ביטוח נסיעות לחו”ל – טיפים לתרמילאים (חלק א’)

חברות עם מפה

כולנו יודעים שתקלות ותאונות יכולות, חס וחלילה, לקרות לכל אחד ובכל סוג של נסיעה או חופשה. אבל תרמילאים שמתכננים את הטיול הגדול והארוך שלהם, חשופים למספר סיכונים שנוסעים אחרים אינם צריכים לדאוג מהם. לכן, ביטוח נסיעות לחול שעונה ומתאים לצרכים של תרמילאים, יכול להיות מעט שונה מזה של הנוסע הטיפוסי. הנה מספר טיפים חשובים לרכישת ביטוח נסיעות שישמור על התרמילאים מבינכם בדרכים:

הזמינו את הכיסוי הנדרש ולא מעבר

הנה הדברים החשובים והשימושיים ביותר עבור התרמילאי המצוי שחובה שיהיו חלק מכיסוי הביטוח:

 • כיסוי הוצאות רפואיות – עבור טיפול חירום רפואי במקרה של מחלה או פציעה פתאומית בטיול (אם למשל מצאתם את עצמיכם בבית חולים בארגנטינה לאחר נפילת משביל הליכה).
  כיסוי כבודה – שידאג להחליף את התרמיל שלכם ואת הפריטים האישיים שהיו בו, במידה והוא נגנב, אבד או נהרס (כמו למשל אם התרמיל שלכם נופל מהחלק העליון של האוטובוס ואתם לא מגלים זאת עד שהגעתם לטנזניה)
 • כיסוי נסיעה שהופרעה – כדי לפצות אתכם על כרטיסי טיסה בלתי צפויים, לינה ועלויות ההתניידות הקשורות לחזרה מוקדמת הביתה בעקבות מצב חירום (כמו למשל אם אחותכם הצעירה חולה מאוד וצריכה אתכם שם).
 • כיסוי דרכון / כרטיס אשראי – כדי לפצות אתכם על חיובים לא מורשים בכרטיס האשראי, לשלם את האגרה הנדרשת כדי להחליף דרכון אבוד או גנוב, ולספק מקדמה של כסף מזומן אם אתם לפתע זקוקים לו (אם למשל מישהו גונב אותו מהתיק שלכם בזמן שאתם ישנים).
 • כיסוי על פינוי חירום – כדי לתאם ולשלם עבור פינויים רפואיים, ואפילו להחזיר אתכם לטיול או הביתה לאחר ההתאוששות (לדוגמה אם כמעט טבעתם במהלך ראפטינג ויש לכם פגיעה רצינית בראש הדורשת התערבות רפואית).

אלו הנקודות החשובות ביותר של ביטוח לחול – חיוני והכרחי כדי לכסות טיול תרמילאים.

הסדירו את ערכת הנסיעה הרפואית שלכם בהתאם

ערכת הנסיעה הרפואית תלויה ביעד הטיול שלכם. אחרי הכל, טיול תרמילאים ביערות הגשם באמזונס שונה מאוד מטיול תרמילאים לאורך שביל האפלצ’ים. כמובן, צריך לשמור על איזון בין תרמיל קל ככל האפשר, לבין להבטיח כי יש לכם כל מה שצריך במקרים של:

 • שלפוחית מכאיבה
 • התכווצויות בבטן ושלשול לא סדיר
 • כאב ראש לא מציק שלא מפסיק
 • פצע פתוח שמתחיל להוציא נוזלים משונים
 • חתך שצריך תחבושת וקצת אנטיביוטיקה

כל תרמילאי מנוסה יודע לסקור את הסיכונים של אזור הטיול וכיצד להתכונן אליהם. יהיו הרבה יתושים? אתם צריכים דוחה חרקים עם 30-50% DEET (החומר היעיל ביותר נגדם), וכילה נגד יתושים שאפשר לישון תחתיה. מתוכננת שמש קופחת – ודאו כי בערכה מסנן קרינה גבוה וכו’. לא בטוחים שיהיה לכם בסוף אומץ לטוס לטיול אקסטרים בהרים? ודאו כי יש לכם ביטוח ביטול טיסה של טריפ גרנטי המאפשר ביטול טיסה וחופשה מכל סיבה שהיא.

ודאו כי אתם ניתנים לזיהוי

ביטוח נסיעות לחו”ל מבטח אתכם על כל צרה שלא תבוא, אבל במקרים המצמררים שהן כן מגיעות (חלילה) חשוב מאד שתהיו ניתנים לזיהוי, בין אם אתם מטיילים לבד או בקבוצה. הסיבות לכך מטרידות, אבל חשוב לדעת מהן:

הבטחת טיפול רפואי מתאים אם אתם חסרי הכרה
איתור נעדרים (במיוחד אם אתם מטיילים לבד ולא ישנים בבתי מלון)
זיהוי במקרים של מוות
לשם כך, חשוב לטייל עם עותקים של תעודות מזהות: צילום של הדרכון, של רישיון הנהיגה, של תעודת הזהות וכו’. כמו כן, הטמינו מידע רפואי בסיסי שלכם בכמה מקומות: בתיק, בחגורת הכסף וגם בתיקים של החברים שמטיילים אתכם. זה כולל גם עותק של ביטוח נסיעות לחו”ל כמובן.

המאמר נכתב על ידי חברת Trip Guaranty

המאמר נכתב על ידי חברת Trip Guaranty

אנו רואים בפעילות של Trip Guaranty שליחות המיועדת לשפר באופן משמעותי את הביטחון של הצרכן הישראלי בהזמנת מוצרים ושירותים ולאפשר לו גמישות לביטול במקרה הצורך.

למאמרים נוספים

עשוי לעניין אותך גם

מסוע מזוודות

איתור כבודה

רוב האנשים לא אוהבים לארוז, ורוב האנשים יחושו חסרי אונים כאשר הם יגלו שהמזוודה אבדה ואינה מחכה להם עם הנחיתה. מעבר לעובדה שבמזוודה עשויים להיות

קראו עוד
ביטוח נסיעה

ביטוח נסיעות

אין כמו גיחה לחו”ל, חוויה מרגשת ומעצימה, הזדמנות ליהנות ממקומות, תרבויות ומחוויות בלתי נשכחות. עם זאת, כדי שבאמת נהנה מהטיול, חשוב לדאוג לביטוח נסיעות מתאים,

קראו עוד
מומחים לביטוח הנסיעה שלך
כל הביטוחים במקום אחד!
5 דקות ואתם מכוסים מא' עד ת'