מחלה או עקב תאונה, ביטוח ביטול טיסה עקב מוות של קרוב משפחה וביטוח ביטול טיסה עקב אסון טבע. בכל מקרה, תוכלו לבטל אם קרה משהו קיצוני וממש רע. גם במקרה כזה, נדרשת פרוצדורה שלמה של הגשת תביעה לחברת הביטוח והמתנה ממושכת ומורטת עצבים עד לקבלת ההחזר. 

חברת טריפ גרנטי חוללה מהפך בשוק הביטוח ומציעה ביטוח ביטול טיסה ו/או ביטוח ביטול חופשה מכל סיבה שהיא. גם אם החלטתם שפתאום לא בא לכם לסוע, אם מצאתם דיל יותר אטרקטיבי או החלטתם מאיזושהי סיבה להישאר בארץ, תוכלו לבטל את החופשה ולקבל החזר בגובה 80% מסכום העסקה תוך כמה ימים. בנוסף לכך, לביטוח יש יתרון גדול בגלל שהוא מאפשר לכם לרכוש כרטיס זמן רב לפני הטיסה במחירי לואו קוסט כך שגם אם התוכניות לא יסתדרו ותיאלצו לבטל ברגע האחרון, העלות הנמוכה של הכרטיס ביחס למחיר שלו סמוך למועד הטיסה תחסוך לכם הרבה כסף, גם במקרה של ביטול. 

פיצוי על ביטול טיסה לא חייב להגיע אחרי תהליך קשה ומסורבל. טריפ גרנטי מעניקה שירות מהיר ונוח לקהל לקוחותיה ומגדירה מחדש את שוק הביטוח בתחום התיירות. לפרטים נוספים צרו קשר עוד היום בטלפון 08-6995110.

השותפים שלנו