איך לתכנן חופשה בזמן הקורונה

אישה חולה בקורונה

תקופת הקורונה המאתגרת שינתה את הדרך בה אנו חיים – אי וודאות, חשש מהתפשטות המגיפה והעלייה בתחלואה, שמירה על מרחק ובידוד חברתי. אין ספק שהסגר והישיבה בבית גרמו לרבים להשתוקק אפילו יותר מתמיד לחופשה. שינוי תפאורה ואווירה, הטענת המצברים ופסק זמן מהשגרה ומהחיים המוכרים (או לפחות אלה שהשתנו מפרוץ המגיפה). לפני שיצאתם לחופשה במלון דירות בתל אביב, ברחבי הארץ או בחו”ל חשוב לבדוק מספר דברים ולהיערך מראש. לפניכם טיפים רגע לפני אריזת המזוודות…

הצגת בדיקת קורונה שלילית

במידה והחלטתם לטוס לחו”ל חשוב להבין אילו מדינות מכניסות באותה תקופה ישראלים שלא מחזיקים דרכון אירופאי וגם מי שמחזיק דרכון אירופאי מתבקש במקרים מסוימים להציג בדיקת קורונה שלילית המוכיחה שהוא לא חולה קורונה בעת כניסתו לאותה מדינה. האופציות לבדיקת קורונה משתנות וחשוב להתעדכן – נכון לכתיבת שורות אלה קופות החולים ובתי החולים מציעים בדיקות קורונה למבוטחים או לאזרחים כאשר בדיקות בקופת החולים אינן בתשלום אך קיימת גם אופציה פרטית שעולה מאות שקלים עד שבנתב”ג יוקם מערך בדיקות מהיר יותר בו ייגבו מחירים נמוכים יותר בעבור הבדיקה. ההחלטה היכן להיבדק תלויה בתקציב אך גם בתנאי הכניסה ליעד: לבולגריה יש להציג בדיקת קורונה עד 72 שעות מהנחיתה וליוון ולקרואטיה 48 שעות ולכן, יש לקחת בחשבון שאם קבלת התשובות תתעכב לא תוכלו להיכנס ליעד המבוקש.

ביטוח נסיעות לחו”ל

בתקופה המטלטלת הזו חשוב אפילו יותר מתמיד לעשות ביטוח נסיעות לחו”ל, כי אי אפשר לדעת מה ילד יום. שימו לב מה כולל הביטוח האם ביטוח ביטול טיסה מכל סיבה, ביטוח מזוודות, ביטוח ביטול או שינוי טיסה. הביטוח הרפואי אף הוא קריטי ויש לבדוק האם הוא מכסה גם בעיה בעקבות מחלת הקורונה במידה וחלילה נדבקתם בחו”ל ועליכם לפנות לטיפול רפואי. תוכלו להשוות תעריפים וכיסויים ולבחור את הביטוח שמציע לכם מענה ליעד המבוקש.

מה אורזים במזוודה ומה עושים בחופשה?

חשוב מאוד לברר באותו יעד מהן ההנחיות, אך בכל מקרה יש לקחת בחשבון שבשדה התעופה ובטיסה עצמה עליכם לעטות מסיכות ולכן, בחרו מסיכה נוחה לעטות לאורך זמן. כדאי לקחת גם אלכו ג’ל כדי שתוכלו לשמור על היגיינה בין אם תרסיס, נוזל או מגבונים במיוחד לניקוי המגש הנשלף לפני ארוחה במטוס. אפשר גם לקחת כפפות במיוחד למקומות ציבוריים. חפשו טיולים בטבע ובאוויר הצלול ופחות אינטראקציה עם אנשים ושהייה במקומות סגורים, כמובן לפי אופי הטיול, היעד ותנאי מזג האוויר.

נופש בארץ בראש שקט

החלטתם כרגע להישאר בארץ ולנפוש כאן? חפשו יעד מתאים ומקום נעים לשהות בו כמו מלון דירות בתל אביב ובדקו מהם תנאי הביטול או השינוי, במידה ולמשל נדרשתם להיכנס לבידוד או חלו מגבלות שקשורות לסגר. התייחסו במיוחד לנושא ההיגיינה והסטריליזציה במלון – החלפת מצעים, חיטוי וניקוי, קבלת ארוחות בחדר, חדרים נקיים מצוידים היטב שמאפשרים לכם לאכול ולבשל בחדר עצמו וכמובן ללוקיישן, האם הוא קרוב מרחק הליכה ונסיעה מאטרקציות שונות שפתוחות גם בתקופת הקורונה, אופציה לכיבוס בגדים, סוויטה עם בריכה וכדומה. ניתן תמיד לשאול את המלון אודות המדיניות שלו בתקופת הקורונה בין אם מדובר בתנאי שינוי וביטול או בפיזור עמדות חיטוי ברחבי המלון, שימוש בחומרי חיטוי בעלי יכולות מתקדמות, אוורור החדרים, חיטוי מצעי הטקסטיל וכל הפעולות שנעשות להשגת חופשה נעימה במקום שוקק חיים כמו לב המדינה גם בתקופת המגיפה.
אל תטוסו לחו”ל או בטיסת פנים בלי שבררתם את כל מה שצריך, נערכתם בהתאם עם ביטוח נסיעות ואם נשארתם בארץ – הזמינו מלון דירות שדואג לכם לחופש בראש שקט.


המאמר נכתב על ידי חברת Trip Guaranty

המאמר נכתב על ידי חברת Trip Guaranty

אנו רואים בפעילות של Trip Guaranty שליחות המיועדת לשפר באופן משמעותי את הביטחון של הצרכן הישראלי בהזמנת מוצרים ושירותים ולאפשר לו גמישות לביטול במקרה הצורך.

למאמרים נוספים

עשוי לעניין אותך גם

מסוע מזוודות

איתור כבודה

רוב האנשים לא אוהבים לארוז, ורוב האנשים יחושו חסרי אונים כאשר הם יגלו שהמזוודה אבדה ואינה מחכה להם עם הנחיתה. מעבר לעובדה שבמזוודה עשויים להיות

קראו עוד
ביטוח נסיעה

ביטוח נסיעות

אין כמו גיחה לחו”ל, חוויה מרגשת ומעצימה, הזדמנות ליהנות ממקומות, תרבויות ומחוויות בלתי נשכחות. עם זאת, כדי שבאמת נהנה מהטיול, חשוב לדאוג לביטוח נסיעות מתאים,

קראו עוד
מומחים לביטוח הנסיעה שלך
כל הביטוחים במקום אחד!
5 דקות ואתם מכוסים מא' עד ת'