טיפים לטיסה – תכנון וארגון לפני

Travel
 1. לחקור את הנסיעה – לפני שיוצאים ליעד מסוים כדאי לחקור את המקום, ללמוד עליו, לבדוק מפה, ספר הדרכה או אפליקציה מתאימה – כל מה שיעזור לברר על מזג האוויר, אטרקציות, מנהגים וכד’.
 2. לתכנן את הנסיעה – לאחר שחוקרים מומלץ לתכנן מראש את כל מה שניתן. כי כאשר נמצאים במקום זר בדרך כלל אין את תשומת הלב והזמן הדרושים לתכנון. כמובן ויתכנו שינויים אבל זה יקל אם תהיה מסגרת עליה יתנהלו גם השינויים.
 3. דרכון וויזה – לוודא שיש דרכון בתוקף ולבדוק אם יש צורך בויזה ליעד אליו מתכוונים לטוס. בנוסף חשוב לשים לב שהשם על הדרכון יופיע כלשונו גם על כרטיס הטיסה כדי למנוע אי הבנות.
 4. ביטוח נסיעות – אי אפשר לצאת מהארץ מבלי לדאוג לביטוח נסיעות ומומלץ שיהיה כיסוי רפואי נרחב, במיוחד בתקופה הזאת.
 5. חיסונים – יש לבדוק האם יש צורך להתחסן לקראת נסיעה ליעד מסוים. הכוונה היא לא רק לחיסון קורונה (שכיום כל מדינה מעדיפה שכל הנכנסים בשעריה יהיו מחוסנים), אלא שבחלק מהמדינות יש דרישה לחיסונים נוספים לכן חשוב לברר ולהתחסן מבעוד מועד.
 6. ארגון פיננסי – מומלץ לבדוק מה הדרך המועדפת עליכם לתשלום עבור שירותים. אנשים רבים מעדיפים לשלם באמצעות כרטיסי אשראי. במקרה כזה חשוב להודיע לחברת האשראי שלא תהיה מופתעת ותעצור את התשלום. יש כאלו שעדיין מעדיפים להשתמש במזומנים במקרה כזה כדאי לוודא שהשטרות מאובטחים.
 7. ארזו בצורה אופטימלית – מאחר שרוב חברות מחייבות על כבודה מומלץ להחליט מראש אם אתם יכולים להסתדר עם תיק נשיאה בלבד (carry-on), שיחסוך זמן בהמשך, או שאתם זקוקים גם למזוודות נוספות. בכל מקרה תשתדלו לארוז קל ולהסתדר עם מעט.
 8. תרופות – אם אתם זקוקים לתרופות, וודאו שארזתם אותן כראוי ויש לכם מרשמים גנריים למקרה הצורך. אם אתם סובלים מבחילות בטיסות דאגו לתרופה מתאימה על מנת להקל על עצמכם את הטיסה.
 9. לבוש – דאגו ללבוש לטיסה בגדים נוחים ותוספות ביגוד בהישג יד.
 10. מזון – בחלק מהטיסות לא מגישים מזון. דאגו לסנדביצ’ים חטיפים, מתוקים וכד’.
 11. בידור – בחלק מהטיסות לא מספקים בידור. דאגו לספר טוב, קינדל, מוזיקה טאבלט לסרטים וכן לאוזניות אישיות כי כיום יקר לשכור במטוס.

טיפים לטיסה – הגעה לשדה התעופה

 1. וודאו שהמסמכים שבידיכם תקינים ונמצאים בתוקף – כולם יודעים שחייבים להגיע אל שדה התעופה עם כרטיס טיסה ודרכון בתוקף, אך אתם בטוחים שהמסמכים שלכם עומדים ברף הדרישות של כלל שדות התעופה? הדרכון הינו מסמך הזיהוי החשוב ביותר עמו תזדהו במהלך הנסיעה והוא חייב להיות שלם לחלוטין. נוסעים רבים עוכבו בשדה התעופה בגלל קרעים קטנים בקצות הדרכון, דיו מחוק כתוצאה מרטיבות וכדומה. להחליף דרכון פגום לדרכון תקין הינו הליך מהיר אותו ניתן לבצע במשרד הפנים בארץ ובכל שגרירות ישראלית בחו”ל. עדיף לבזבז 20 דקות בשביל חידוש דרכון מלבזבז שעות בשדה התעופה או חלילה להגיע למצב של ביטול נופש ולהפסיד אלפי שקלים. בנוסף, קחו בחשבון כי במדינות רבות, דרכון שנותרה חצי שנה עד לסיום התוקף שלו, מונע מנוסעים לעלות לטיסות ברוב חברות התעופה.
 2. היו נחמדים ומנומסים אל הבודקים הביטחוניים –  כאשר המאבטח שואל אתכם אם ארזתם לבד, לא מומלץ להתעצבן מזמן הבדיקה הארוך במסוף הכבודה הקלה. התחצפויות וריבים עם אנשי ביטחון יכולים לעכב אתכם באופן מיותר לחלוטין. אנשי הביטחון בשדות התעופה לוקחים את עבודתם ברצינות ויש להתייחס אליהם בכבוד הנדרש.

 3. וודאו שהכבודה שלכם מוכנה לקראת בדיקה – כדאי לעבור על תקנות האבטחה של המדינה אליה אתם טסים. בארה”ב למשל, לא מאפשרים להעלות נוזלים אל המטוס, כולל נוזלים שנקנו בדיוטי פרי. חבל שהבושם היקר שהחלטתם לקחת אתכם אל המטוס ייזרק אל הפח של הבודק הביטחוני. בנוסף, קחו בחשבון שמכשירי חשמל כמו נגנים ומשבים ניידים נבדקים בנפרד. אם תשימו את כל הכבודה בתיק הקטן שעולה אתכם אל המטוס ותוותרו על מזוודה גדולה כדי לחסוך זמן בבדיקה הביטחונית, ייתכן שתצטרכו לעבור בדיקה ארוכה הרבה יותר.

טיפ בונוס – איך מבטלים טיסה ולא פושטים את הרגל?

הפעילו את ביטוח ביטול הטיסה שלכם. יש לכם ביטוח ביטול טיסה – נכון? כמו שיש לכם ביטוח לבית במקרה שהוא נשרף, ביטוח בריאות באחת מקופות החולים למקרים בהם אתם חולים וזקוקים לטיפול, וביטוח נסיעות למקרים בהם (חס וחלילה) תזדקקו לשירותים רפואיים בזמן חופשתכם בחו”ל, כך אתם זקוקים גם לביטוח ביטול טיסה, למקרים בהם תצטרכו לבטל את הטיסה או את החופשה, מכל סיבה שהיא.

כן – ביטוח ביטול טיסה של טריפ גרנטי (מבית הפניקס), אכן מאפשר לכם לבטל את הטיסה או את החופשה כולה מכל סיבה שהיא – בין אם היא חשש להימצאותו של וירוס הזיקה ביעד אליו אתם נוסעים, או בין אם פשוט קמתם ליום שיער גרוע במיוחד, ואתם רוצים להתחבא בבית. בנוסף לכל הטוב הזה, חברת טריפ גרנטי מציעה גם ביטוח שירותים נוספים, באמצעותו תוכלו לבטח שירותי נופש ותיירות משלימים – בתי מלון, חדרים להשכרה, כרטיסים למוזיאונים ולפארקי שעשועים, סיורים מודרכים ועוד.

בקיצור- תוכלו לבטח גם את כל האטרקציות והפעילויות שתכננתם לחופשה, שבסופו של דבר מצטברות לסכום לא מבוטל, ולהנות מהחזר הוצאות במקרה של ביטול. הביטוח תקף מרגע הרכישה (כל עוד קניתם אותו תוך שבוע מיום רכישת החופשה והמוצרים הנלווים), ועד 12 שעות לפני העלייה למטוס, כך שאתם באמת יכולים להתחרט ולבטל את הכל בדקה ה- 90. אין ספק שאם מדברים על טיפים לטיסה, רכישה ביטוח ביטול טיסה הוא בין הטיפים החשובים ביותר

3 סיבות שכיחות לכך שחייבים לרכוש ביטוח ביטול טיסה

אז כולנו כבר יודעים שלקראת כל נסיעה לחו”ל אנחנו חייבים לבטח את עצמנו עם ביטוח נסיעות, כי מי יודע מה יכול לקרות לנו דווקא כשנהייה בחו”ל. ורובינו גם שמענו על האופציה של לרכוש ביטוח נסיעות לחול כולל ביטוח נסיעה, למקרים קיצוניים בהם נאלץ לבטל לגמרי את הנסיעה.

אבל מה שרובנו לא יודעים זה כי הביטוח היחידי שיכול להבטיח החזר כספי במקרים של ביטול טיסה (ולא משנה מהי סיבת הביטול), הוא ביטוח ביטול טיסה של טריפ גרנטי, מבית הפניקס. כן, גם אם יש לכם סעיף של ביטול נסיעה בפוליסת הביטוח, וגם אם סיבת הביטול היא ייחודית ומוצדקת מאד בעינכם.

הנה שלושת הסיבות השכיחות ביותר לכך שתביעות ביטוח הנסיעה שלכם נדחות:

לא הלכתם לרופא לפני ביטול הנסיעה בעקבות מחלה

אם אתם או בן/בת זוגכם סובלים ממחלה, פציעה, או מצב רפואי מספיק רציני כדי לגרום לכם, בתור האנשים השקולים שאתם, לבטל את הנסיעה, יהיו מספר חברות ביטוח שאכן יאשרו את ביטול הטיסה ויחזירו לכם את הסכום שנקבע בפוליסת הביטוח. עם זאת, ההחזר מותנה בכך שרופא בדק אתכם או את בן/בת זוגכם וייעץ לכם לבטל את הנסיעה – לפני שהתקבלה ההחלטה הסופית על הביטול.

אם זה לא אפשרי, הרופא חייב לבדוק אתכם תוך 72 שעות מרגע ביטול הנסיעה. לעומת זאת, עם ביטוח ביטול טיסה לא תאלצו לספק כל הוכחה מרופא ולמעשה, ביטול הנסיעה לא קשור כלל למצבכם הבריאותי, ולא תתבקשו לספק כל הסבר בנוגע לסיבת הביטול.

לא סיפקתם תיעוד עבור הסיבות לביטול הנסיעה וההוצאות הנלוות לכך

ברוב המקרים, פוליסת ביטוח נסיעות הכוללת גם אפשרות של החזר כספי כלשהו במקרים של ביטול, דורשת תיעוד של כל הסיבות וכל ההוצאות הקשורות לביטול. לא מספיק לשלוח קבלה של כרטיס האשראי או כל קבלה אחרת. אתם צריכים לתעד ביסודיות את כל עלויות הנסיעה, את הסיבה לביטול, ואת כל ההחזרים שייתכן וכבר קיבלתם.

רשימת התיעוד כוללת גם:

 • קבלות וחשבונות מפורטים עבור כל ההוצאות.
 • עותק מקורי של כל ההחזרים או כל ההוצאות שהתקבלו מסוכנות הנסיעות, ממארגני הטיול או חבילת הנופש, מחברת ההובלה, מאתר הנופש, מהחברה לניהול הנכסים או מכל ישות אחרת.
 • העתק של החשבונית מאתר הנופש/ של חוזה השכירות (או אישור השכירות) של יחידת הנופש/דירה/מלון.
 • טענות עבור ביטול הנסיעה.
 • כל תיעוד ראוי  שמסביר באופן רשמי את הסיבה לביטול הנסיעה או להפרעתה.
 • פירוט של כל החשבוניות והקבלות, והוכחת תשלומי ביטוח אחרים.
 • כרטיסים מקוריים בהם לא השתמשתם, עותקים של חשבוניות, הוכחת תשלומים,  ומסמכים אחרים המאמתים את העלות או ההתרחשות של ביטול הנסיעה או הפסקתה באמצע.
 • תיעוד החזרים שהתקבלו מספק/י הנסיעות.
 • מכתב ממפעיל או מארגן הנסיעה, או שטר מפורט של סוכן הנסיעות המציין את סכומי עלויות הנסיעה שאינם ניתנים להחזרה.

בקיצור, אתם צריכים לשלוח כל מה שאתם יכולים למצוא בקשר לסיבות ביטול הנסיעה שלכם ולעלויות שבאו בעקבות ההחלטה. וזה לא רק נשמע הרבה. אלא זה באמת מדובר בהמון ניירת וסחבת, מהן תוכלו להימנע בקלות, אם רק יהיה לכם ביטוח ביטול טיסה.

רכשתם ביטוח נסיעות כאשר סערה גדולה כבר היתה באופק

ישנן מספר סיבות הקשורות למזג האוויר, שלרוב מכוסות בפוליסת הביטוח, כמו למשל:

 • ספק הנסיעות שלכם אינו יכול להביא אתכם ליעד הטיול המקורי תוך 24 שעות רצופות לפחות מזמן ההגעה המקורי עקב מזג אוויר גרוע.
 • מארגן הטיול מבטל את הסיור הרב-יומי שלכם (שנרכש לפני מועד היציאה ), עקב מזג אוויר חמור.
 • יעד החופשה שלכם הוא בלתי ראוי למגורים
 • יצאה אזהרת ציקלון, הוריקן, או טייפון לטיסות היוצאות ליעד שלכם, 24 שעות לפני מועד היציאה.
 • הרשויות הממשלתיות מורות על פינוי חובה ביעד שלכם, שבתוקף בתוך 24 שעות לפני מועד היציאה שלכם.

עם זאת, ביטוח נסיעות נועד להגן על הנוסעים מפני אירועים פתאומיים ובלתי צפויים – לא איומים שכבר נמצאים באופק כאשר הביטוח נרכש. אם אתם קונים ביטוח נסיעות אחרי שכבר הוכרז על סכנה או אחרי שהוצאה אזהרה, פוליסת הביטוח לא תכסה את הוצאות הביטול.

אלא אם כן יש לכם ביטוח ביטול טיסה, איתו אתם יכולים לבטל את הנסיעה גם אם סתם הודיעו על כמה ימי גשם קליל ביעד, ואתם תכננתם חופשת בטן גב ללא הפרעות. או כל סיבה אחרת שבעקבותיה תרצו לבטל.

המאמר נכתב על ידי חברת Trip Guaranty

המאמר נכתב על ידי חברת Trip Guaranty

אנו רואים בפעילות של Trip Guaranty שליחות המיועדת לשפר באופן משמעותי את הביטחון של הצרכן הישראלי בהזמנת מוצרים ושירותים ולאפשר לו גמישות לביטול במקרה הצורך.

למאמרים נוספים

עשוי לעניין אותך גם

מסוע מזוודות

איתור כבודה

רוב האנשים לא אוהבים לארוז, ורוב האנשים יחושו חסרי אונים כאשר הם יגלו שהמזוודה אבדה ואינה מחכה להם עם הנחיתה. מעבר לעובדה שבמזוודה עשויים להיות

קראו עוד
ביטוח נסיעה

ביטוח נסיעות

אין כמו גיחה לחו”ל, חוויה מרגשת ומעצימה, הזדמנות ליהנות ממקומות, תרבויות ומחוויות בלתי נשכחות. עם זאת, כדי שבאמת נהנה מהטיול, חשוב לדאוג לביטוח נסיעות מתאים,

קראו עוד
מומחים לביטוח הנסיעה שלך
כל הביטוחים במקום אחד!
5 דקות ואתם מכוסים מא' עד ת'