דמי ביטול טיסה - האם אפשר לבטל טיסה ולקבל כסף בחזרה?

 

כמעט שאין דבר מבאס יותר מאשר ביטול טיסה. לא מספיק שעם הביטול מתבטלות כל התכניות שהיו, החוויות אליהן ציפינו, האנשים, הריחות, הנופים והטעמים שהיינו יכולים להכיר ותחושת החופש שלה כל כך ייחלנו, הרי שבנוסף לזה, רוב הסיכויים שהזמנו כרטיס ללא דמי ביטול טיסה, מה שאומר, שחוץ מלהפסיד חופשה, אנחנו נפסיד גם את הכסף ולא נוכל (לפחות בזמן הקרוב), לאפשר לעצמנו חופשה חדשה.

חוק ביטול טיסה, שהינו אחד מהחוקים הפחות ברורים במדינה, אומר כי ניתן לבטל אותה, אבל תוך 14 ימי עסקים בלבד מיום הזמנתה, ויותר מ-7 ימי עסקים לפני הטיסה עצמה.
עכשיו, וברור שלפי חוקי מרפי, בדיוק ביום ה-15 לאחר ההזמנה, תגיע התקלה (או השמחה!) שאליה לא התכוננו ושבגללה צריך לבטל את הנסיעה כולה. חוק הגנת הצרכן ביטול טיסה גם אומר כי כלל זה תקף רק על סוכני נסיעות ישראלים, או הפועלים בישראל, כלומר - אם רכשתם את כרטיס הטיסה באינטרנט, באחד מאתרי הזמנת הטיסות שאינם פועלים בישראל, הרי שאין הם מחויבים לחוק זה, ולא בטוח שתוכלו לקבל החזר כספי על טיסה שבוטלה. במקרים כאלה, מומלץ לבדוק היטב מהי מדיניות החברה ממנה אתם רוכשים את הכרטיסים בנושא דמי ביטול טיסה.  


למרות חוק ביטול טיסה מפורש, פרשנויותיו אינן ברורת כל כך כאמור, וישנם מקרים רבים בהם נוסעים מעוניינים לבטל את הטיסה בזמן המותר, כמצוין בחוק, אך נתקלים בסירוב מטעם מסוכני הנסיעות או מחברות התעופה. אלו מעוניינים לחייב את הנוסעים בדמי ביטול מלאים, שיכולים להגיע לסכומים מרעיפי שחקים, ולהפוך את ביטול הטיסה לחוויה לא נעימה, ארוכה ויקרה מאד.

מה ניתן לעשות?


אפשר כמובן לתבוע את חברות התעופה או סוכני הנסיעות (אם זמן הביטול עומד בטווח המזנים), בהסתמכות על חוק הגנת הצרכן ביטול טיסה, על סכום של עד 10,000 ש"ח. אבל מה קורה אם מדובר, חלילה, בביטול טיסה עקב מחלה, או כל דבר ספונטני אחר שקרה ומאלץ אתכם לבטל? האם יש דרך לקבל החזר כספי?

ובכן, דרך אחת היא לקנות כרטיסי טיסה במחלקות היקרות - שם החוקים פחות נוקשים וניתן לשנות תאריך, וגם לבטל את הכרטיס לחלוטין, מבלי לשלם קנס, או דמי ביטול טיסה. כמובן שמדובר בכרטיסים יקרים במיוחד, שאינם נגישים לרוב האוכלוסייה.
אבל אפשרות נגישה הרבה יותר, היא ביטוח הטיסה עם ביטוח ביטול טיסה של טריפ גרנטי. במקום להסתמך על חוק ביטול טיסה או חסדים של חברות תעופה, הסתמכו על הביטוח מבית הפניקס, שמחזיר 80% מערך כרטיסי הטיסה, לא משנה מהי סיבת הביטול. 

  

מהיום אפשר לקבל את כספכם בחזרה

רוצים לדעת איך? התקשרו למספר הבא>> 

0737755308

או שתבחרו בדרך הקצרה והמהירה

לחצו כאן ותקבלו ב-online הצעת רכישה

השותפים שלנו