ביטול כרטיס טיסה עקב מחלה – המדריך המלא

חולה ביום של טיסה

ביטול טיסה עקב מחלה הוא אחת הסיבות הנפוצות ביותר שבגללן אנשים נאלצים לבטל כרטיסי טיסה. אנחנו עובדים כל השנה ומצפים בכיליון עיניים לקצת חופש, ובמקרה של חום גבוה או שפעת קיץ מפתיעה אין מנוס מביטול החופשה. הרבה אנשים שואלים את עצמם, מלבד האכזבה הגדולה שבביטול, איך אפשר למזער נזקים במצב כזה ולקבל החזר על ההוצאות?

חברות התעופה מציעות מוצר צריכה בצורת כרטיסי טיסה אבל בניגוד למוצרי צריכה אחרים, היכולת לבטל את הרכישה ולקבל החזר מוגבלת ביותר. ביחד עם שקלול ההוצאה הגדולה על כרטיסי טיסה והזמנת מקום בבית מלון, מדובר בהפסד כספי גבוה ובמפח נפש די גדול. אז איך אפשר להימנע מהסיטואציה הזו? יש כאלו שמהמרים ואומרים “מה שיהיה יהיה”, “הכל לטובה”, “הכל מהשמיים” וממשיכים הלאה. ויש את אלו שעושים הכנה מראש בדיוק למקרים האלו ורוכשים מבעוד מועד ביטוח ביטול טיסה.

במקרה של ביטול חופשה, חברות הביטוח מציעות ביטוח ביטול טיסה עקב מחלה או תאונה שתלוי בתנאי סף, בסוג הפוליסה ובתנאים מוגדרים מראש לאופן המימוש. חלק מהחברות מייקרות את הפוליסה ככל שגיל המבוטח עולה, חלק מתנות את קבלת ההחזר בתנאי שהנוסע אושפז בבית חולים למשך יממה שלמה לפחות בתקופה שבה היה מבוטח, ואחרות מקלות יותר ומאשרות קבלת החזר במקרה שרופא מאשר בכתב שהמבוטח לא יכול לטוס מסיבות רפואיות. רוב חברות הביטוח לא מאשרות את מימוש הפוליסה במקרים שבהם המחלה היא מחלה כרונית שהיתה מאובחנת לפני מועד הביטוח וגם במקרים של הריון.
כדי לכסות גם מצבים דומים לאלו, יש לרכוש ביטוח ביטול טיסה או ביטוח ביטול חופשה מורחב ויקר יותר. במצב של ביטול כרטיס טיסה, גם האנשים המסודרים ביותר שעשו ביטוח מקיף, חוששים ממצב שבו חברת הביטוח תסרב לשלם להם פיצויים בגלל כל מיני סעיפים קטנים ונחבאים שעובדים בדרך כלל לטובתה. 

חברות ביטוח הן גוף בירוקרטי גדול שמטרתו להרוויח כמה שיותר כסף, והן מצליחות לעשות את זה בהרבה מקרים. בנוסף לכך, טיפול בתביעה מול חברת הביטוח הוא בדרך כלל תהליך ארוך, מסורבל, מתיש ורק המחשבה עליו גורמת לחלק מהמבוטחים לחשוב פעמיים לפני שהם נכנסים אליו. אז מה אפשר לעשות כדי להימנע מהמצב הזה?

הביטוח של טריפ גרנטי שונה מכל מה שהכרתם עד היום – הוא מאפשר קבלת החזר במקרה של ביטול טיסה או חופשה מצד הנוסע ומכסה עד 80% מעלות הכרטיסים. הייחוד של הביטוח ומה שהפך אותו למבוקש במיוחד הוא הקלות שבה הוא ממומש – לא צריך להגיש ים של מסמכים, לא צריך לחפש הוכחות ולא צריך לחכות הרבה זמן. בכל מקרה שבו הביטול נעשה עד 12 שעות לפני מועד הטיסה, אפשר לבטל את הכרטיס מכל סיבה: אם החלטתם פתאום לשנות את התוכניות, אם יש לכם בעיה אישית שמונעת מכם לטוס וגם אם מצאתם ברגע האחרון דיל זול יותר!
יתרון גדול נוסף שמקנה הביטוח מלבד המימוש הקל והמהיר שלו, הוא באפשרות לרכוש כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד הטיסה במחירי לואו קוסט, ליהנות ממחירים זולים במיוחד, לבטח את הכרטיסים ובמקרה של צורך בביטול לקבל החזר ולשנות את התוכניות בהתאם.


למידע נוסף על ביטוח ביטול טיסה של טריפ גרנטי לחצו כאן ותוכלו ליהנות מביטוח שעד היום אפשר היה רק לחלום עליו. 

המאמר נכתב על ידי חברת Trip Guaranty

המאמר נכתב על ידי חברת Trip Guaranty

אנו רואים בפעילות של Trip Guaranty שליחות המיועדת לשפר באופן משמעותי את הביטחון של הצרכן הישראלי בהזמנת מוצרים ושירותים ולאפשר לו גמישות לביטול במקרה הצורך.

למאמרים נוספים

עשוי לעניין אותך גם

מסוע מזוודות

איתור כבודה

רוב האנשים לא אוהבים לארוז, ורוב האנשים יחושו חסרי אונים כאשר הם יגלו שהמזוודה אבדה ואינה מחכה להם עם הנחיתה. מעבר לעובדה שבמזוודה עשויים להיות

קראו עוד
ביטוח נסיעה

ביטוח נסיעות

אין כמו גיחה לחו”ל, חוויה מרגשת ומעצימה, הזדמנות ליהנות ממקומות, תרבויות ומחוויות בלתי נשכחות. עם זאת, כדי שבאמת נהנה מהטיול, חשוב לדאוג לביטוח נסיעות מתאים,

קראו עוד
מומחים לביטוח הנסיעה שלך
כל הביטוחים במקום אחד!
5 דקות ואתם מכוסים מא' עד ת'