חופשה בברלין - המוזיאונים אותם לא תרצו לפספס!
חופשה בבברלין היא תמיד מרתקת, מעניינת, טעימה וכיפית. יש כל כך הרבה מה לעשות בעיר, שביקור אחד,סביר מאד להניח, לא יספיק. כל אחד יכול למצוא בברלין את מבוקשו, בין אם זה אוכל רחוב נהדר, חנויות בגדי יד שנייה, מועדוני טכנו אפלוליים, פארקים רחבי ידיים, בתי קפה, מסעדות ועוד, ולתכנן את החופשה סביב אלמנט זה, אבל טריפ גרנטי ממליצה לכולם לשזור בחופשה גם ביקור בכמה מהמוזיאונים השווים ביותר בעיר:

מוזיאון פרגמון Pergamon Museum 
אחד המוזיאונים המפורסמים ביותר בברלין, אם לא בכל גרמניה, נמצא באי המוזיאונים של ברלין שברובע מיטה (Mitte). המוזיאון פעיל כבר למעלה מ80 שנה ואף קיבל תואר אתר מורשת עולמית של אונסק"ו. במוזיאון תמצאו שרידים ארכיואולוגים מתקופת בבל (שער עשתר המקורי שעמד בכניסה לבבל העתיקה), יוון (מזבח פרגמון  במלוא הדרו, שעל שמו נקרא המוזיאון)  ורומא העתיקות ועוד.

מוזיאון הטבע Museum für Naturkunde
באותה שכונה נמצא גם מוזיאון הטבע ובו מיליוני מוצגים של כל מה שקשור למדע וטבע: זואולוגיה, ביולוגיה, חקר הכוכבים (כולל מופע אור-קולי מרתק), חקר המאובנים, חקר המינרלים ועוד. במוזיאון נמצא גם שלד עומד בשלמותו של דינוזאור הבראכיוזאורוס - חוויה מרתקת לכל המשפחה.  

המוזיאון היהודי Jüdisches Museum
המוזיאון היהודי בברלין הוא המוזיאון היהודי הגדול ביותר באירופה והביקור בו הוא בגדר חובה. ממבט על הוא נראה כמו מגן דוד שבור ההופך למעין ברק מבטון, ומבפנים הוא מספר את סיפורה הטראגי של הקהילה היהודית בגרמניה לאורך השנים ועל מספר צירים: ציר הגלות, ציר השואה וציר ההמשכיות האופטימי יותר. 

מחיר כניסה לרוב המוזיאונים נע בין 4-10 אירו, אבל ישנו גם כרטיס משולב ומשתלם יותר, אותו ניתן לרכוש מראש וכך גם לחסוך כסף וגם לא לעמוד בתורים הארוכים. בעת הזמנת חופשה בברלין, תוכלו לרכוש ביטוח ביטול טיסה של טריפ גרנטי ולבטח את עצמיכם נגד כל מקרה של ביטול החופשה, בין אם זה עקב ביטול טיסות, גם אם מדובר על ביטול טיסה ברגע האחרון, ביטול עקב מחלה, גירושין או כל סיבה אחרת. במידה ולא תוכלו לצאת לחופשה בסופו של דבר, ביטוח ביטול טיסה יגן עליכם אם כל גם מפני ההפסד הכרוך בביטול טיסות וגם מפני הפסדים נלווים - כמו ביטול הכרטיס הנ"ל, ביטול חדרים במלון וכו', ויחזיר לכם 80 % משוויים של כל המוצרים.  

יעניין אתכם גם: ביטול טיסה, דמי ביטול טיסה, ביטול כרטיס טיסה עקב מחלה, ביטול חופשה , ביטול נופש