ביטוח טיסה לחול – חובה או רשות?

זמן לטוס לטיול

רכישת ביטוח לחול יכולה להיות חלק מאוד מבלבל בפרויקט הרפתקת הנסיעות הבינלאומיות שלכם. האם זה שווה את המאמץ ואת ההוצאות? האם חייבים ביטוח נסיעות לחול לפני כל חופשה קטנה? ומה כוללים בכלל כל הסוגים של ביטוח לחו”ל?

ביטוח טיסה או ביטוח בריאות – עושים סדר 

ביטוח לחו”ל הוא מונח שכולל בתוכו כמה סוגי ביטוח, מה שיכול לעיתים לבלבל, במיוחד אם אתם מטיילים חדשים. כדי להבין אם הביטוח באמת מתאים לכם, הכלל הראשון הוא להבין היטב מה כוללת פוליסת הביטוח שמציעים לכם.

ביטוח בריאות מכסה תאונות, פציעות וביקורים בבית החולים בזמן שאתם בחו”ל. ביטוח הכולל פינוי רפואי מכסה אתכם גם במקרים בהם יש לפנות אתכם לבית חולים גדול (בין אם זה באמבולנס, במסוק או בסירה).

ביטוח ביטול טיסה הוא ביטוח המאפשר לכם לבטל את הטיסה או החופשה המתוכננת מכל סיבה שהיא, ולקבל החזר כספי. ביטוח כבודה מכסה גניבות או נזקים לציוד שלכם, כשאתם בחו”ל.

ביטוח ספורט אתגרי – מכסה פציעות או אשפוזים שנגרמו עקב השתתפות בספורט אתגרי (כמו סקי, צלילה, קפיצת בנג’י וכו’).

מה זה ביטוח לחו”ל ואיזה סוגי ביטוחים קיימים?

כשמדברים על ביטוח לחו”ל הכוונה היא ביטוח נסיעות לחו”ל; כזה שמאפשר כיסוי רפואי כשאדם שוהה מחוץ לגבולות מדינת ישראל. פעמים רבות מי שרוכש ביטוח לחול מרחיב את הפוליסה בהתאם לצרכים האישיים, לזמן השהות, לסוג הנסיעה וכד’.
כל ביטוח לחו”ל כיום מאפשר כיסויים מיוחדים לדברים שקשורים למגיפת הקורונה.
ישנם סוגי ביטוחים מגוונים, אך אלה הם הרחבה של הביטוח הרפואי הבסיסי – שאמור לכסות הוצאות רפואיות גם במקרים של אשפוז, פינוי ממקום האירוע, כיסוי עבור תרופות, טיפול חירום בשיניים לעיתים גם הטסה לישראל ועוד.

 • ביטוח כבודה ואלקטרוניקה;
 • כיסוי רפואי עקב תחלואת קורונה;
 • ביטול טיסה – עקב קורונה, התראת סגר ועוד;
 • טיסה בזמן הריון;
 • טיסה לשם ספורט אתגרי;
 • טיסה לסקי;
 • ביטוח נסיעות לחולים במחלות כרוניות.

ראו גם: ביטול כרטיס טיסה עקב מחלה – המדריך המלא

 מאיזה גיל ניתן לרכוש ביטוח לחו”ל?

ביטוח לחו”ל הוא חיוני לכל אחד, ובוודאי לתינוקות בני יומם. כאשר מחליטים לטוס עם תינוק לא לוקחים סיכונים מיותרים אלא רוכשים גם עבורו ביטוח לחו”ל. טיסה עם תינוק יכולה להיות מורכבת מבחינת הצרכים שלו במקרה והוא אינו חש בטוב, ולכן מומלץ לבדוק שבמקרים כאלו יש אפשרות לשוחח עם רופא בעברית כדי שהכל יהיה מובן ולא תהיה מקום לטעות.
ניתן לרכוש ביטוח כשיוצאים לחול בכל גיל.

האם מומלץ לעשות ביטוח לחו”ל?

זו שאלת מיליון הדולר – ובסופו של דבר, החלטה אישית. אחרי המון שנים של ניסיון, ואינספור שיחות עם מטיילים מעל העולם, אנחנו יכולים להגיד בפה מלא שכן. כולם חייבים לשאת איזשהו סוג של ביטוח למטייל בעת נסיעה לחו”ל – בין אם זה ביטוח בריאות או רכוש, ומשהו שחשוב לבדוק גם אם אתם מעוניינים בטיולים מאורגנים.

למה? בגלל שלצערנו, דברים קורים ואי אפשר להתחמק מזה. בין אם אתם אופטימיים או פסימיים, דעו שדברים קורים. למרות התכנונים הטובים ביותר ונקיטת אמצעי זהירות\ דברים תמיד יכולים להשתבש.

כמובן, שאם בטעות תנקעו את הקרסול זה לא אסון גדול וזה לא ישפיע כל כך על חווית הנסיעה, אבל יש מקרים חמורים בהרבה: נניח, מה קורה אם פתאום התפוצץ לכם האפנדיציט? האוטובוס בו נסעתם התרסק? עקץ אתכם יתוש מסוכן ונחשפתם למחלה קטלנית? שברתם את הרגל באמצע המדבר ואתם צריכים להגיע בדחיפות לבית החולים?

אנחנו בהחלט מאחלים לכם ששום דבר מאלו לא יקרה לכם, אבל צריך להיות מוכנים לרע מכל, במיוחד שדברים אלו בהחלט קורים מעת לעת ויכולים לעלות לכם עשרות (או מאות) אלפי דולרים. אז איזה ביטוח למטייל כדאי לרכוש? זה באמת תלוי בהרבה גורמים שונים.

כיצד ניתן לרכוש ביטוח לחו”ל?

כל חברת ביטוח מאפשרת רכישת ביטוח לחו”ל ישירות דרך אתר האינטרנט שלה. רכישת ביטוח בצורה הזאת אפשרית במידה ואין בעיות רפואיות מיוחדות שדורשות בדיקה נוספת על ידי חברת הביטוח, או צרכים ספציפיים שהצרכן מעוניין לכלול בפוליסה.

מלבד זאת אפשר לרכוש ביטוח נסיעות באמצעות:

 • סוכן נסיעות;
 • סוכן ביטוח;
 • שירות לקוחות של חברת הביטוח.

חברות הביטוח מציעות היום מספר אמצעי מענה ללקוחות: נציג טלפוני, צ’אט בוואטסאפ מול נציג שירות או צ’אט באתר האינטרנט מול נציג שירות.

למה צריך ביטוח נסיעות לחו”ל?

לכל אזרח ישראלי יש ביטוח רפואי ממלכתי שנותן לו את אפשרות לבדיקת רופא, לקבלת טיפול, לרכישת תרופות, ניתוחים ועוד. הביטוח הממלכתי תקף כל עוד האדם נמצא פיזית בגבולות המדינה; ברגע שהוא יוצא מהם הביטוח הזה אינו תקף. בכל מדינה אחרת בה הוא אינו אזרח הוא יאלץ לשלם על כל שירות רפואי שהוא נדרש לו.

זו הסיבה ליצירת ביטוח טיסה לחו”ל – ביטוח שכיום כבר אין ספק שכל מי שטס חייב לרכוש, על מנת למנוע מעצמו עוגמת נפש או, במצבים מסוימים, קריסה כלכלית.

אך ביטוח טיסה הוא לא רק ביטוח בריאות. הביטוח הרפואי הוא החלק העיקרי והמשמעותי מבחינת העלויות הכספיות של הרכישה, אך הוא מכיל מרכיבים נוספים שלא כדאי לדלג עליהם – זהו ביטוח המטען.

 מהם המקרים בהם מומלץ לרכוש ביטוח לחו”ל?

בכל פעם שטסים לחו”ל, ולא משנה אם הנסיעה היא לפרק זמן קצר או ארוך, ולא משנה מה אופי הנסיעה (בין אם לחופשה, לבילוי או לעסקים), לא משנה גיל הנוסע (אם הוא ילד או מבוגר) – מומלץ לרכוש ביטוח לחו”ל!
העולם כיום נמצא במצב של אי וודאות רפואית וכל מי שיוצא מגבולות המדינה, מומלץ שידאג לכיסוי רפואי רחב ככל הניתן.

האם הפוליסה כוללת כיסוי רפואי לקורונה?

זה תלוי במה שכל חברת ביטוח מציעה. אך ככלל ניתן לעשות הרחבה הכוללת כיסוי רפואי לקורונה.

ישנם מספר דברים שמומלץ לשים לב אליהם כמו:

* תקרת הכיסוי להוצאות רפואיות בחו”ל עבור דברים שקשורים ישירות לקורונה;
* תקרת הכיסוי לביטול נסיעה בגלל הדבקות, בידוד וכד’;
* כיסוי להארכת שהות בחו”ל מעבר לתקופת הביטוח הנקובה, בגלל הדבקות, בידוד וכד’;
* כיסוי למקרה של קיצור שהייה בחו”ל בגלל קורונה, סגר וכד’.

ראו גם: ביטוח ביטול טיסה – השוואת מחירים

האם יש כיסוי לקיצור נסיעה?

כמו שצויין זהו אחד מהדברים שמומלץ לבדוק במיוחד.  מי שעבר בישראל את הסגר השלישי היה ער לעובדה שישראלים רבים נתקעו במקומות שונים בעולם בשל סגירת השמיים.

וגם אם חשבו שזה יהיה לימים ספורים התברר בדיעבד שלא כך הוא המצב. אך היו גם כאלו שכבר הבינו מכוח ההיגיון הישר, או אולי מתוך ניסיון קודם שכדאי להם לקצר את הנסיעה ולחזור כמה שיותר מהר לארץ.

מאחר והתקופה שאנו חיים בה היא דינמית, מומלץ לוודא, כאשר רוכשים ביטוח טיסה לחו”ל, שיש גם כיסוי ופיצוי כספי עבור קיצור נסיעה, ושינוי תאריך הכרטיס, בין אם אם בגלל שהמבוטח נאלץ לעזוב את המקום בו הוא שוהה בשל התראת סגר מקומי או בגלל סגר וסגירת שמיים בישראל.

אם יש לי ביטוחי בריאות מדוע אני צריך ביטוח רפואי לחו”ל?

ישראלים רבים רוכשים ביטוחי בריאות פרטיים למקרה שיזדקקו לטיפולים רפואיים מיוחדים שאינם מכוסים על ידי הביטוח הממלכתי, תרופות שאינן כלולות בסל, ניתוחים בחו”ל ועוד.

הביטוח הרפואי הפרטי יכסה מקרים ספציפיים שהוגדרו בפוליסה בדרך כלל יהיו אלו טיפולים מיוחדים בחו”ל, מימון השתלות ועוד אך הם אינם כוללים ביטוח רפואי לנסיעות רגילות לחו”ל.

 • האם אתם נוסעים לכמה ימים / שבועות בלבד, או שאתם מתכננים מסע של שישה חודשים או יותר?
 • האם אתם נוסעים עם ציוד צילום/ מחשב יקר, או לא?
 • האם ביטוח הבריאות הרגיל שלך יכסה אותך בחו”ל? האם זה כולל פינוי רפואי?
 • האם אתם מסוג האנשים שמזמינים מלונות / טיסות / פעילויות מראש, או שאתם אוהבים לטייל באופן ספונטני יותר?
 • האם אתם מתכננים פעילויות אקסטרים או יותר בכיוון של חופשת בטן גב?

כל השאלות האלו יכולות לעזור לכם להבין איזה ביטוח לחול אתם צריכים. עכשיו אתם יכולים להתחיל לדבר עם חברות הביטוח השונות ולהבין איזו חברה תעניק לכם את הפוליסה המשתלמת ביותר עבורכם.
טיסה נעימה!

המאמר נכתב על ידי חברת Trip Guaranty

המאמר נכתב על ידי חברת Trip Guaranty

אנו רואים בפעילות של Trip Guaranty שליחות המיועדת לשפר באופן משמעותי את הביטחון של הצרכן הישראלי בהזמנת מוצרים ושירותים ולאפשר לו גמישות לביטול במקרה הצורך.

למאמרים נוספים

עשוי לעניין אותך גם

מסוע מזוודות

איתור כבודה

רוב האנשים לא אוהבים לארוז, ורוב האנשים יחושו חסרי אונים כאשר הם יגלו שהמזוודה אבדה ואינה מחכה להם עם הנחיתה. מעבר לעובדה שבמזוודה עשויים להיות

קראו עוד
ביטוח נסיעה

ביטוח נסיעות

אין כמו גיחה לחו”ל, חוויה מרגשת ומעצימה, הזדמנות ליהנות ממקומות, תרבויות ומחוויות בלתי נשכחות. עם זאת, כדי שבאמת נהנה מהטיול, חשוב לדאוג לביטוח נסיעות מתאים,

קראו עוד
מומחים לביטוח הנסיעה שלך
כל הביטוחים במקום אחד!
5 דקות ואתם מכוסים מא' עד ת'