כל מה שרציתם לדעת על ביטוח נסיעות לחו״ל – שאלות ותשובות

חופשה משפחתית

לכל אזרח במדינה יש ביטוח בריאות ממלכתי שמאפשר לו לגשת למרפאה של קופת החולים אליה הוא משתייך, ולקבל טיפול רפואי כולל: בדיקת רופא, רכישת תרופות, אשפוז במידת הצורך, ניתוח ועוד. זהו ביטוח שמאפשר שירות רפואי בסיסי לכל אדם בעל תעודת זהות כחולה. אבל רבים מרחיבים אותו על ידי רכישת ביטוח בריאות משלים או מורחב, בין אם בקופות החולים עצמן, או באחת מחברות הביטוח העוסקות בנושא.
הביטוח הממלכתי תקף רק כאשר האדם נמצא פיזית בגבולות המדינה. אם הוא נסע למדינה אחרת שבה הוא אינו אזרח, ונזקק לטיפול רפואי מכל סוג, עליו לרכוש באופן עצמאי ביטוח נסיעות שבעיקרו זהו ביטוח בריאות שמהווה כיסוי רפואי למי שיוצא מגבולות ישראל.

כל אחד צריך להחליט מה לכלול בביטוח על מנת להיות בטוח שרוב האפשרויות מכוסות, כמו למשל:

בדיקת רופא;
רכישת תרופות;
אשפוז כולל טיפול נמרץ;
טיפולי חירום כולל חירום שיניים;
מקרים של תאונה
ישנם אנשים שמחליטים לבטח את עצמם גם למקרה שהם יהיו זקוקים לאיתור וחילוץ, להטסה לארץ או חס וחלילה העברת גופה.

ביטוח נסיעות לחו”ל אינו רק ביטוח רפואי, למרות שחלק הארי שבו הוא אכן רפואי, וישנם נוסעים שבוחרים להרחיב את הגג הביטוחי ולכלול בו גם: ביטוחי מטען וכבודה, ביטוח להגנה משפטית וביטוח במקרה של חבות כלפי צד ג’.

האם כל אחד חייב לרכוש ביטוח נסיעות?

התשובה היא לא. זו בחירה של כל נוסע, ואין חוק המחייב אותו לרכוש ביטוח כזה. כיום, לאחר שנה של קורונה ומהפכים, כל אחד כבר מבין שאין אפשרות לצאת לאף נסיעה, ולו הקצרה ביותר, בלי לכסות את עצמו באמצעות ביטוח לחו”ל. כי אם חס וחלילה קורה משהו ונדרש טיפול, העלות הכספית היא כל כך גבוהה שהנוסע עלול להכניס את עצמו להרפתקאה כלכלית לא פשוטה.

ראו גם: ביטוח ביטול טיסה קורונה

מי צריך ביטוח נסיעות לחו”ל?

כולם!!! כי כמו שצויין לעיל, כל אחד שיוצא מגבולות המדינה, לכל פרק זמן שהוא, לכל מטרה שהיא, צריך לדאוג להיות מכוסה בביטוח רפואי לעת צרה.
כל אחד ואחת, בכל גיל, צריכים לדאוג לכך שהם מכוסים מבחינה רפואית לפני כל יציאה מהארץ. לא משנה לאן, לא משנה לכמה זמן – אין דבר חשוב יותר מאשר ביטוח נסיעות לראש שקט.

למה צריך לשים לב כאשר רוכשים ביטוח נסיעות לחו”ל?

  1. מחיר – כל חברות הביטוח מציעות אפשרות לרכישת ביטוח נסיעות. כיום גם קופות החולים מאפשרות לרכוש דרכן ביטוח רפואי שכזה. לכן חשוב לעשות, לפני שרוכשים ביטוח נסיעות השוואת מחירים יסודית, שתעזור לקבל החלטה על הביטוח האופטימלי
  2. ביטול נסיעה – אחרי תקופת הקורונה, שאילצה גם חברות תעופה וגם נוסעים לבטל טיסות מסיבות שונות, חשוב מאוד לבדוק את התנאים המוגדרים בפוליסה כדי לקבל החזר במקרה של ביטול הנסיעה. רבים בוחרים לרכוש, יחד עם ביטוח הנסיעות, גם ביטוח ביטול נסיעות לחו”ל ליתר ביטחון, לתקופה של עד ההמראה, עד אחרי הנסיעה;
  3. גובה דמי ההשתתפות העצמית – כל חברת ביטוח קובעת את גובה דמי ההשתתפות העצמית לפי הפרמטרים שלה. מומלץ לשים לב ליחס בין מחיר הפוליסה וגובה ההשתתפות העצמית.
  4. תאריכי הביטוח – יש לוודא שהתאריכים לגביהם הפוליסה תקפה מקבילים לתאריכים המופיעים על גבי כרטיסי הטיסה מרגע ההמראה ועד הנחיתה – כי הביטוח אינו תקף לגבי כל אירוע רפואי, איבוד מטען או ביטול טיסה שקורה לפני או אחרי תאריכי הפוליסה המצויינים בה.

כמה עולה ביטוח נסיעות לחו”ל?

התשובה היא כמובן – תלוי! כמו לגבי כל מוצר או שירות אחר שרוכשים.
מחיר הפוליסה נקבע בהתאם לאופי הנסיעה – האם זו טיסה לעסקים, לבילוי, לחופשה, וכו’. אם מדובר בטיול ספורט או בטיול אתגרי הרי שהסיכונים לפציעה תאונה וכד’ גבוהים יותר מאשר נסיעה לחופשת “בטן גב” וכד’.

בנוסף, מחיר ביטוח נסיעות לחו”ל יכול להשתנות בהתאם ליעד הנסיעה – מדינה מערבית, מדינה מתפתחת, איים מרוחקים, אזור אורבני, טרק בהרים גבוהים וכד’; אלו פרמטרים שחייבים לקחת אותם בחשבון בתמחור ביטוח רפואי מבחינת נגישות ורמת ריפוי.
עוד פרמטר שיכול להשפיע על מחיר ביטוח נסיעות לחו”ל הוא כמובן בהתאם למצב הרפואי האישי של כל אחד, וכמובן הגיל.

כל ביטוח, בשקלול כל הפרמטרים, מייצג את רמת הסיכון שחברת הביטוח מעריכה שהיא לוקחת על עצמה כשהיא מבטחת את הנוסעים.
מעבר לביטוח הרפואי, שכמו שצויין לעיל הוא הנתח הגדול במחיר של ביטוח נסיעות, הנוסע יכול לכלול הרחבות אחרות כמו:

  • ביטוח מטען וכבודה;
  • ביטוח ציוד אלקטרוני;
  • שירותי הצלה וחילוץ;

לכן, כמו שצויין לעיל, חשוב לעשות לפני שרוכשים ביטוח נסיעות השוואת מחירים. ישנם כיום מספר אתרי אינטרנט שיכולים לעזור בבדיקה ובהשוואה. אם לא אז לא לחסוך בזמן האישי שיש להקדיש לכך, כי לעיתים ניתן לחסוך לא מעט כסף ולהשתמש בו לצרכים אחרים.

ראו גם: השוואת מחירים לביטוח ביטול טיסה

איך אפשר לרכוש ביטוח נסיעות בקלות?

ניתן, באמצעות סוכני נסיעות דרכם רוכשים את כרטיס הטיסה, לעשות גם ביטוח נסיעות לחו”ל.
חברות כרטיסי האשראי מציעות לעיתים אפשרות לרכוש דרכן ביטוח זול אך כמובן שהוא אינו נותן כיסוי מלא ומקיף.
קופות החולים גם הן מציעות כיום ביטוחי נסיעות אך ברור שזו אינה המומחיות שלהם.
חברות הביטוח מעמידות שירות און-ליין לרכישת ביטוח בהתאמה אישית, או מוקד שירות לקוחות עם מענה אנושי.

ביטוח ביטול נסיעות – לסיכום

לא יוצאים מהארץ בלי ביטוח נסיעות לחול או ביטוח ביטול טיסה. כל אחד חייב ביטוח לכיסוי רפואי ויותר, על מנת להיות רגוע לאורך השהות מחוץ לגבולות המדינה. חשוב לעשות, לפני שרוכשים ביטוח נסיעות השוואת מחירים על מנת לרכוש את הפוליסה הכי אופטימלית.

המאמר נכתב על ידי חברת Trip Guaranty

המאמר נכתב על ידי חברת Trip Guaranty

אנו רואים בפעילות של Trip Guaranty שליחות המיועדת לשפר באופן משמעותי את הביטחון של הצרכן הישראלי בהזמנת מוצרים ושירותים ולאפשר לו גמישות לביטול במקרה הצורך.

למאמרים נוספים

עשוי לעניין אותך גם

מסוע מזוודות

איתור כבודה

רוב האנשים לא אוהבים לארוז, ורוב האנשים יחושו חסרי אונים כאשר הם יגלו שהמזוודה אבדה ואינה מחכה להם עם הנחיתה. מעבר לעובדה שבמזוודה עשויים להיות

קראו עוד
ביטוח נסיעה

ביטוח נסיעות

אין כמו גיחה לחו”ל, חוויה מרגשת ומעצימה, הזדמנות ליהנות ממקומות, תרבויות ומחוויות בלתי נשכחות. עם זאת, כדי שבאמת נהנה מהטיול, חשוב לדאוג לביטוח נסיעות מתאים,

קראו עוד
מומחים לביטוח הנסיעה שלך
כל הביטוחים במקום אחד!
5 דקות ואתם מכוסים מא' עד ת'