ביטול טיסה – אפשרי גם בטיסות צ'רטר?

הזמנת טיסות צ'רטר, בניגוד להזמנת טיסות סדירות של חברות התעופה השונות, היא מטבעה פעולה בעלת אופי ספונטני, צעיר ורגעי יותר שכן מדובר, לרוב, בהחלטה חפוזה של הרגע האחרון ומבלי לתכנן יותר מדי מראש. לטיסת צ'רטר יתרונות וחסרונות, כשהבולטים מבין היתרונות הם פונקציית המחיר (שלרוב יהיה זול יותר) והבולטים מבין החסרונות הם העובדה שמספר מטוסי הצ'רטר והצוותים הטכניים המועטים יחסית, עלול לגרום לביטול טיסה, איחורים בטיסה, איבוד הכבודה ועוד.

אחד החסרונות שהיו קיימים בעבר (עד שחברת טריפ גרנטי השיקה את שירות "ביטוח ביטול טיסה"), בהזמנת טיסת צ'רטר, הייתה העובדה כי תנאי ביטול הטיסה היו נוקשים מאד, עד בלתי אפשרי. כלומר, ברגע שנעשתה הזמנת הטיסה,  לא הייתה כל אפשרות לקבלת החזר כספי במקרה של ביטול טיסה ברגע האחרון, אי הגעה לטיסה, ביטול נופש, או כל מקרה שקשור לביטול כרטיס הטיסה שבידכם. גם אם הסיבה לביטול הטיסה הייתה מוצדקת ולא תלויה לגמרי בנוסעים, הרי שמדיניות חברות השכר הייתה לא לאפשר החזר כספי ולאלץ את הנוסעים לרכוש כרטיס טיסה חדש.

ביטוח ביטול נסיעה של טריפ גרנטי שינה את החוקים. בעזרתו, גם בעת רכישת טיסת צ'רטר, או נופש המורכב מטיסה כזו, לחופשה ביוון, חופשה באמסטרדם, חופשה בקריביים או כל חופשה אחרת בכל מקום בעולם, ניתן להבטיח כי בכל מקרה של ביטול טיסה, ביטול חבילת נופש וכו', הנוסעים יוכלו לקבל החזר כספי של עד כ- 80%. מרגע שרוכשים את ביטוח הנסיעה (ניתן לרכושו עד כ- 7 ימים מרגע הזמן הטיסה) ועד 12 שעות לפני העלייה למטוס, ניתן לבטל אותו, תהא הסיבה אשר תהיה. כך שלמרות שזה מוריד מעט מהספונטניות, תזכרו שכדאי ממש עם הזמנת החופש, לרכוש גם את הביטוח, למקרה שפתאום תגלו שמרוב פזיזות שכחתם שבדיוק בתאריכים שהזמנתם חופשה יש לאבא יומולדת, או שאתם אמורים להגיע למועד ב' באוניברסיטה, או שבת דודכם מתחתנת.. לכו תדעו, הכול יכול לקרות, עדיף להיות מוכנים לכול, להתעסק בטיסה עוד 3 דקות בלבד,  להזמין את הביטוח, להפעילו ולהתכונן לטיסה בראש שקט וללא כל דאגה.