חוק ביטול טיסה – טיפ לנוסע המבולבל

טיפים לנוסעים

ג’ון לנון שר: “החיים הם מה שקורה כשאתה עסוק בלתכנן תכניות אחרות” ואכן, לצערנו, זה יכול לקרות גם כשהתוכנית היא טיסה לחו”ל.

כשהיא משתנה באופן בלתי צפוי, קיים סיכון להיפגע מדרישות תשלום של דמי ביטול כרטיסי טיסה בסכומים שונים, או גרוע מכך – תשלום מחיר מלא על הכרטיס, ללא כל החזר. כדי להוסיף דלק למדורה, עם איומי הטרור של היום ומיני וירוסים כמו סארס וזיקה, הנוסעים של היום מתמודדים מול תנאי טיול לא ודאיים, שיכולים להשתנות במהירות.

חוק ביטול טיסה כפי שהוא קיים כיום יכול לעזור רק במקרים מסוימים עבורם תדרשו להציג הוכחות, אבל אנחנו הרי יודעים שסיבות רבות הדורשות ביטול כרטיסי טיסה לא יעמדו בקריטריונים אלו. אז מה עושים?

אפשר כמובן להסתמך על חוק הגנת הצרכן ביטול טיסה, האומר שכל עסקה ניתן לבטל תוך 14 יום ובמידה והעסקה עצמה (הטיסה במקרה זה) אמורה להתרחש בתוך שבעה ימים שאינם ימי מנוחה.

אבל מה עושים אם רק אחרי שלושה שבועות גיליתם ששכחתם את יום ההולדת של אמא? או שבדיוק יומיים לפני הטיסה הילדה חולה ואי אפשר לטוס איתה לחו”ל? שום חוק ביטול טיסה לא יאפשר לכם לבטל בתנאים אלו ולקבל החזר כלשהו. כך לפחות היה המצב עד שהגיע ביטוח ביטול טיסה של טריפ גרנטי. הביטוח, מבית הפניקס, נותן לכם את ההזמנות לבטל את הטיסה (וגם שלל מוצרי תיירות נוספים הקשורים אליה – השכרת רכב, כרטיסים להופעות, כרטיסים להפלגות וכו’) מכל סיבה שהיא, בלי תנאים, בלי טובות ובלי אותיות קטנות.

את הביטוח יש להפעיל מיד עם רכישת כרטיסי הטיסה (עד שבוע מיום רכישתם) והוא תקף עד ל- 12 שעות לפני העלייה למטוס.

אז מה אתם הייתם עושים? מסתמכים על חוק ביטול טיסה מיושן שאף אחד לא ממש יודע מה הוא אומר ומה הוא מכסה, או הולכים על ביטוח שמחזיר לכם 80% מסכום כל המוצרים שביטחתם, ללא שאלות וללא ניירת – היישר לחשבון הבנק שלכם, כך שלמרות האכזבה מביטול הטיסה והחופשה, תוכלו להתעודד מכך שרוב הכסף הוחזר לכם ומיד תוכלו להתחיל לרקום את חופשת החלומות הבאה.

המאמר נכתב על ידי חברת Trip Guaranty

המאמר נכתב על ידי חברת Trip Guaranty

אנו רואים בפעילות של Trip Guaranty שליחות המיועדת לשפר באופן משמעותי את הביטחון של הצרכן הישראלי בהזמנת מוצרים ושירותים ולאפשר לו גמישות לביטול במקרה הצורך.

למאמרים נוספים

עשוי לעניין אותך גם

מסוע מזוודות

איתור כבודה

רוב האנשים לא אוהבים לארוז, ורוב האנשים יחושו חסרי אונים כאשר הם יגלו שהמזוודה אבדה ואינה מחכה להם עם הנחיתה. מעבר לעובדה שבמזוודה עשויים להיות

קראו עוד
ביטוח נסיעה

ביטוח נסיעות

אין כמו גיחה לחו”ל, חוויה מרגשת ומעצימה, הזדמנות ליהנות ממקומות, תרבויות ומחוויות בלתי נשכחות. עם זאת, כדי שבאמת נהנה מהטיול, חשוב לדאוג לביטוח נסיעות מתאים,

קראו עוד
מומחים לביטוח הנסיעה שלך
כל הביטוחים במקום אחד!
5 דקות ואתם מכוסים מא' עד ת'