ביטוח נסיעות לטיול הגדול (חלק ב’)

בני נוער בטיול

יוצאים לטיול הגדול של אחרי הצבא? לוקחים הפסקה באמצע החיים ומתכננים טיול תרמילאים מפואר? נהדר! מדובר ללא ספק באחת החוויות המרגשות, מעניינות ובלתי נשכחות שיש. רק לפני שאתם יוצאים להרפתקה שכזו, חובה להסדיר כמה עניינים מראש, כדי שתוכלו לטייל באופן ספונטני וחופשי ולא לדאוג ל(כמעט) כלום. ואחד מהדברים האלו, הוא לרכוש ביטוח נסיעות לחול שמתאים לצורכיכם. הנה מספר טיפים נוספים לרכישה נכונה של ביטוח לחול לקראת טיול תרמילאים:

פרטו מהן הפעילויות המתוכננות עבורכם בטיול

אם אתם טיילים מהסוג ההרפתקני, סביר להניח שתשתתפו בפעילויות אקסטרים, שלרוב אינן כלולות בפוליסת ביטוח נסיעות לחול. פוליסות ביטוח לחול רבות מגבילות את הכיסוי שלהן כדי להוציא ממנו פעילויות כגון:

  • רחיפה עם מצנחי רחיפה
  • צלילה
  • סקי
  • טיפוס הרים
  • קפיצת בנג’י


אלו הן רק כמה מן הפעילויות שיכולות לפסול את ביטוח הנסיעות שלכם. לדוגמה, אם פגשתם חברים באתר צלילה והחלטתם לצלול איתם, ובמהלך הצלילה חתכם את הרגל בצורה קשה, כשתגיעו לבית החולים חברת הביטוח תסרב לשלם את החשבון, מכיוון ש”צלילה” לא מופיעה בפוליסת הביטוח שלכם. במקרה כזה, תאלצו לשלם את החשבון מהכיס הפרטי שלכם, עובדה שיכולה לחתוך את תקציב הטיול שלכם בצורה משמעותית. כשאתם עושים סקר שוק בנושא ביטוח נסיעות לחול, הקפידו לבדוק מה הם כוללים כדי שתוכלו לדעת אם צריך להרחיב את הפוליסה. ולמקרה שפתאום תתחרטו ותחליטו שלא מתאימה לכם חופשת אקסטרים, תמיד כדי לרוכש גם ביטוח ביטול טיסה, כזה שנותן את האופציה לבטל את הנסיעה והחופשה מאיזו סיבה שתרצו.

הבינו את החריגות

בנוסף לאי הכללה של ההרפתקאות שכבר דנו בהן בביטוח, צריכים להיות מודעים לכך שהכיסוי שאתם צריכים בביטוח נסיעות התרמילאי שלכם יכלול חריגות נוספות כמו:

  • כיסוי רפואי – רוב תוכניות ביטוח הנסיעות לא כוללות ביטוח על בעיות רפואיות קיימות, כברירת מחדל. יש לבדוק את הנושא היטב לפני הרכישה.
  • כיסוי לכבודה – ביטוח לחול מגביל את הסכום שישולם עבור עבור פריטים מסוימים, וחלק מהפרטים פשוט לא נכללים בו. בדקו אם הלפטופ, או הטאבלט שלכם מבוטחים ואם לא, הוסיפו גם ביטוח עבורם.
  • כיסוי לטיול שנקטע – הסיבה שבגינה הספקתם את הטיול המכוסה חייבת להופיע כמפורט בתוכנית ביטוח הנסיעות, כדי שתוכלו להגיש תביעה. אירועים כמו התאבדות, מחלת נפש, מהומות אזרחיות, מזג אוויר לא נעים ועוד אינם מכוסים.

טיפ אחרון – דאגו לעותק דיגיטלי של מסמכי הביטוח

או אחסנו אותם בפלסטיק אטום למים. אתם תרצו להיות מסוגלים לקרוא את המידע שכתוב בהם במקרי חירום, אז צריך לשמור אותם יבשים. שמרו את המסמכים גם בכונן נייד, או העלו אותם לענן אם אתם יודעים שתהיה לכם גישה חופשית ומהימנה לאינטרנט. תרמילאים רבים אוהבים שיש להם גם עותק פיזי מודפס של המסמכים. אם גם אתם כאלו, אחסנו אותם בתוך שקית פלסטיק עם רוכסן, סחטו החוצה את כל האוויר, והחליקו את השקית בתחתית התרמיל.

לחלק הראשון של הכתבה >> ביטוח נסיעות לחו”ל – טיפים לתרמילאים (חלק א’)

יעניין אותך גם: ביטוח טיסה, ביטוח למטייל, ביטוח חופשה

המאמר נכתב על ידי חברת Trip Guaranty

המאמר נכתב על ידי חברת Trip Guaranty

אנו רואים בפעילות של Trip Guaranty שליחות המיועדת לשפר באופן משמעותי את הביטחון של הצרכן הישראלי בהזמנת מוצרים ושירותים ולאפשר לו גמישות לביטול במקרה הצורך.

למאמרים נוספים

עשוי לעניין אותך גם

מסוע מזוודות

איתור כבודה

רוב האנשים לא אוהבים לארוז, ורוב האנשים יחושו חסרי אונים כאשר הם יגלו שהמזוודה אבדה ואינה מחכה להם עם הנחיתה. מעבר לעובדה שבמזוודה עשויים להיות

קראו עוד
ביטוח נסיעה

ביטוח נסיעות

אין כמו גיחה לחו”ל, חוויה מרגשת ומעצימה, הזדמנות ליהנות ממקומות, תרבויות ומחוויות בלתי נשכחות. עם זאת, כדי שבאמת נהנה מהטיול, חשוב לדאוג לביטוח נסיעות מתאים,

קראו עוד
מומחים לביטוח הנסיעה שלך
כל הביטוחים במקום אחד!
5 דקות ואתם מכוסים מא' עד ת'