ביטוח ביטול טיסה או ביטוח נסיעות לחו”ל?

ביטוח טיסה

ההתרגשות הרבה לקראת כל טיסה או חופשה מתוכננת, גורמת לנו לעיתים להתעלם מהפרטים החשובים ביותר, או פשוט לשכוח אותם. אז נכון שיש מיליון דברים שכדאי לעשות לפני יציאה לחופשה, ונכון שלא יקרה כלום אם תתנו לחלק מהם להתפספס, אבל יש דבר אחד שהוא חשוב ביותר ואותו אסור לשכוח לעולם – ביטוח. אבל איזה ביטוח? מהו ביטוח נסיעות לחו”ל ומהו ביטוח ביטול טיסה? האם כרטיס הטיסה עצמו מעניק ביטוח טיסה כלשהו או שיש צורך לרכוש ביטוח כזה בנפרד? ומה קורה אם המזוודות הולכות לאיבוד? צריך ביטוח גם בשביל זה?

כדי לנסות לעשות מעט סדר, נסביר מהם ההבדלים העיקריים בין הביטוחים:

ביטוח טיסה הוא אותו ביטוח המוצע לכם, לרוב, כשאתם רוכשים כרטיסי טיסה אונליין. לכל כרטיס טיסה שתרכשו יש תנאים שונים ולפיכך מחירים שונים, כשהבדל המשמעותי ביותר בינהם הוא דמי הביטול שלהם. כלומר, אם תרכשו כרטיס טיסה לניו יורק במחלקה ראשונה, רוב הסיכויים שתוכלו לבטל או לשנות אותו ללא דמי ביטול. לעומת זאת, שינוי תאריך לטיסת צ’רטר ליוון הוא בלתי אפשרי ורוב הסיכויים שתאלצו פשוט לרכוש כרטיס חדש ללא כל החזר כספי.

מכיוון שרוב הנוסעים טסים במחלקות הצנועות יותר, ברוב המקרים בכל מקרה של שינוי או ביטול טיסה, דמי הביטול אותם תאלצו לשלם הם עצומים והופכים את החוויה ליקרה במיוחד. ובדיוק בשביל זה חברות התעופה מציעות ביטוח טיסה: ביטוח הנעשה מול חברת התעופה, כשתמורת תוספת תשלום מסוימת (המשתנה מחברה לחברה), ניתן לבטח את כרטיס הטיסה בלבד. הביטוח יעניק לכם החזר כספי במקרי ביטול כרטיס טיסה, לרוב רק מהסיבות הבאות: פספוס טיסה, מחלה, מוות, או מקרים דחופים אחרים.


ביטוח נסיעות הוא ביטוח בריאותי. מדובר בפוליסת ביטוח שנועדה להגן עליכם במקרים בהם, חס וחלילה, בעת השהות בחו”ל תזדקקו לשירות רפואי דחוף (ניתוח, איחוי שברים, עקירת שן, אשפוז, פינוי במטוס וכו’). הפוליסה כוללת הוצאות רפואיות על ימי אשפוז או על תרופות, עד גבול מסוים שנקבע מראש, בהתאם לסוג החופשה אליה אתם יוצאים, מצבכם הגופני הכללי וגילכם.

בנוסף, פוליסה זו כוללת גם ביטוח מזוודות התקף בכל מקרה של גניבה, אובדן, או גרימת נזק לציוד, ואם תחפצו בכך – גם ביטוח על מחשבים ניידים, טאבלטים וכו’. ביטוח נסיעות הוא ביטוח הנעשה מול קופות החולים או חברות האשראי השונות והוא תקף רק מרגע יציאתכם מהארץ.


ביטוח ביטול טיסה אינו ביטוח רפואי, אלא מוצר משלים של חברת טריפ גרנטי, המעניק לכל מי שרוכש אותו את האפשרות לבטל את הטיסה, את החופשה, או את כל שירותי התיירות הנלווים אליה, מכל סיבה שהיא. זהו ביטוח הנרכש מיד עם רכישת מוצרי הנופש (ועד שבעה ימים בלבד לאחר רכישתם) ותקף עד כ-12 שעות לפני העלייה למטוס.

עם ביטוח ביטול טיסה אפשר לרכוש כרטיסי טיסה חודשים רבים לפני הטיסה עצמה, כשהם עוד במחיר אטרקטיבי ולבטל במידה הצורך ברגע האחרון, ניתן להתחרט, לשנות יעד, לשנות תאריך, לבטל מלון או כל מוצר אחר, ולקבל 80% מסך שווי מוצרי התיירות בחזרה, ללא שאלות, תירוצים או ביורוקרטיה ארוכה. אז למה אתם מחכים? לפרטים נוספים ורכישת ביטוח ביטול חופשה, היכנסו עכשיו לאתר טריפ גרנטי.

המאמר נכתב על ידי חברת Trip Guaranty

המאמר נכתב על ידי חברת Trip Guaranty

אנו רואים בפעילות של Trip Guaranty שליחות המיועדת לשפר באופן משמעותי את הביטחון של הצרכן הישראלי בהזמנת מוצרים ושירותים ולאפשר לו גמישות לביטול במקרה הצורך.

למאמרים נוספים

עשוי לעניין אותך גם

מסוע מזוודות

איתור כבודה

רוב האנשים לא אוהבים לארוז, ורוב האנשים יחושו חסרי אונים כאשר הם יגלו שהמזוודה אבדה ואינה מחכה להם עם הנחיתה. מעבר לעובדה שבמזוודה עשויים להיות

קראו עוד
ביטוח נסיעה

ביטוח נסיעות

אין כמו גיחה לחו”ל, חוויה מרגשת ומעצימה, הזדמנות ליהנות ממקומות, תרבויות ומחוויות בלתי נשכחות. עם זאת, כדי שבאמת נהנה מהטיול, חשוב לדאוג לביטוח נסיעות מתאים,

קראו עוד
מומחים לביטוח הנסיעה שלך
כל הביטוחים במקום אחד!
5 דקות ואתם מכוסים מא' עד ת'