חופשה ביוון בעקבות המיתולוגיה

 

יוון - ערש התרבות המערבית. כל כך הרבה היסטוריה, כל כך הרבה מיתולוגיה. מי לא מכיר לפחות סיפור או שניים מהמיתולוגיה העשירה של יוון? אבל יוון היא הרבה יותר מכך, מה שהופך אותה ליעד פופלרי בקרב תיירי העולם כולו. לכן, כשמתכננים חופשה ביוון, מדוע לא לחפש חבילות נופש ביוון המיתולוגית?

יוון היא ארץ מדהימה. השילוב של המיקום, האקלים, והטופוגרפיה (איים, חופים, הרים) מהווה קרקע פוריה לשילוב תיירותי מנצח. אבל בנוסף לכל אלה, יוון ספוגה במיתולוגיה; יש לא מעט מקומות אמיתיים שבהם ניתן לבקר היום, שהיו בעבר במרכז הבמה, שם צמחו מיתוסים יווניים מפורסמים רבים, מה שיכול להפוך חופשה משפחתית ביוון לחוויה מסוג אחר.

חבילות נופש ביוון המיתולוגית עשויות לכלול את:


* הר אולימפוס - ההר הגבוה ביוון (2,918 מ'). זהו מקום משכנם המיתולוגי של 12 האלים היווניים. קשה להאמין, אבל רק בשנת 1913 הצליח מטפס להגיע לפסגה הגבוהה ביותר של ההר. כיום גם בני תמותה יכולים לטפס עליו בלי קושי גדול מדי. ההר הוא שמורת טבע מוכרזת, עם שפע של צמחיה ובעלי חיים סביבו.
* כף מטאפאן - נמצא בדרום "האצבע" האמצעית של חצי האי הפלופונזי. לפי המקורות המיתולוגיים, שם נמצא שער הכניסה לשאול. כל נשמות המתים מגיעות לשם, חולפות על פני הכלב עם שלושת הראשים ששומר על השאול, וחוצות את נהר הסטיקס במסען פנימה. על פי המסורת המיתולוגית, מי שטובל במימי הנהר הופך להיות בלתי-פגיע. כאשר אמו של אכילס טבלה אותו במים בדיוק לשם כך, היא החזיקה בעקבו ולכן שם נשאר פגיע; מכאן הביטוי "עקב אכילס".
* מיקנה – אחד המרכזים החשובים ביותר של יוון המיתולוגית. האגדה מספרת שהעיר נוסדה על ידי פרסאוס, אותו גיבור שהרג את המדוזה. היום אפשר לראות שרידים של החומות הקיקלופיות האדירות, למשל בשער האריות. שם גם קבור אגממנון, המלך שיזם את מלחמת טרויה המפורסמת כדי להשיב את הלנה היפה, אשת אחיו, שברחה עם פאריס נסיך טרויה.
* דלפי - מהאתרים הדתיים והתרבותיים החשובים ביותר של העת העתיקה, ולא רק ביוון. דלפי היתה ידועה באוראקל שלה, שהיה חוזה את העתיד בהשפעת האל אפולו. על פי האגדה, דלפי היא "טבור העולם". כאשר זאוס, מלך האלים, ביקש למצוא את מרכז העולם, הוא שלח שני נשרים משני קצווי העולם, וכשהם נפגשו מעל דלפי, הוא קבע שם את "הטבור של גאיה" (האדמה).

בקיצור

קשה לכתוב רשימה קצרה של אתרים מיתולוגים ביוון. ברור כי חופשה ביוון לא תהיה שלמה בלי סיור מאתרים אלו. כדאי לחפש חבילות נופש ביוון אשר כוללות גם סיורים באתרים מיתולוגיים, כך שלכל  חופשה יהיה ערך מוסף משמעותי.