מה זה ביטוח נסיעות לחו”ל?

דרכון עם כרטיסי טיסה

כל אזרח בישראל נהנה מביטוח בריאות ממלכתי. הביטוח הזה נותן אפשרות לאדם לגשת לרופאים, לרכוש תרופות במחיר מוזל, לקבל טיפול גם במסגרת בית חולים כמו אשפוזים, ניתוחים ועוד.
ביטוח בריאות ממלכתי הוא ביטוח בסיסי, כזה שמאפשר לאזרחים מערך שירותים מוגדר. אך רבים נוטים להרחיב את מסגרות השירותים על ידי רכישת ביטוחי בריאות רחבים יותר, אם במסגרת קופות החולים אליהם הם משתייכים, ואם באמצעות אחת מחברות הביטוח המתמחות בנושאי בריאות וסיעוד.
אך יש לשים לב לעובדה שביטוח בריאות ממלכתי תקף רק בגבולות מדינת ישראל. מרגע שאדם יוצא מגבולות המדינה, הוא למעשה אינו מכוסה מבחינת קבלת שירותים רפואיים.

מה שמכסה את הפער הוא ביטוח נסיעות לחו”ל – ביטוח שבעיקרו נותן כיסוי רפואי למי שיוצא מגבולות המדינה ומאפשר קבלת שירותים רפואיים בלי היסוס במקרה הצורך, כששוהים בחו”ל.
ביטוח נסיעות מאפשר לרוכשים אותו להרחיב אותו גם לביטוח על כבודה ומטען, להגנה משפטית (בעיקר במקרים של חבות כלפי צד ג’) ועוד, לפי בחירת רוכש הפוליסה.

למי מתאים ביטוח נסיעות לחו”ל?

לכולם!!!
בעבר היו אנשים שהחליטו שאינם רוכשים ביטוח אם הטיסה הייתה לפרק זמן קצר, כמו למשל סוף שבוע בפראג, גיחת קניות ללונדון, נסיעת עסקים ממוקדת וכד’; אך מאז פרוץ מגפת הקורונה כבר ברור לכולם, שלצאת לחו”ל מבלי לרכוש ביטוח נסיעות זו החלטה לא אחראית ופזיזה, ולעיתים ממש לא משתלמת. לא רק זאת אלא שרבים אף מעדיפים להרחיב את הביטוח למצבים הקשורים למגיפת הקורונה.

הכירו את המוצר הביטוחי מבית היוצר של הפניקס ו- Trip Guaranty – ביטוח טיסה לחו”ל

למי לא מתאים ביטוח נסיעות לחו”ל?

לאף אחד!!!
לא יוצאים מגבולות מדינת ישראל ללא כיסוי בריאותי-רפואי מתאים! זה לא אחראי מבחינה בריאותית ומסוכן מבחינה כלכלית.

איך מגיפת הקורונה השפיעה על ענף הביטוח לנסיעות לחו”ל?

חברות הביטוח, בגמישות רבה, הרחיבו את ביטוח הנסיעות לחו”ל גם לדברים ואירועים הקשורים למגפת הקורונה, והוסיפו אלמנטים שונים על מנת להקל על רוכשי הפוליסות גם בתקופה כזאת של אי ודאות, כמו לדוגמה:

 • כיסוי לביטול נסיעה עקב מגפה;
 • הארכת שהות בחו”ל מעבר לתקופת הביטוח;
 • כיסוי במקרה של קיצור שהיה עקב התראת סגר;
 • הוצאות רפואיות הנובעות ממחלת הקורונה;
 • ועוד.

כמה עולה ביטוח נסיעות לחו”ל?

כל חברת ביטוח מציעה ביטוח נסיעות בסיסי, ואפשרויות להרחבה. הסכומים משתנים מחברה לחברה. לכן חשוב, לפני רכישת ביטוח נסיעות, לעשות סקר שוק קצר ולראות מה כל חברה מציעה, מה שונה בהצעות, ומה הכי אופטימלי בהתאם להעדפות אישיות.

ראו גם: ביטוח ביטוח טיסה השוואת מחירים

ביטוח נסיעות לחו”ל – מה חשוב לדעת לפני שסוגרים?

ביטוח נסיעות לחול נתפס לפעמים כתשלום נוסף לחברת הביטוח שרק מייקר את עלויות הטיסה. בשנים האחרונות יש מירוץ בלתי נגמר אחרי הדיל הטוב ביותר – השמיים נפתחו לתחרות וחברות תעופה מכל העולם מציעות כרטיסי טיסה במחירי לואו קוסט. כשחברה חדשה יוצאת במסע פרסום, אנחנו שומעים הרבה פעמים על כרטיסי טיסה במחירים מופרכים – כרטיס לניו יורק במאה וחמישים דולר, כרטיס לפריז בשמונים דולר, ועוד שלל הצעות שמקבלות מיד פרסום תקשורתי נרחב. כשבודקים לעומק את הדילים, מתברר בדרך כלל שיש מספר מוגבל של כרטיסים במחירים זולים במיוחד, במטרה לייצר רעש תקשורתי, שמחיר הכרטיס אינו כולל את שליחת המזוודה, שיש מסי נמל נוספים ועוד תוספות שונות שבדרך כלל כלולות במחירי הכרטיסים הרגילים.

השיטה הזו היא דרך מצוינת למכור כרטיסים. מי שמפרסם כרטיסי טיסה במחיר שאף פעם לא שמענו עליו, יודע שהוא יקבל בתמורה פרסום חינם כתוצאה מהבאז התקשורתי והדיונים ברשתות החברתיות. בפועל, ענף התעופה וענף התיירות עובדים בצורה דומה – כל מחיר של חדר במלון או של כרטיס טיסה הוא מחיר דינאמי, ומשתנה בהתאם לרמת הביקוש וההיצע. בתקופות שבהן הביקוש עולה, המחירים עולים בהתאם ובתקופות של ירידה בביקוש, הם מתחילים לרדת. השינויים במחירים יכולים להתרחש בכל דקה, בדיוק כמו בבורסה. בנוסף על כך, קיימים פערים ברמת השירות ובחווית הטיסה בין חברות התעופה השונות. החברות הלאומיות כמו אל על ובריטיש איירוויז, יקפידו תמיד לבדל את עצמן מבחינת האיכות שלהן ביחס לחברות אחרות, ובהתאם לכך גם מחירי הכרטיסים שהן מציעות יהיו מעל לממוצע.

החיסרון הגדול של טיסות הלואו קוסט הוא שבתקופות השיא של עונת התיירות, גם הן מושפעות מרמת הביקוש ומעלות את המחירים – כך שמי שרוצה לקנות כרטיס סמוך למועד הטיסה בקיץ או בתקופת החגים, יוכל לרכוש אותו תמיד במחיר גבוה יחסית. במידה ומבצעים את הרכישה כמה חודשים מראש, יש סיכוי טוב יותר למצוא את הדילים הזולים. אנשים רבים חוששים לעשות את זה והסיבה העיקרית לכך היא שאנחנו ישראלים: אנחנו לא אוהבים לתכנן לטווח ארוך, לא אוהבים להתחייב ורוצים תמיד להרגיש שמצאנו משהו במחיר מציאה ברגע האחרון. במציאות זה כמובן לא תמיד ככה, ורובנו מפסידים כסף ברכישת כרטיס טיסה יקר כשמועד החופשה מתקרב. 

באתר דיל גרנטי, תמצאו טיסות וחופשות בהנחות ענק, בלי טריקים. השירות מיוחד ללקוחות Trip Guaranty המציע מגוון הצעות של טיסות, מלונות, חבילות נופש וכרטיסים לאירועי ספורט ובידור בחו”ל שלא נעשה בהם שימוש עקב ביטול

פתרונות הביטוח של טריפ גרנטי

ביטוח נסיעות, ביטוח ביטול טיסה או ביטוח לכל החופשה, נעשים בעלות סמלית יחסית לגודל ההפסד שייגרם במקרה ותיאלצו לבטל. כאשר רוכשים כרטיס טיסה כמה חודשים לפני הטיסה המחיר שלו זול בעשרות אחוזים, אם מוסיפים על כך את מחיר הביטוח, לא מגיעים אל הסכום שיעלה כרטיס טיסה שנרכש סמוך למועד הטיסה. בדרך הזו אפשר להישאר מכוסים – במקרה שהתוכניות לא יסתדרו ותצטרכו לבצע ביטול טיסה, הביטוח יעניק לכם החזר כספי באופן מיידי, ובמקרה שאתם נוסעים והכל בסדר, אתם יוצאים מורווחים מהמחיר האטרקטיבי ששולם מלכתחילה. 

טריפ גרנטי יצרה מהפכה בשוק ביטוחי הטיסות. החברה מציעה ביטוח נסיעות לחו”ל עבור כרטיס הטיסה או עבור כל מרכיבי החופשה ומקנה לכל רעיון הביטוח משמעות חדשה: ביטוח נסיעות לחו”ל לא חייב להיות מופעל רק במקרה חירום כמו מחלה או תאונה – הזכות לעשות ביטוח נסיעות ולקבל החזר בקלות יכולה להיות נגישה לכולם, אין צורך להוכיח שום דבר, מספיק שתגידו שאתם רוצים לבטל, ותוך כמה ימים תקבלו את ההחזר.

לפרטים נוספים פנו אל הנציגים שלנו בטלפון 08-6995110 ותגלו עולם חדש של ביטוח.

טיפים לפני שסוגרים ביטוח נסיעות לחו”ל

 1. הגדרת הנסיעה – כשיוצאים לחו”ל צריך ביטוח נסיעות! זה משפט שבעבר היו אנשים שחלקו עליו במידה רבה (וקפצו לסוף שבוע קצר, לנסיעת עסקים קצרה וכד’), אך כיום אין עליו עוררין. ובכל זאת, מומלץ להגדיר את הנסיעה לפני רכישת הביטוח:
  לאן נוסעים?, לכמה זמן?, מה סוג הנסיעה?
 2. חקר שוק – בגדול, כל חברת ביטוח, חברת אשראי, קופת חולים ועוד מציעות ביטוח נסיעות לחו”ל. חקר שוק בין החברות יכול לחסוך הרבה כסף. מומלץ לשים לב לתנאי הפוליסה, למחיר ההרחבות, לתעריפי ההשתתפות העצמית, לגובה התקרות, לסוגי הכיסוי וגם  למחיר אופטימלי – זהו טיפ שעלול להיות לא ברור. מחיר אופטימלי מדגיש את הצורך לעשות שקלול כל הפרמטרים והמחירים כדי להגיע למסקנה מה הפוליסה העדיפה. זה לא בהכרח יהיה המחיר הנמוך ביותר או הגבוה ביותר.

ביטוח נסיעות לחו”ל: איזה כיסויים קיימים?

ביטוח נסיעות לחו”ל הוא במהותו ביטוח רפואי האמור לכסות עלויות במקרה של צורך בטיפול רפואי, אך לא רק. הכיסויים הקיימים במסגרת ביטוח נסיעות לחו”ל הם:

 • הוצאות רפואיות – יש מגוון רחב של כיסויים על הוצאות רפואיות. כל נוסע יבחר מה המתאים ביותר עבור מצבו האישי;
 • אחריות כלפי צד ג’;
 • כיסוי כבודה;
 • כיסוי לפריטים כמו מחשב, טאבלט, טלפון נייד;
 • כיסוי לספורט או טיול אתגר;י
 • כיסוי לאיתור וחילוץ;
 • כיסוי לקיצור או ביטול נסיעה;
 • מגן קורונה.

אתרים לביצוע השוואת ביטוח נסיעות לחול

וובי – זה האתר הפופולרי ביותר בו בוחרים יעד ותאריך ומקבלים הצעות ממספר חברות. אך כמובן יש לפרוט כל הצעה לפי הצרכים האישיים.
שוק הביטוח – באתר זה אפשר לקבל אונליין השוואת ביטוח נסיעות לחול כולל התאמת הכיסויים השונים וגם הסברים לגביהם.
סופר מרקר – אתר צרכנות פיננסית מבית העיתון דה מרקר.

ביטוח נסיעות מבית הפניקס – ההמלצה של טריפ גרנטי

פוליסת ביטוח הנסיעות מבית הפניקס – Smart Travel – היא הדור הבא של ביטוח הנסיעות לחו”ל:
היא מציעה אפליקצייה ייחודית שמתאמת רופא בחו”ל ומשלמת במקומכם.
היא מציעה כיסוי להוצאות רפואיות בחו”ל ללא הגבלה.
ניתנת אפשרות להתייעצות אונליין (24/7) בעברית עם רופא בישראל.
היא מציעה כיסוי אטרקטיבי – באמצעות תכנית “מגן קורונה”.
היא מציעה הנחה מיוחד לגילאי 60 פלוס – כי לא שוכחים את המבוגרים.

המאמר נכתב על ידי חברת Trip Guaranty

המאמר נכתב על ידי חברת Trip Guaranty

אנו רואים בפעילות של Trip Guaranty שליחות המיועדת לשפר באופן משמעותי את הביטחון של הצרכן הישראלי בהזמנת מוצרים ושירותים ולאפשר לו גמישות לביטול במקרה הצורך.

למאמרים נוספים

עשוי לעניין אותך גם

מסוע מזוודות

איתור כבודה

רוב האנשים לא אוהבים לארוז, ורוב האנשים יחושו חסרי אונים כאשר הם יגלו שהמזוודה אבדה ואינה מחכה להם עם הנחיתה. מעבר לעובדה שבמזוודה עשויים להיות

קראו עוד
ביטוח נסיעה

ביטוח נסיעות

אין כמו גיחה לחו”ל, חוויה מרגשת ומעצימה, הזדמנות ליהנות ממקומות, תרבויות ומחוויות בלתי נשכחות. עם זאת, כדי שבאמת נהנה מהטיול, חשוב לדאוג לביטוח נסיעות מתאים,

קראו עוד
מומחים לביטוח הנסיעה שלך
כל הביטוחים במקום אחד!
5 דקות ואתם מכוסים מא' עד ת'