חולים אבל חייבים לעלות על טיסה? כל מה שצריך לדעת על ביטוח נסיעות לחו”ל.

חולה בקורונה בטיסה

התעוררתם בבוקר הטיסה החשובה שמצפה לכם עם חום שהמריא ל-39 מעלות וצפונה? מרגישים את הברוניכיטיס חונקת לכם את הגרון? חוששים מהמבטים הזועמים של הנוסעים שלצידכם שוודאי ירגישו לא בנוח עם השיעולים וקינוחי האף, ותוהים האם בכלל אתם יכולים לעלות על המטוס ולהחזיק מעמד במשך כל הטיסה?

מה מגיע לכם מבחינת דמי ביטול כרטיס טיסה במקרה של ביטול טיסה עקב מחלה?

חברות תעופה רבות לא יוותרו על מדיניותן הקשוחה בכל מה שקשור לנושא דמי ביטול כרטיס טיסה (רמז – המדיניות היא “ללא ביטולים” – כלומר, אין כל פיצוי בגין ביטול טיסה, לא משנה מה תהיה הסיבה), אלא אם כן תוכלו להמציא “תעודת פטירה”. זאת בשל מחירי הדלק הגבוהים והכלכלה החלשה יחסית, שמכריחים אותם לנקוט ביד קשה בנושא.

למרות שאין סקרים על מספר החולי שטסים בגלל החוקים הנוקשים של חברות התעופה, יש עדויות רבות לכך שרוב הנוסעים יעלו על טיסותיהם, בין אם הם מרגישים טוב או בין אם לא, מה שמוביל למצב ללא ניצחון. אם נוסעים חולים טסים, הם עלולים לפגוע בעצמם – להתעלף, להיכנס להיסטריה ולשוק, ואף גרוע מכך – למות. אם הנוסעים נושאים מחלה מדבקת, הם עשויים להפיץ אותה ולהדביק את כל הנוסעים – בין אם מדובר בשפעת קשה או וירוס קטלני, כמו ה-SARS, שהגיע לחמש מדינות ביום אחד, לפני מספר שנים.

אז מה כדאי לעשות במקרים בהם אתם מרגישים חולים מדי כדי לטוס?

האם לקנות רק טיסות המציעות אפשרות של תשלום דמי ביטול כרטיס טיסה נמוכים בעת ביטול? קיימות בכלל טיסות כאלו? האם יש דרך כלשהי לקבל פיצוי בגין ביטול טיסה עקב מחלה, בו יתחשבו במחלתכם וברצונכם לא להדביק נוסעים של מטוס שלם?

קודם כל, הדבר החשוב ביותר שחובה לעשות גם אם אתם מרגישים מצוין, הוא לרכוש ביטוח נסיעות לחו”ל. כך, במידה ותיאלצו לקבל טיפול רפואי לאחר ההמראה מישראל, לא תיאלצו לשלם את העלויות הגבוהות של טיפולים רפואיים שונים, אפילו הבסיסיים ביותר, במדינות זרות. היום ביטוח לחו”ל הוא מוצר חובה שרוכשים במקביל לכל ההכנות לחופשה.

ואם בכל זאת החלטתם שאתם מעדיפים להשאר בארץ ואין סיכוי שתצליחו ליהנות מהחופשה?

ובכן, דמי ביטול כרטיס טיסה ברוב החברות הם גבוהים במיוחד עד בלתי משתלמים בעליל וכן, ישנם מקרים בהם פתק מרופא, בתוספת מכתב מנומס שנשלח לחברת התעופה הצליח לגרום לה לעשות את הדבר הנכון. אבל למה לקחת סיכון שתפלו על האדם הנכון במחלקה הנכונה? שלא לדבר על כל הביורוקרטיה שתעברו בדרך, על הפקידים ומנהלים שתצטרכו לשכנע שוב ושוב, והזמן הרב שתבזבזו על כל הנושא עד שייפתר (אם ייפתר)? כיום, חברת טריפ גרנטי מציעה ביטוח ביטול טיסה מכל סיבה – כן, גם אם אתם חולים, אבל גם אם סתם לא מתחשק לכם פתאום לטוס. בלי אותיות קטנות ובלי סחבת – ביטלתם את הטיסה – קיבלתם החזר כספי של 80%. 

המאמר נכתב על ידי חברת Trip Guaranty

המאמר נכתב על ידי חברת Trip Guaranty

אנו רואים בפעילות של Trip Guaranty שליחות המיועדת לשפר באופן משמעותי את הביטחון של הצרכן הישראלי בהזמנת מוצרים ושירותים ולאפשר לו גמישות לביטול במקרה הצורך.

למאמרים נוספים

עשוי לעניין אותך גם

מסוע מזוודות

איתור כבודה

רוב האנשים לא אוהבים לארוז, ורוב האנשים יחושו חסרי אונים כאשר הם יגלו שהמזוודה אבדה ואינה מחכה להם עם הנחיתה. מעבר לעובדה שבמזוודה עשויים להיות

קראו עוד
ביטוח נסיעה

ביטוח נסיעות

אין כמו גיחה לחו”ל, חוויה מרגשת ומעצימה, הזדמנות ליהנות ממקומות, תרבויות ומחוויות בלתי נשכחות. עם זאת, כדי שבאמת נהנה מהטיול, חשוב לדאוג לביטוח נסיעות מתאים,

קראו עוד
מומחים לביטוח הנסיעה שלך
כל הביטוחים במקום אחד!
5 דקות ואתם מכוסים מא' עד ת'