התניידות בזמן חופשה ברומא

תייר ברומא

החלטתם לצאת ולהתאוורר ממטלות היומיום עם טיול לרומא. חיפשתם ומצאתם דילים לרומא במחיר סביר. דאגתם לרכוש ביטוח נסיעות מתאים וכל התוספת הנחוצות למען השקט הנפשי שלכם. עכשיו נשאלת השאלה:

מה הדרך האופטימלית להתנייד בזמן חופשה ברומא?

האם להשתמש בתחבורה ציבורית? האם לשכור רכב?

אם אתם מעדיפים לשכור רכב, רק קחו בחשבון שרומא היא עיר גדולה וצפופה מאוד, עם רחובות המסתעפים כמו קורי עכביש. לנהגים האיטלקיים יש דרך משלהם לנהוג ועלול להיות לכם קשה להסתגל אליה בתקופת השהות קצרה שלכם. כמו בכל עיר גדולה, אתם עלולים להיתקל בבעיות התמצאות, פקקים וחניה. השילוט הוא כמובן באיטלקית ולא תמיד נהיר וברור. כדי לא להרוס חופשה ברומא עם עצבים ולחצים מיותרים, מומלץ לחשוב פעמיים לפני שאתם שוכרים רכב, ולקחת בחשבון שהתחבורה הציבורית העומדת לרשותכם היא מגוונת:

  • רכבת – יש לשער שבסיום הטיסה מישראל לקראת טיול לרומא, תנחתו בשדה התעופה פיומיצ’ינו, המוכר גם בשם ליאונרדו דה וינצ’י. הוא נמצא כ-30 ק”מ מחוץ לרומא אבל אל דאגה – כל חצי שעה עומדת לרשותכם רכבת מהירה שאף היא מכונה ליאונרדו. היא מגיעה עד לתחנת הרכבת טרמיני, שהיא תחנת הרכבת הראשית בעיר. בדרך חזרה לשדה התעופה, הרכבת עוברת באותו מסלול.
  • אוטובוסים – פועלים משעות הבוקר המוקדמות ועד חצות. ישנם קווים בודדים שפועלים גם במשך הלילה. העיר מרושתת היטב מבחינת האוטובוסים, וניתן להגיע באמצעותם לכל מקום. לתשומת לבכם – יש לקנות כרטיסים מראש במכונות אוטומטיות, בדוכני עיתונים או בתחנה המרכזית אך לא ניתן לקנות אותם אצל הנהגים. החיסרון של האוטובוסים הוא שהם עלולים להיות צפופים, ובדרך כלל הם לא ממוזגים.
  • מטרו (רכבת תחתית) – יש ברומא שלושה קווי מטרו שנפגשים בתחנת הרכבת טרמיני. הם יוצאים בתדירות של 10 דקות. אפשר ליהנות מכרטיסים לנסיעה בודדת, או חופשי יומי עד שלושה ימים (כרטיס המשמש גם ככרטיס אוטובוס, טראם ורכבת בתוך העיר).
  • טראם (חשמלית) – יש ברומא ששה קווי טראם. זהו אמצעי תחבורה נוח, אך לתשומת לבכם – הטראם אינו פעיל בימי ראשון.
  • מוניות – ההמלצה היא לנסוע רק על פי מונה או תעריף שהוחלט וסוכם מראש.

לסיכום

אם אתם לקראת חופשה ברומא, החליטו מראש באיזה מקומות, אתרים, אטרקציות וכד’ אתם מעוניינים לבקר; לפי זה תבחרו את אמצעי התחבורה המתאימים. אם רוצים להיות ספונטניים, הגיעו לרומא ותבחרו ממבחר אמצעי תחבורה הנגישים והיעילים העומדים לרשותכם.

המאמר נכתב על ידי חברת Trip Guaranty

המאמר נכתב על ידי חברת Trip Guaranty

אנו רואים בפעילות של Trip Guaranty שליחות המיועדת לשפר באופן משמעותי את הביטחון של הצרכן הישראלי בהזמנת מוצרים ושירותים ולאפשר לו גמישות לביטול במקרה הצורך.

למאמרים נוספים

עשוי לעניין אותך גם

מסוע מזוודות

איתור כבודה

רוב האנשים לא אוהבים לארוז, ורוב האנשים יחושו חסרי אונים כאשר הם יגלו שהמזוודה אבדה ואינה מחכה להם עם הנחיתה. מעבר לעובדה שבמזוודה עשויים להיות

קראו עוד
ביטוח נסיעה

ביטוח נסיעות

אין כמו גיחה לחו”ל, חוויה מרגשת ומעצימה, הזדמנות ליהנות ממקומות, תרבויות ומחוויות בלתי נשכחות. עם זאת, כדי שבאמת נהנה מהטיול, חשוב לדאוג לביטוח נסיעות מתאים,

קראו עוד
מומחים לביטוח הנסיעה שלך
כל הביטוחים במקום אחד!
5 דקות ואתם מכוסים מא' עד ת'